Още от Спорт

Баскетболистите на „Берое“ се готвят за последния си мач за годината

Баскетболистите на „Берое“ започнаха подготовка за последния си мач за 2015 г. – срещата от 13-ия кръг на Vivacom Национална баскетболна лига срещу „Черноморец“. Двубоят е в сряда от 18:30 часа в общинската спортна зала „Стара Загора”.

Заради коледните празници „зелено-белите” получиха два дни почивка след предишния си мач – срещу шампиона Лукойл Академик в Правец. Снощи обаче баскетболистите бяха обратно в залата, а днес програмата предвижда две занимания.

Вече са ясни и съдиите, които ще ръководят двубоя. Жребият определи това да бъдат Венцислав Великов, Борислав Пелтеков и Петър Петров.

За Венцислав Великов това ще бъде четвърти двубой на старозагорци, който ще ръководи през този сезон. Той бе първи съдия и на срещата от първия кръг между Берое и Балкан (Ботевград), както и на двубоите между Берое и Спартак (Плевен) в зала „Балканстрой” и между Берое и Левски в Стара Загора в края на ноември.

Борислав Пелтеков бе част от съдийския състав и на предишния домакински мач на „зелено-белите” – срешу Ямбол на 19 декември, както и преди това при гостуването на Берое в Ямбол в средата на октомври. Той бе и първи съдия на срещата между Черноморец и Берое в Бургас на 31 октомври.

За Петър Петров това ще бъде първи мач на Берое, който ще ръководи от началото на сезон 2015/16.