• 23.10.2011
  • /
  • Новини

Баскетболистите на „Берое“ прегазиха Чавдар като за начало

Баскетболистите на Берое прегазиха с 94 на 60 точки Чавдар в Троян при старта на шампионата на А група мъжe.

Възпитанниците на Георги Младенов водиха в резултата от началото до края на срещата и нито за момент на дадоха възможност на домакините да помислят за нещо повече от почетна загуба. Въпреки нервното начало на срещата стартовата петица на гостите натрупа бързо аванс от 10-на точки. Домакините обаче се държаха и успяваха да стопят аванса с приключването на частите. Така полувремето дойде при 45 на 38 за Берое. След почивката беройци бяха безапелационни и допуснаха само 22 точки за общо 20 мин игра. В игра влязоха всички състезатели и всеки един от тях успя да отбележи точка.

„Като за първи шампионатен мач съм доволен само от резултата. В началото бяхме нервни и направихме елемнтарни грешки. През второто полувреме влезнахме в ритъм. Липсва ни сработеност и ми се иска да имеме по-добра игрова подготовка. Не мога да отлича или да упрекна никой от състезателите си, но в големи периоди от срещата не съм доволен от това, което показахме в защита . Убеден съм, че тавана на този отбор е много висок и тепърва ще игрем по-добре“, сподели Георги Младенов.

Следващия мач на баскетболния Берое е срещу Балкан 2 на 28.10 – петък, от 18:00 часа в зала Стара Загора.