Берое на осминафинал за Купата на България

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор

Берое се класира на осминафинал за Купата на България по футбол след като победи с 3:1 като гост Академик (Свищов) и с общ резултат 4:1 стигна до следващия кръг в турнира.

Жоао де Салеш на два пъти – в 12-ата и в 77-ата минута на срещата и Давид Каядо в 40-ата донесаха победата за „заралии“. Добрин Петров вкара хубав гол за Академик в 87-ата минута. Следващите срещи от турнира са на 1-2 декември и 14-15 декември, а жребият ще бъде теглен на 27 ноември.

Срещата бе наблюдавана от бившият президент на ПФЛ Валентин Михов, който наблюдава мача в компанията на легендата на Берое Петко Петков.

Берое бе по-активният отбор през целия мач.

В 8-ата минута при атака чрез Тодор Христов от дясно той бе пресиран добре и не успя да отправи удар.

Георги Динков напредна от ляво в 9-ата минута и пробва нещо средно между центриране и удар близо до тъч линията, Йончев изпусна топката, но Салеш не можа да стигне до нея преди защитата на Академик и да се възползва от грешката на стража.

Давид Каядо стреля от дъгата пред наказателното поле в 9-ата минута, но топката попадна право в ръцете на вратаря на Академик.

В 12-ата минута падна и първия гол за Берое Тодор Христов центрира от дясно към далечната греда. Защитник изби, но топката попада в краката на Жоао де Салеш и той бе точен за 1:0.

Три минути по-късно Тодор Христов изпълни късо корнер към Педро Еуженио, който центрира отлично в наказателното поле, но там трима футболисти на Берое – Жоао де Салеш, Стефан Велев и Елиаш – се разминаха и не успяха да отправят удар от близка дистанция.

В 24-ата минута при атака от дясно за Берое Тодор Христов върна назад за Стефан Велев, който центрира към Салеш. Защитник на Академик изчисти, но нескопосано и за малко топката да попадне в Салеш на чиста позиция, но домакините все пак изчистига в корнер след който не се случи нищо опасно.

Стефан Велев намери на скорост Педро Еуженио в 28-ата минута по десния фланг, който центрира за Жоао Де Салеш малко встрани от малкото наказателно поле, но ударът на Салеш бе неточен.

В 31-ата минута Стефан Велев подаде късо в средата на терена към Алберто Лоузейро, който намери Жоао де Салеш в централния кръг. Бразилецът овладя добре и видя, че Педро Еуженио изскача от дълбочина и му подаде по десния фланг на ръба на засадата. Еуженио пробва центриране за Антонио Ливраменто, но топката не успя да достигне до атакуващия халф на Берое, който да засече от близка дистанция и излезе в аут.

Резултатът стана 2:0 в полза на Берое в 40-ата минута когато заралии организираха отлична многоходова акция. Каядо върна за Динков, който даде отново към Каядо. Той чукна топката за Елиаш, който намери леко към Лоузейро. Португалецът веднага изведе триково зад защитата Жоао де Салеш. Бразилецът изскочи от дълбочина зад защитата и подаде успоредно на гол линията за Давид Каядо, който се разписа за 0:2 останал сам срещу вратаря.

Единствената опасност за домакините дойде в 45-ата минута на мача когато при центриране от пряк свободен удар в ляво по атаката на Академик Теодор Скорчев сигурно улови.

На почивката агитката на Берое запали множество факли в сектора.

В 49-ата минута Родолфо напредна отлично от дясно и центрира в наказателното поле където Жоао Франциско де Салеш засече с глава от близка дистанция, но вратарят улови.

Домакините организираха добра атака в 59-ата минута когато при атака от ляво за Академик кълбото бе центрирано за Добрин Петров. Нападателят пробва задна ножица, но не успя да засече.

В 62-ата минута топката бе изсипана в наказателното поле за Стефан Велев, който от 12-13 метра стреля към вратата, но доста неточно.

Педро Еуженио центрира за Родолфо в наказателното поле в 69-ата минута. Бразилецът вкараа топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

Резултатът стана 3:0 в 77-ата минута когато Родолфо засече с глава, но топката срещна горната греда, след това обаче кълбото попадна в Жоао де Салеш, който се разписа за 0:3.

В 80-ата минута Родолфо отне отлично една топка в средата на терена и подаде за Стефан Велев в наказателното поле, той пробва да продължи за Салеш, но топката дойде малко дълга за бразилецът, той все пак центрира за Родолфо, но сънародникът му не успя да стреля добре.

Минута по-късно Антонио Ливраменто стреля добре, но топката мина над вратата.

Домакините стигнаха до изключително красив гол в 87-ата минута на мача чрез удар от близо 40 метра на Добрин Петров.

Жребият за следващия кръг на Купата на България ще се изтегли на 26 ноември, понеделник. Мачовете са на 1-2 декември първи срещи и 15-16 декември реванш.

Следващият мач на Берое е идната сряда, 28 ноември, от 16:30 часа срещу Локомотив (Пловдив) на стадиона под Аязмото.