• 22.09.2013
  • /
  • Новини

Берое победи Ботев Пловдив с 1:0 в Стара Загора, Тракия е наша

Стара Загора: “Берое” отново спечели “Битката за Тракия” като се наложи с 1:0 над “Ботев” (Пловдив). “Заралии” имаха по-чистите голови положения в мача и напълно заслужено зарадваха невероятната си и в този мач публика. Давид Каядо вкара гола за “зелените” в 21-ата минута на мача, а

Срещата започна с минута мълчание в памет на Ангел и Павел, които бяха убити преди две години в Катуница. В първите минути на срещата пък двете агитки заедно изпяха националния химн навръх националния празник Обявяване на Независимостта.

Беройци бяха подготвили и хореография свързана отново с българщината. Те издигнаха плакати с ликовете на Васил Левски, Христо Ботев и Георги Раковски и голям транспарант с текст: “За честта и славата на България”!

beroe-botev_horeo2

Първите минути на мача бяха равностойни с лек териториален превес за беройци. Добрата игра в защита обаче не позволяваше да бъдат отправени опасни удари към двете врати.

В 15-ата минута Ромарио Кортзорг се озова сам в наказателното поле след изпълнение на тъч и стреля към вратата, но право в ръцете на Иван Караджов.

Пет минути след това Давид Каядо получи топката по левия фланг и центрира майсторски в наказателното поле, от където Георги Андонов засече с глава, но кълбото мина на сантиметри покрай рамката пазена от Страховяк.

beroe-botev_gol

beroe-botev_gol1

В 21-ата минута Евандро Ронкато проби добре от дясно, подаде за Венцислав Христов, който прехвърли добре защитник на “Ботев”, пращайки топката към Давид Каядо, който от близка дистанция се разписа за 1:0.

beroe-botev_radost

beroe-botev_radost2

beroe-botev_radost3

В 24-ата миниута отново Евандро Ронкато центрира в наказателното поле към Венцислав Христов, който пробва удар, но топката мина над вратата.

Две минути по-късно при бърза контраатака за “Берое” топката бе центрирана извеждащо от Венцислав Христов за Давид Каядо зад отбраната на “Ботев”. Страховяк обаче внимаваше и бе излязъл на границата на наказателното поле от където блокира с тяло Каядо преди той да успее да стреля.

beroe-botev_roncatto

В 33-ата минута Веселин Минев центрира за Луис Педро в наказателното поле, който пробва прехвърлящ удар по посока на вратата на Караджов. Стражът на “Берое” обаче се разпъна и улови.

Три минути по-късно Ромарио Кортзорг се възползва от грешка на Иво Иванов и навлезе в наказателното поле от където стреля от близка дистанция, но Иван Караджов бе скъсил добре дистанцията и показва невероятен рефлекс като успя да парира удара насочен над главата му.

В 40-ата минута Костадин Дяков центрира към Анисе в наказателното поле, той засече с глава, но Иво Иванов бе заел добра позиция и след рикошет в главата му топката излезе в корнер.

След почивката първата опасност бе за “Берое”. В 47-ата минута Георги Андонов получи кълбото в наказателното поле с гръб към вратата и пусна назад за Венцислав Христов, който стреля от границата на пеналта по земя, но Страховяк улови.

beroe-botev_andonov2

В 53-ата минута Венцислав Христов се справи с Йордан Христов и центрира топката в наказателното поле към Евандро Ронкато, който стреля от близка дистанция, но Страховяк отново бе на отлична позиция и изби в корнер. След изпълнението Андонов засече с глава, но прати топката над вратата.

Веселин Пенев отправи хубав диагонален удар в 60-ата минута на мача. Топката бе насочена към долния ляв ъгъл на вратата на Страховяк. Вратарят се справи и улови.

В 68-ата минута Анисе е изведен отлично зад защитата на “Берое” в наказателното поле и отправя удар към вратата, но Иван Караджов бе последна преграда пред вратата и спаси.

Томаш Иршак стреля от дистанция в 72-ата минута, но топката мина далеч покрай вратата.

Невероятна възможност за 2:0 се откри пред “Берое” в 79-ата минута на мача, когато Венцислав Христов успя да отнеме страхотно топката от Йордан Христов до наказателното поле и да преодолее Бобан Грънчаров. Нападателят навлезе в наказателното поле сам срещу вратаря и стреля към далечната греда, но топката мина на сантиметри от целта.

В 86-ата минута гостите отправиха хубав пас зад защитата на “Берое” към Вандер, който бе притиснат от Пламен Крумов. Нападателят на “Ботев” стреля към вратата, но Караджов улови.

Минута преди края на редовното време хубава многоходова акция след корнер завърши с удар на Атанас Зехиров от границата на наказателното поле по земя, но топката попадна в ръцете на Страховяк.

Във втората минута от триминутното продължение Атанас Зехиров стреля, но прати топката над вратата.

Следващият мач на “Берое” е в сряда, 25 септември, от 17:00 часа като гост на “Пирин” в Гоце Делчев.

“Берое” (Стара Загора) – “Ботев” (Пловдив) 1:0
голмайстори: 1:0 Давид Каядо 21′
“Берое” (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов (от 90′+2′ – к), 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш, 27. Игор Джоман – 13. Евандро Ронкато, 7. Георги Андонов (к – до 90′+1′) (90′+2′ – 3. Владимир Зафиров, 88. Давид Каядо (89′ – 2. Здравко Илиев) – 10. Венцислав Христов (81′ – 18. Атанас Зехиров); неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 14. Игнат Дишлиев, 15. Георги Динков, 92. Иван Горанов; старши треньор: Петър Хубчев
“Ботев” (Пловдив): 1. Адам Страховяк, 11. Йордан Христов, 83. Сивард Спрокел, 5. Бобан Грънчаров, 14. Веселин Минев (к), 16. Томаш Иршак, 71. Борис Галчев (75′ – 88. Георги Сърмов), 17. Абел Анисе, 6. Костадин Дяков (46′ – 10. Вандер), 9. Луис Педро (64′ – 18. Станислав Костов), 22. Ромарио Кортзорг; неизползвани резерви: 33. Росен Андонов, 3. Елвендин Джинич, 26. Артур Енрике, 28. Филип Филипов; старши треньор: Станимир Стоилов
жълти картони: Пламен Крумов (39′ – тактически фаул), Игор Джоман (63′ – груб фаул), Елиаш (64′ – реплика) [„Берое“]; Сивард Спрокел (56′ – груб фаул), Веселин Минев (64′ – реплика) [„Ботев“]