Берое допусна първа загуба от началото на годината като отстъпи с 0:1 на Нефтохимик

Берое допусна първа загуба от началото на годината като отстъпи с 0:1 на Нефтохимик на стадиона в Нова Загора. Около 350 фенове на „зелено-белите“ подкрепиха любимците си, а символичните гости не бяха представени от нито един привърженик. Срещата не се отличи с кой знае какви футболни достойнства, а с повече борба и брак в средата на терена.

Единственото попадение вкара Янаки Смирнов, който хвана неподготвен Иван Караджов и с точен удар от далечна дистанция прати топката в горния ляв ъгъл на вратата.

Петър Хубчев заложи в началото на мача на Кирил Акалски на вратата, а пред него действаха Здравко Илиев, Иво Иванов, Владимир Зафиров и Георги Динков. Опорни халфове бяха Пауло Жорже и Атамас Зехиров. По лявото крило игра Иван Горанов, по дясното Джереми, а напред играта бе поверена на Мартин Райнов и Симеон Мечев. В 63-ата минута на мача бяха направени редица смени като в игра влязоха Веселин Пенев, Алберто Лоузейро, Елиаш Алвеш да Силва, Давид Каядо, Пламен Крумов, Венцислав Христов и Георги Андонов. Преди това пък на почивката Иван Караджов замени Кирил Акалски.

Срещата започна добре за „Берое“ като във втората минута Джереми получи добър извеждащ пас по дясното крило, пое топката, напредна няколко метра, надбяга Георги Хашев и стреля, но топката мина покрай вратата.

В 15-ата минута Симеон Мечев пробва силен от далеч, но топката мина над вратата.

Последва равностойна игра без кой знае какви голови опасности и за двата отбора.

В 30-ата минута Галин Димов организира атака от дясно и центрира в наказателното поле, но централните защитници на Берое се справиха със ситуацията.

Любомир Божинов стреля от фаул на около 25 метра фронтално на вратата в 37-ата минута, но топката мина покрай рамката.

В 41-ата минута топката бе центрирана от Любомир Божинов в наказателното поле на Берое, Васил Калоянов засече с глава, но прати топката високо над вратата.

Симеон Мечев центрира от пряк свободен удар в 44-ата минута. Лемперов за малко да си вкара автогол с глава, но топката минава покрай вратата. След изпълнението на корнера от Райнов защитата на Нефтохимик се справи при удара на Горанов с глава.

След почивката играта не се промени значително в първите 15 минути на второто полувреме. В 53-ата минута след удар на Любомир Божинов топката мина високо над вратата.

Джереми получи топката в наказателното поле от Райнов в 55-ата минута и пробва удар от много малък удар, но бе неточен.

Резултатът бе открит за гостите в 63-ата минута когато след хубав удар на Янаки Смирнов топката влетя в горния ляв ъгъл на вратата пазена от Иван Караджов.

Попадението падна веднага след смяна на почти целия отбор на „Берое“ и в момент, в който тимът сякаш още не се бе реорганизирал. До края на мача последваха силни минути за беройци с тотален натиск.

В 72-ата минута удар от пряк свободен удар изпълни Георги Андонов. Топката летеше към мрежата, но резервният вратар на „Нефтохимик“ Евгени Караманов в последния момент изби в корнер.

В 78-ата минута при центриране на Веселин Пенев за Пламен Крумов в наказателното поле, той засече с глава, но вратаря изби в корнер.

Здравко Илиев напредна много добре от дясно в 83-ата минута и центрира в наказателното поле, където Караманов увисна, Горанов поема топката, но бе с гръб към вратата и реши да върне за Веселин Пенев, който стреля от далеч, но прати топката над гредата.

Последната опасност в мача дойде в 88-ата минута когато Веселин Пенев центрира от корнер. Играч на Берое засече с глава, но от тялото на защитник на Нефтохимик кълбото излезе в нов корнер.

Следващата контрола на беройци е идната събота от 14:30 часа срещу „Локомотив“ (Пловдив) и ще се играе на стадион „Пловдив“.

СЪСТАВИТЕ

Берое (Стара Загора): 12. Кирил Акалски (46′ – 1. Иван Караджов) – 2. Здравко Илиев, 6. Иво Иванов, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков (63′ – 28. Веселин Пенев) – 25. Пауло Жорже (63′ – 21. Елиаш Алвеш да Силва), 18. Атанас Зехиров (63′ – 8. Алберто Лоузейро) – 13. Джереми (63′ – 32. Пламен Крумов), 30. Симеон Мечев (63′ – 7. Георги Андонов), 9. Иван Горанов (63′ – 4. Давид Каядо) – 19. Мартин Райнов (63′ – 7. Георги Андонов); старши-треньор: Петър Хубчев.

Нефтохимик (Бургас): 1. Цветомир Цанков (60′ – 12. Евгени Караманов), 20. Юри Иванов (82′ – 26. Борис Ачам), 23. Диян Молдованов, 69. Георги Хашев, 22. Иван Иванов (46′ – 27. Милен Гамаков), 10. Станимир Митев, 44. Галин Димов (46′ – 14. Момчил Желев), 76. Христо Лемперов (52′ – 7. Хюсеин Филипов), 77. Емануил Манев, 32. Любомир Божинов (58′ – 17. Янаки Смирнов), 9. Васил Калоянов (52′ – 11. Живко Петков); резерви: 74. Петър Патев, 8. Михаил Георгиев, 90. Жак Коен; старши-треньор: Димчо Ненов.

жълти картони: Янаки Смирнов (71′ – груб фаул) [Нефтохимик] стадион: „Загорец“, Нова Загора