Баскетболният „Берое“ с четвърта загуба в Балканката лига

Берое записа четвърта загуба в Балканската лига. Старозагорските баскетболисти отстъпиха с 93:95 на КК Морнар в среща от група А и остават на последно място в потока. Съперникът пък е убедителен лидер с пет победи от пет срещи.

Старозагорските баскетболисти изпуснаха отлична възможност да спечелят първа победа в надпреварата. „Зелено-белите“ отстъпиха с една точка след първата част, но на полувремето изравниха резултата – 45:45.

След две пропуснати възможности в четвъртата част и кош на Аштън Муур със сирената резултата след редовните 40 минути също бе равен 86:86.

В петминутното продължение старозагорци поведоха с четири точки, но доста по-опитните играчи на КК Морнар успяха да изравнят и обърнат резултата.

Марко Миович стана най-резултатен за КК Морнар със 17 точки и 6 асистенции.

За Берое най-резултатен бе Александър Тодорович, който завърши с 18 точки и 11 борби.