Берое победи Локомотив Горна Оряховица и излезе на 3-то място в класирането

Берое - Локомотив

В равностоен и двуостър двубой „Берое“ надделя с минималното 1:0 на новака в Първа професионална лига „Локомотив“ (Горна Оряховица) в последен двубой на VI кръг на шампионата. „Заралии“ започнаха убедително двубой, създавайки няколко добри възможности пред вратата на домакините, които същевременно също организираха атаки към вратата на Благой Макенджиев, но попадение не падна и резултатът остана непроменен – 0:0. След почивката обаче „старозагорци“ заиграха на по-високи обороти и бързо достигнаха до гола – в 55-ата минута, когато дебютантът днес Давид Манга завърши самостоятелен рейд по най-добрия начин – с гол във вратата на Николай Банков.

Победата пък се яви и като своеобразен подарък за наставника Александър Димитров, който днес празнува своя 40-годишен юбилей.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Преди срещата „Берое“ заемаше седма позиция с актив от 9 точки, а „Локомотив“ бе предпоследен с едва 2 пункта.

СЪСТАВИТЕ

Александър Димитров направи една промяна в състава, спрямо предния двубой на тима. Като дясно крило започна Атанас Зехиров вместо Педро Маркеш. Неманя Милисавлевич пък действа в центъра на терена, вместо по крилото.

РАЗМЕНЕНИ ОПАСНИ АТАКИ ОЩЕ В САМОТО НАЧАЛО

В 4-ата минута Георги Божилов сгреши в собствената си половина, а топката попадна в Тихомир Кънев, който напредна по десния фланг, навлезе в наказателното поле и шутира по диагонала, но кълбото срещна левия страничен стълб, а впоследствие и в ръцете на стража Макенджиев.

Минута по-късно Неманя Милисавлевич завърши самостоятелен рейд с удар от 23 метра, но топката срещна напречната греда на пазената от Николай Банков врата.

В 10-ата минута Неманя Милисавлевич центрира в наказателното поле на „Локомотив“, но Атанас Зехиров остана под топката, която впоследствие напусна пределите на терена в аут.

Две минути след това Милен Желев центрира от ъглов удар вдясно от вратата на Благой Макенджиев, който се извиси над всички в наказателното поле, но не успя да улови кълбото, но отбраната на „Берое“ все пак предотврати нова опасност.

РАВНОСТОЙНА ИГРА И ОТНОВО ВЪЗМОЖНОСТИ ЗА ДВАТА ОТБОРА

В 22-ата минута Атанас Зехиров изведе Венцислав Василев по десния фланг и последва центриране, което обаче бе прекалено високо и неточно.

Пет минути по-късно Симеон Мечев получи топката в центъра на терена, напредна сам няколко метра и шутира от 23 метра, но Благой Макенджиев демонстрира завиден рефлекс и улови.

В 31-ата минута пас по въздуха от дълбочина бе засечен с глава от намиращия се на границата на пеналта Александър Колев, а топката премина на сантиметри над напречната греда на вратата на Николай Банков.

Осем минути след това Симеон Мечев центрира от фаул, заложен на 35 метра вдясно от рамката на вратата, но в наказателното поле на гостите липсваше играч на „Локомотив“, който да играе с топката и тя попадна директно в стража Макенджиев.

В 43-ата минута Атанас Зехиров получи топката вляво от Александър Колев и центрира в малкото наказателно поле, където именно Колев и Александър Василев останаха на метър зад топката, а тя рикошира в бранител на „Локомотив“ и напуснаха пределите на терена в ъглов удар, след което обаче не последва друга опасност пред вратата на Николай Банков.

ДВОЙНАТА СМЯНА В „БЕРОЕ“ НА ПОЛУВРЕМЕТО ДАВА РЕЗУЛТАТ

На почивката наставникът Александър Димитров извърши двойна смяна в своя състав, давайки шанс на наскоро подписалите Давид Манга и Маркитос да запишат първи игрови минути на мястото на Александър Колев и Георги Божилов.

„Берое“ поднови второто полувреме с по-агресивно представяне в нападение, като няколкократно Давид Манга и Маркитос бяха близо до гола, но свеовременните намеси на стража Николай Банков предотвратиха попадение.

Все пак в 55-ата минута силното представяне на „Берое“ даде бърз резултат, след като Давид Манга получи топката в половината на „Локомотив“, напредна 20-ина метра и навлезе в наказателното поле, навързвайки цели трима бранители на „железничарите“ след себе си, а самостоятелния си рейд завърши по безапелационен начин – с плътен изстрел в долния десен ъгъл на вратата – 0:1.

Седем минути по-късно Симеон Мечев центрира в наказателното поле на „Берое“, където Атанас Фиданин бе оставен непокрит и засече топката с глава, но Благой Макенджиев улови без проблеми.

В ответната атака Александър Василев стреля опасно от средна дистанция, но не намери рамката на вратата.

В 65-ата минута Венцислав Василев засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но Николай Банков се справи и улови.

СИЛНИ МИНУТИ И ЗА „ЛОКОМОТИВ“

Две минути след това Симеон Мечев изпълни пряк свободен удар, но бе неточен.

В 71-ата минута центриране в наказателното поле на „Берое“ създаде мимолетна суматоха, но отбраната на гостите се справи, изчиствайки топката.

Две минути по-късно Красен Трифонов центрира опасно в наказателното поле, където обаче Благой Макенджиев бе неприкосновен и улови.

В 76-ата минута пробив на Александър Василев завърши с центриране в наказателното поле, но там Николай Банков изпревари Давид Манга и улови.

Две минути след това Симеон Мечев центрира от корнер в малкия пеналт, но стражът Благой Макенджиев бе над всички, за да улови.

В 85-ата минута Николай Христов стреля от средна дистанция, но бе крайно неточен.

В последната минута на добавеното време Симеон Мечев центрира от пряк свободен удар, но Макенджиев отново бе безпогрешен и улови.

СЛЕД ТОЗИ ДВУБОЙ

„Берое“ вече заема трета позиция във временното класиране с актив от 12 точки, но „зелените“ са и с мач по-малко.

В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

„Берое“ приема водача във временното класиране – тима на „Дунав“ (Русе), като двубоят ще се състоя идната неделя, 18-и септември, от 21:15 часа.