Берое допусна загуба с 0 на 1 от Арда в Кърджали в среща от 17-ия кръг на efbet Лига

Берое допусна загуба с 0:1 от Арда в Кърджали в среща от 17-ия кръг на efbet Лига.

В следващия си мач Берое ще се изправи срещу Бдин Видин в двубой от 1/16-финалите за Купата на България на 18 ноември от 13:30 часа във Видин.

Първият шанс в двубоя бе за Берое. Вини Трибуле получи топката отляво и подаде към границата на наказателното поле. Там след кратко разбъркване Едвин Ласо стреля, но над вратата.

В следващите минути Арда владееше повече топката, но без да застраши вратата на Родриго Ачинели.

В 20-ата минута Радослав Цонев центрира от статично положение, а Умар Сако стреля с глава, но в аут.

Две минути след това Хосе Луис Ачиари направи принудителна смяна. Густаво Каскардо напусна игра и на негово място се появи Сегундо Пачаме.

В 35-ата минута Леандро Годой опита шут от около 30 метра, но Иван Дичевски с плонж успя да избие в корнер.

В 44-ата минута Преслав Боруков стреля от границата на наказателното поле над вратата.

В 63-ата минута Ачинели спаси удар на Абубакар Тунгара по земя. Две минути след това вратарят на Берое се справи и с удар на Станислав Иванов, а в 67-ата минута отрази впечатляващо с една ръка изстрел на Тунгара от дистанция.

В 71-ата минута Арда оведе в резултата. Радослав Цонев центрира от статично положение, а Тунгара успя да отклони топката във вратата на Ачинели за 1:0.

В 86-ата минута Станислав Иванов тръгна на самостоятелен рейд и прати топката покрай вратата.

В добавеното време на срещата Тонислав Йорданов уцели напречната греда от пряк свободен удар. В последните секунди на двубоя Вини Трибуле стреля с глава, но встрани от вратата.

Арда: 24. Иван Дичевски, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара (81 – 6. Пламен Крачунов), 9. Преслав Боруков (73 – 19. Тонислав Йорданов), 11. Мартин Стойчев, 12. Ебенезер Окезие, 18. Джелал Хюсеинов, 21. Радослав Цонев (83 – 77. Илия Юруков), 26. Ел Мами Тетах (58 – 33. Иван Тилев), 80. Лъчезар Котев (К), 99. Станислав Иванов

Резерви: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 8. Станислав Дюлгеров, 17. Иван Коконов, 19. Тонислав Йорданов, 32. Христо Митев, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков

Старши треньор: Александър Тунчев

БЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо (21 – 20. Сегундо Пачаме), 3. Франко Рамос, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа, 9. Леандро Годой, 11. Джани Политино (76 – 24. Стефан Гаврилов), 17. Едвин Ласо, 18. Енцо Ойос, 21. Тиаго Сейхас – к (76 – 99. Майк Севайос), 91. Вини Трибуле

Резерви: 1. Хуан Пабло Лунгарсо, 7. Илиян Стоянов, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 19. Васил Василев, 20. Сегундо Пачаме, 24. Стефан Гаврилов, 98. Бруно Шмуц, 99. Майк Севайос

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари