Баскетболният „Берое“ с нова победа над „Левски“, този път в Балканската лига

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор

Отборът на „Берое“ записа нова победа над „Левски“, този път в SIGAL UNIQA Балканската лига. В първи мач от квалификациите за втория етап на турнира „зелено-белите“ се наложиха с 80:70 над столичани. Мачовете се играят в Самоков от днес до четвъртък.

Страхотен мач за старозагорци изигра центърът Станислав Ваклинов, който завърши с 26 точки и 10 борби. С по 13 точки завършиха Тихомир Желев и Еврик Гари.

За Левски най-резултатен бе Станислав Славейков с 27 точки и 7 борби. Един от най-опитните играчи на „сините“ обаче отново не доигра двубоя след като малко повече от две минути преди финалната сирена напусна за пет лични нарушения.

За разлика от шампионатния двубой между двата тима, игран в събота, в срещата в Самоков днес Берое поведе още в началото. Баскетболистите на Левски успяха да се доближат единствено на 4 точки до старозагорци в първата четвърт, след което разликата бързо се превърна в двуцифрена. Левски успя да върне интригата в двубоя след третата част, която спечели с 23:22, но времето не стигна да бъде наваксан големият пасив. „Сините“ спечелиха и четвъртата част, при това с пет точки – 17:12, но въпреки това отстъпиха в крайния резултат.

Следващият двубой на Берое в квалификационния турнир е в четвъртък от 18,00 часа. Съперник е Ловчен Баскет. Утре един срещу друг застават Левски и Ловчен. Ново поражение на Левски ще гарантира на Берое участие в следващата фаза, при това още преди изиграването на двубоя на старозагорци в четвъртък.