Баскетболният тим на „Берое“ приключи 2015 г. с победа

Баскетболният тим на „Берое“ приключи 2015 г. с победа. В среща от 13-ия кръг на Виваком Национална баскетболна лига старозагорци се наложиха с 85:68 над Черноморец.

С успеха старозагорци зарадваха над 500 зрители, дошли в предпоследния ден на годината да подкрепят отбора си и създали страхотна атмосфера в общинската спортна зала „Стара Загора“.

В първата част домакините от Берое показаха нагледно защо са определяни като фаворит в двубоя и спечелиха убедително с 27:15. Най-ефективният баскетболист от тройката Остин Барнс пък зарадва зрителите с няколко ефектни изпълнения. Изключително силно начало записа и един от най-опитните играчи на Берое – Тихомир Желев, който само в тази част отбеляза 6 точки.

Гостите от Черноморец опитаха да поддържат разликата най-вече със стрелба от далечно разстояние като завършиха успешно три от петте си опита от тройката.

Втората част гостите от Бургас започнаха по-уверено и продължиха да тормозят „зелено-белите“ както със стрелба от тройката, така и с успешни атаки в подкошието. Разликата обаче се оказа достатъчна и въпреки успеха на Черноморец с 19:14, баскетболистите на Берое се прибраха на полувремето със седем точки аванс 41:34.

След почивката Черноморец остана без капитана си Константин Коев, който в средата на третата част получи контузия в глезена. Въпреки това гостите от Бургас се възползваха успешно от моментната липса на концентрация в домакините и пропуските им в атака и намали разликата до три точки при 44:41, а след това и до една при 53:52. В този момент заради протести на треньорския щаб на Черноморец бе отсъдено техническо нарушение, което позволи на Берое отново да излезе напред в резултата – 58:52.

В последната част играта на котка и мишка продължи. Водени от изигралия изключително силен двубой Тихомир Желев, старозагорци натрупаха надежден аванс от 15 точки и не позволиха изненада, записвайки победа №8 в първенството.

Домакините спазиха традицията и предложиха на публиката и достатъчно забавление. Всеки от зрителите закупил си билет за мача получи заедно с него клубният календар на Берое за 2016 г. Между всяка от двете части бе организирана различна игра за зрителите, а на полувремето трима късметлии опитаха уменията си в битка за 1000 лева. Децата от дом „Българка“, които преди десетина дни бяха зарадвани с подаръци и посещение от баскетболистите пък изпратиха благодарствено писмо, което бе прочетено в залата. Едно от тях получи и личен подарък от наставника на старозагорци Любо Минчев.