Берое победи Пирин с 1:0 в първия четвъртфинален мач за Купата на България

“Берое” взе крехък, но напълно заслужен аванс в четвъртфинала от турнира за Купата на България по футбол като победи с 1:0 “Пирин” (Гоце Делчев). Единственият гол в мача вкара Елио Мартинс в 25-ата минута. Португалецът даде заявка с играта си за титулярно място в отбора след като създаде още редица голови опасности в мача.

В 12-ата минута Елио Мартинс стреля от дистанция. Топката обаче мина на два метра встрани от вратата.

Три минути по-късно отново Мартинс напредна добре по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Георги Андонов и Венци Христов не се разбраха и пратиха топката в аут.

20130313_beroe-piringd_krumovВ 17-ата минита след центриране от корнер Елио Мартинс бе изпуснат непокрит на ъгъла на малкото наказателно поле, нагласи си топката и стреля, но Юсев излезе добре напред, скъси дистанцията и отби топката с тяло.

20130313_beroe-piringd_golВ 25-ата минута резултатът стана 1:0 за “Берое”. Елио Мартинс получи един пас назад на 24-25 метра фронтално на вратата и стреля страхотно, реализирайки за 1:0.

20130313_beroe-piringd_elio

20130313_beroe-piringd_radostПак Мартинс получи топката от Дончо Атанасов в 30-ата минута и стреля добре, но кълбото мина над вратата.

В 33-ата минута след центрирана топка за Венцислав Христов, той пробва триков удар, но кълбото мина на метър встрани от рамката пазена от Юсев.

До края на почивката гостите се позатвориха и играта продължи да се води изцяло в тяхната половина.

20130313_beroe-piringd_eliasСлед полувремето не се промени почти нищо в играта на терена, въпреки че гостите извършиха две смени.

20130313_beroe-piringd_andonovВ 48-ата минута Венцислав Христов напредна от ляво и пусна по земя към дъгата пред наказателното поле за Георги Андонов, който обаче хитро пропусна за стоящият зад него непокрит Дончо Атанасов. Крилото стреля без подготовка изключително точно и силно, но Юсев прояви перфектна реакция.

Георги Андонов получи добър далечен извеждащ пас от Алберто Лоузейро в 63-ата минута и стреля от 15-16 метра, но топката мина на сантиметри над вратата.

Последваха минути на тотален териториален превес за беройци, но гостите бяха защитили добре вратата си и не поставяха много възможности пред беройци.

20130313_beroe-piringd_zafirovВ 77-ата минута Елио Мартинс стреля много добре от дъгата пред наказателното поле при една отбита топка, но кълбото мина на метър встрани от вратата.

20130313_beroe-piringd_elio2Така “Берое” взе крехка преднина преди гостуването в Гоце Делчев на 3 април в реванша. В събота “Берое” играе с “Етър” в Сливен в мач от News7 футболно първенство.

“Берое” (Стара Загора) – “Пирин” (Гоце Делчев) 1:0
голмайстори: 1:0 Елио Мартинс 25′
“Берое” (Стара Загора): 73. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 3. Владимир Зафиров (от 60′ – к), 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш Алвеш да Силва, 8. Алберто Лоузейро – 29. Елио Мартинс (86′ – 18. Атанас Зехиров), 7. Георги Андонов (76′ – 9. Иван Горанов), 11. Дончо Атанасов (к – до 59′) (60′ – 71. Амир Саюд) – 10. Венцислав Христов; неизползвани резерви: 1. Теодор Скорчев, 2. Здравко Илиев, 6. Иво Иванов, 27. Игор Джоман; старши-треньор: Петър Хубчев
“Пирин” (Гоце Делчев): 88. Ангел Юсев, 4. Атанас Дреновички, 5. Любомир Гуцев (до 46′ – к) (46′ – 22. Антон Киров (от 46′ – к)), 3. Димитър Пиргов, 6. Атанас Фиданин, 21. Васил Панайотов, 16. Свилен Щерев (46′ – 85. Петър Лазаров), 18. Румен Лапантов, 7. Албин Одза (69′ – 11. Виктор Шишков), 10. Веселин Марчев, 9. Борислав Хазуров; неизползвани резерви: 83. Абди Абдиков, 28. Георги Петров, 30. Иван Стоянов, 77. Марио Близнаков; старши-треньор: Тенчо Тенев
жълти картони: Елиаш Алвеш да Силва (56′ – груб фаул), Пламен Крумов (67′ – груб фаул), Иван Горанов (90′+2′ – груб фаул) [„Берое“]; Свилен Щерев (45′ – груб фаул), Антон Киров (59′ – груб фаул), Петър Лазаров (65′ – реплика), Албин Одза (69′ – бавене на времето) [„Пирин“]
главен съдия: Николай Йорданов (София)
помощник-съдии: Веселин Мишев (София), Валентин Добрев (Сливен)
четвърти съдия: Атанас Димитров (Сливен)