Берое победи Пирин с 1:0 в Стара Загора

Берое - Пирин

Берое се наложи с 1:0 над Пирин в късния петъчен мач от IV кръг на Първа лига. Попадението отбеляза Кохей Като след асистенция на Алекс Колев в 47-ата минута на мача.

СЪСТАВИТЕ

Александър Димитров направи две промени в състава. На върха на атаката вместо Ерик Почански започна Александър Колев. Вместо с двама опорни полузащитници Васил Панайотов бе оставен на резервната скамейка за сметка на Педро Маркеш, с идеята да бъде противодействано на затворената схема на игра, която гостите приеха в мача.

НАЧАЛОТО

В първата минута Георги Божилов центрира безцелно в наказателното поле, тъй като липсваше играч на домакините, който да играе с топката.

В 5-ата минута Веселин Пенев центрира от ляво в наказателното поле, но там топката прехвърли всички играчи в пеналта и попадна в намиращия се на отсрещния фланг Венцислав Василев, който върна кълбото. Георги Божилов нанесе окончателния удар от границата на наказателното поле, но бе крайно неточен.

Педро Маркеш центрира от пряк свободен удар в малкото наказателно поле в 11-ата минута, но Красимир Костов бе над всички, за да боксира топката.

В 22-ата минута Веселин Пенев бе изведен по левия фланг и направи опит да центрира в наказателното поле, но бранител на гостите изби в ъглов удар.

Минута по-късно Александър Василев стреля от 25 метра, но стражът Красимир Костов улови без проблеми.

„БЕРОЕ“ ПРОДЪЛЖАВА ДА ДОМИНИРА

В 25-ата минута Неманя Милисавлевич изпълни пряк свободен удар, но стреля директно в стената от играчи.

Димитър Благов стреля от дъгата на наказателното поле в 32-ата минута, но Благой Макенджиев отрази успешно в ъглов удар.

Две минути по-късно Педро Маркеш нахлу от дясно в наказателното поле, като навърза двама защитници на гостите след себе си, с което освободи място за в близост намиращите се Александър Колев и Александър Василев, а последният получи кълбото и стреля към целта, но ударът бе блокиран.

В 38-ата минута Неманя Милисавлевич центрира от корнер, но отбраната на „Пирин“ се справи и изчисти топката.

В добавеното време на първата част Георги Божилов получи центрирана от ъглов удар в наказателното поле топка и стреля към целта, но бе неточен.

ГОЛ ЗА „БЕРОЕ“ В НАЧАЛОТО НА ВТОРАТА ЧАСТ

„Беройци“ излязоха пределно мотивирани след почивката и само две минути след подновяването на играта атака на скорост завърши с разбъркване в наказателното поле на гостите, от което се възползва Кохей Като, който бе най-съобразителен и технично вкара топката в мрежата на Красимир Костов за 1:0.

В 60-ата минута Александър Колев и Кохей Като се бореха за центрирана в наказателното поле топка, като японецът пострада в ситуацията, бивайки ударен по главата от играч на гостите.

В 71-ата минута Том стреля от границата на наказателното поле, но бе крайно неточен.

В добавеното време на мача Тони Тасев центрира в малкото наказателно поле на „Берое“, но там над всички бе Благой Макенджиев, който улови.