Берое и Черно море завършиха наравно в Стара Загора

Стара Загора: “Берое” и “Черно море” не можаха да се победят и завършиха наравно 0:0 в мача си от V кръг на “А” група. Беройци бяха по-активния тим, особено през второто полувреме на мача, докато гостите ясно показаха, че са дошли в Стара Загора за точка. Срещу добре построената и гъста отбрана “зелено-белите” трудно успяваха да създадат голови опасности.

В игра в края на мача се появи и новото попълнение на “Берое” Георги Костадинов.

Заради различни травми от сметките на треньорите на “зелено-белите” отпаднаха Веселин Пенев, Алберто Лоузейро, Игор Джоман, Мартин Райнов и Амир Саюд. Наказание за това, че пое топката на гърди срещу “Левски” изтърпя Пламен Крумов.

beroe-chernomore_nachalo

В 3-ата минута на мача Бекир Расим стреля от пряк свободен удар на половин метър пред границата на наказателното поле леко в ляво по атаката на “Черно море”, но прати топката право в стената.

Пет минути по-къснио Георги Андонов изпълни късо корнер и получи обратно топката, след което пробва центриране. Елио Мартинс обаче остана под кълбото, което летеше доста високо.

В 16-ата минута Здравко Илиев пробва удар от 30 метра фронтално на вратата, но прати топката над целта.

beroe-chernomore_elias

Георги Андонов подаде на Давид Каядо по десния фланг в 23-ата минута, той продължи за Венцислав Христов, който стреля от ъгъла на наказателното поле, но топката попадна в ръцете на Емил Михайлов.

В 28-ата минута Георги Андонов подаде на Здравко Илиев в дясно, той центрира към Давид Каядо в наказателното поле, но Кирил Котев го изпревари и изби преди португалецът да успее да отправи удар.

В 40-ата минута Бекир Расим центрира добре от корнер в наказателното поле на “Берое”, но Караджов бе над всички и боксира, а и бе фаулиран в ситуацията.

beroe-chernomore_elias_elio_roncatto_bakari

Минута след това Давид Каядо пусна за Здравко Илиев в дясно, той напредва и центрира по земя в наказателното поле към Венцислав Христов, но Единилсон Бергонзи се бе пласирал добре и изби.

Три минути преди края на първата част Здравко Илиев пробва изненадващ удар от далеч, но прати топката над вратата.

beroe-chernomore_stoyanov_bakari

След почивката играта продължи в същото русло. Гостите се бяха прибрали дълбоко в половината си, а “Берое” трудно успяваше да се справи с гъсто групираните “варненци”.

Все пак беройци бяха далеч по-активния тим. В 55-ата минута Венцислав Христов пробва нещо средно между центриране и удар от ъгъла на наказателното поле, но прати топката право в ръцете на Емил Михайлов.

Последваха удари на Ронкато и Елиаш от около 25-26 метра, но в първия случай топката мина покрай вратата, а във втория над рамката.

beroe-chernomore_roncatto

В 63-ата минута Георги Андонов стреля директно от пряк свободен удар от около 20 метра, но кълбото мина над вратата.

Минута след това Евандро Ронкато направи ефектно изпълнение от дъгата пред наказателното поле фронтално на вратата, но Емил Михайлов се разтягна отлично и успя да улови.

beroe-chernomore_roncatto2

В 80-ата минута Венцислав Христов пусна хитро от пряк свободен удар в ляво за Костадин Стоянов, който напредна и центрира остро в наказателното поле, където Елио Мартинс с гърб към вратата продължи за Борислав Стойчев. Той стреля, но прати топката над целта.

beroe-chernomore_vazdushen

В последните 5 минути на мача на терена се появи новото попълнение на “Берое” Георги Костадинов, който дебютира със зелената фланелка.

Идната събота “Берое” гостува на “Лудогорец” в Разград от 20:00 часа в мач от VI кръг на “А” група.

“Берое” (Стара Загора) – “Черно море” (Варна) 0:0
“Берое” (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 2. Здравко Илиев, 5. Борислав Стойчев, 3. Владимир Зафиров, 4. Костадин Стоянов – 21. Елиаш, 29. Елио Мартинс (85′ – 70. Георги Костадинов) – 13. Евандро Ронкато (73′ – 92. Иван Горанов), 7. Георги Андонов, 88. Давид Каядо – 10. Венцислав Христов; неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 6. Иво Иванов, 14. Игнат Дишлиев, 15. Георги Динков, 18. Атанас Зехиров; старши-треньор: Петър Хубчев
“Черно море” (Варна): 1. Емил Михайлов, 5. Стефан Станчев, 6. Кирил Котев, 15. Александър Др. Александров (к), 4. Михаил Венков, 3. Даниел Георгиев, 8. Единилсон Бергонзи, 9. Бакари (90′+2′ – 91. Живко Атанасов), 7. Бекир Расим (69′ – 23. Даниел Младенов), 11. Симеон Райков (83′ – 55. Росен Колев), 14. Георги Божилов; неизползвани резерви: 12. Християн Христов, 25. Александър Ем. Александров, 17. Иван Коконов, 99. Атанас Петров; старши-треньор: Георги Иванов
жълти картони: Елио Мартинс (12′ – груб фаул), Елиаш (42′ – оспорване на съдийско решение), Давид Каядо (75′ – груб фаул) [„Берое“]; Даниел Георгиев (60′ – оспорване на съдийско решение), Бакари (90′+2′ – бавене на играта), Емил Михайлов (90′+4′ – бавене на играта) [„Черно море“]
главен съдия: Георги Димитров (София)
асистент-съдии: Виктор Главински (София), Мартин Ангелов (София)
допълнителни асистент-съдии: Вихрен Манев (София), Борислав Колев (София)
четвърти съдия: Станимир Илков (Бургас)
дежурен делегат: Йордан Андонов (Благоевград)
съдийски наблюдател: Костадин Костадинов (София)