Берое грабна победата над ЦСКА 1948 с 1:0 в Бистрица

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор
Берое грабна победата над ЦСКА 1948 с 1 на 0 в Бистрица

Отборът на Берое спечели мач срещу отбора на ЦСКА 1948 с резултат 1:0. Мачът беше част от 27-ия кръг на лигата efbet. Единственото попадение в мача отбеляза Джани Политино в 89-ата минута. Победата бележи третия пореден мач без загуба за Берое, като те спечелиха два от тях. В същото време отборът на ЦСКА 1948 продължава да изпитва затруднения, тъй като не е постигнал победа през пролетния сезон.

След победата отборът на Берое, воден от треньора Хосе Луис Ачиари, събра 32 точки и зае 10-то място в класирането. От друга страна, отборът на ЦСКА 1948, който претърпя четвърта поредна загуба, остава на шесто място с 37 точки.

По време на мача имаше няколко възможности за отбелязване на гол. Първо, футболист на домакините, Радослав Кирилов, получи пас в наказателното поле и стреля силно, но топката отиде над вратата. Няколко минути по-късно Неделко Пишчевич направи добър пас към Симеон Димитров, който върна топката към Пишчевич. Сърбинът стреля от около 12 метра, но не затрудни вратаря Артур Мота.

В 12-ата минута Талис направи страхотен пробив отляво и намери Джонатан, който нахлу в наказателното поле. Той потърси съотборника си Радослав Кирилов на далечната греда, но капитанът на домакините не можа да стигне до топката.

В 20-ата минута Берое пропусна първата си добра възможност в мача. Колумбийският играч Себастиян Вия показа впечатляващо подаване, след като овладя топката в центъра на терена. Той намери съотборника си Франсиско Сагардия, който овладя топката в наказателното поле и от удобна позиция опита силен удар, който мина опасно близо до вратата.

В 32-ата минута Талис получи топката на около 20-25 метра от вратата. Бразилецът имаше много пространство пред себе си и опита силен удар към долния десен ъгъл, но вратарят Артур Мота успя да го избие в корнер. Малко след това ударът на Неделко Пишчевич от далечно разстояние не намери целта. В 37-ата минута Педриньо също не успя да намери мрежата с удар от около 12-13 метра.

В последните минути на първото полувреме гостите погледнаха по-смело към вратата на своя съперник. В 43-ата минута Дамян Йорданов опита удар извън наказателното поле, който след рикошет излезе в корнер. След изпълнението на ъгъла Франко Минго опита удар, който беше блокиран.

Второто полувреме започна с удар от далечна дистанция на Талис, който мина над вратата. В 53-ата минута заралии пропуснаха отлична възможност да поведат. Реян Даскалов направи грешка в центъра на терена, което доведе до това топката да попадне в Себастиян Вия. Звездата на гостите направи фантастично подаване между краката на Росен Божинов, извеждайки Франсиско Сагардия сам срещу вратаря Петър Маринов. Уругвайският нападател обаче се забави и беше настигнат от Даскалов, който му попречи да отбележи гол.

В 57-ата минута Радослав Кирилов се справи елегантно с Дамян Йорданов от лявата страна, навлезе в наказателното поле и пусна остро подаване, което почти доведе до автогол на Карлос Алгара, но вратарят Артур Мота внимаваше и спаси удара. Миг по-късно Петър Маринов се справи с удар от далечна дистанция на Себастиян Вия.

В 62-ата минута Берое организира опасна контраатака. Топката беше открадната от Карлос Алгара от Пишчевич и се озова в Себастиян Вия от дясната страна. Колумбиецът напредна, заобиколи Росен Божинов и стреля от малък ъгъл, но ударът на Петър Маринов спаси. След изпълнението на корнера Франко Минго насочи опасен удар с глава, но той отиде над вратата.

Десет минути по-късно центриране на далечната греда на Талис стигна до Педриньо. Бразилецът веднага стреля, но ударът му беше блокиран от Дамян Йорданов. В 76-ата минута Педриньо отново стреля към вратата на Артур Мота, но бразилският вратар не беше затруднен.

Минута по-късно Себастиян Вия проби отляво и намери Дамян Йорданов, който от точката на дузпата не успя да вкара добър удар. В 82-ата минута Вия преодоля лесно Божинов отляво и центрира към далечната греда, където резервата Роналдо Камара стреля неточно. Малко след това колумбийската звезда на гостите преодоля Реян Даскалов в центъра на терена, а защитникът на „червените“ го фаулира, преди да успее да изостри атаката на съперника. Даскалов вече имаше жълт картон, като гостите поискаха втори такъв. Съдията Петър Кузев обаче не санкционира играча на ЦСКА 1948.

В 87-ата минута Педриньо навлезе в наказателното поле отляво и отправи силен удар, който Мота успя да избие. В 89-ата минута Берое отбеляза решаващия си гол. Хуан Пабло Саломони отне топката от Педриньо пред собственото си наказателно поле, а бразилецът поиска нарушение. Десният защитник подаде към Себастиян Вия, който намери влизащия в игра Джани Политино сам срещу Петър Маринов. Вратарят спаси първия удар на халфа, но топката се върна в аржентинеца, който не сбърка при втория си опит – 0:1.

До края на мача ЦСКА 1948 упражни натиск, но не успя да създаде никакви интересни ситуации пред вратата на Артур Мота.