Баскетболният „Берое“ с трудна победа срещу „Овъргаз“

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор

Баскетболистите на „Берое“ записаха поредна 14-та поредна победа в шампионата на „А“ група мъже след като се наложиха на „Овъргаз“ с 69 на 62 точки. Победата на заралии не дойде никак лесно и бе поставена под съмнение, след като софиянци стопиха 12 точки пасив през третата част и дори поведоха с 3.

Беройци започнаха амбициозно и за няколко минути през първата част отвориха 15 точки разлика, след което темпото им рязко спадна. Гостите от „Овъргаз“ трудно бележеха кошове и се създаде илюзия, че мачът ще бъде разходка за домакините. В началото на трета част обаче, след 5 – 6 поредни тройки гостите поведоха с 3 точки.

Това като, че ли посъбуди отново заралии и те направиха серия от 14 безответни точки, като върнаха разликата над 10. И точно когато всички в залата очакваха поредната разгромяваща победа, беройци отново спряха да играят и допуснаха съперника на 2 точки при това 2 минути преди края на срещата. Все пак до края на срещата изненади нямаше и домакините спечелиха макар и трудно с 69 на 62.
Афектиран след слабата игра на отбора, след края на мача старши треньорът на Берое Героги Младенов отказа коментар.

„Няма настроение след такава победа и това е нормално – играхме безобразно слабо. По-притеснително за мен е че играхме слабо срещу отбор който игра слабо. Очаквах много повече от Овъргаз, но това пък което ние демострирахме надмина всичките ми негативни очаквания. Все пак най-хубавото е че победихме. Грозно, но победихме… а който печели мачовете в които играе слабо, най-накрая обикновено става първи. Има и другото положително нещо след такъва среща. Аз съм убеден, че вече изиграхме най-слабия си мач.“, не скри разочарованието си изпълнителният директор на клуба Васил Кифев.

Следващата неделя от 17.30 „Берое“ гостува на „Академик“ / Пловдив/.