Баскетболният отбор на „Берое“ спечели първата си победа в Балканската лига

Баскетболният отбор на „Берое“ постигна първата си победа в Балканската лига, след като се наложи със 78:73 над „Кожув“ от Македония. Старозагорци се нуждаеха от победа с над 9 точки разлика, за да запазят живи шансовете си за директно класиране във втората фаза.

Двата тима на практика си разделиха по едно полувреме, след като гостите от „Кожув“ бяха по-концентрирани през първите 20 минути и след добра игра и в защита и в нападение се оттеглиха на почивката с аванс от 31:46.

След почивката обаче водени от появилият се като смяна Николай Николов „Берое“ стигна до обрат. Старозагорци първо изравниха при 63:63, а след това излязоха и напред в резултата.

Драмата обаче се запази до самия край като точка на спора сложи именно Николов с точно изпълнение от линията за наказателен удар.

Най-резултатен за домакините бе Аштън Муур с 18 точки, Николай Николов добави 16 точки, Станислав Ваклинов се отчете с 13 точки.

За баскетболен клуб „Кожув“ с 24 точки се отчете американецът Брандън Пен.