Берое прегази Локо Мездра с 4:0 за Купата на България

Берое победи категорично с 4:0 Локо Мз в първият осминафинал за Купата на България. Старозагорци си го изкараха на гостите след неубедителните игри напоследък, като започна гостите едва в 29 -ата минута, когато Давид Каядо откри. 4 минути преди края на полувремето Елио Мартинс удвои в общо взето скучната първа част.

Второто полувреме започна вихрено, като в 50-ата и 55-ата Берое можеше да увеличи цифрово разликата в класите. Логичното се случи 10 минути по-късно, когато националът Стефан Велев покачи на 3:0. Георги Андонов оформи крайното 4:0 в 90 -ата минута на последната домакинска среща на старозагорци за тази година.

Единственото, с което можем да запомним от гостите в този мач е пропуснатата дузпа, спасена от Теодор Скорчев.

„Беше важно през седмицата да убедя момчетата да изиграем сериозно този мач. От отношението към срещата съм доволен, но правим много технически грешки.“, коментира старши треньорът на Берое Петър Хубчев, който квалифицира гостите като „Доста стегнат отбор“ и обяви, че отборът го чака здрава работа преди гостуването в Перник.

Старши треньорът на гостите бе категоричен, че интрига няма, защото Берое е по-класният отбор.

СЪСТАВИТЕ

Берое: Скорчев, Илиев, Силва, Зафиров (к), Динков, Лоузейро, Велев, Христов (Горанов) Ливраменто ( Райнов), Каядо, Елио Мартинс ( Андонов)

старши-треньор: Петър Хубчев

Локомотив (Мездра): Левашки, Иванов, Василев (к), Янков, Каменов, Миков, Цветанов ( Боянов), Мишев, Златков, Редовски, Кирилов ( Манолов)

старши-треньор: Иван Редовски

жълти картони: Янков, Боянов (Локомотив)

главен съдия: Владимир Вълков (Пловдив)