Берое отстъпи на Лудогорец с 0:1 в Стара загора

Лудогорец се класира на осминафиналите за Купата на България след измъчена победа след продължения над Берое.

„Орлите“ спечелиха с 1:0 под Аязмото с гол на Мирослав Иванов в 104-ата минута. Двата тима предложиха страхотна битка, продължила 120 минути, а Шуменският Деко се превърна в герой за гостите. Вратарят на Берое Иво Иванов направи един от най-добрите си мачове в кариерата, но не можа да спаси своя тим.

В началото играта бе равностойна, като гостите започнаха мача с по-голямо самочувствие, но „заралии“ се окопитиха и на свой ред организираха няколко интересни атаки. В първия половин час липсваха чисти голови положения, а мачът можеше да голяма степен да бъде предрешен в 34-ата минута, когато капитанът на Берое Слави Жеков извърши груб фаул. Той имаше вече жълт картон и само благословията на рефера Богомил Маринов му позволи да остане на терена.

До края на полувремето не се случи нищо интересно, а след почивката разградчани започнага да налитат като оси към вратата на блестящия в този мач Иванов. Гъргоров не успя да вкара с прехвърлящ удар в 50-ата минута, а в 66-ата Александров пропусна сам срещу вратаря.

В тези минути започна да личи, че физическата подготовка на гостите е много по-добра и те заредиха атака след атака към вратата на съперника. В 68-ата минута Иванов изби със сетни сили удар на Александров под гредата, а в 80-ата бившият страж на ЦСКА отчая Мирослав Иванов. Той изби удара на Шуменския Деко, топката отиде в краката на Александров, който не успя да вкара на почти празна врата.

Беройци отговориха с атака, при която се стигна до меле пред Голубович, но трябваше отново да благодарят на втаратя си, който спаси удара на излезлия сам срещу него Марселиньо. В последните минути Шоко пропусна да накаже домакините, а малко преди края на редовното време Диан Генчев замалко не наказа Лудогорец.

Така се стигна до продължения, в които физическите сили на „заралии“ почти бяха на изчерпване. Иван Стоянов бе изведен сам срещу Иванов, но стражът отново си спечели скандирания от страна на феновете под Аязмото, а в ответната атака Абушев пропусна златен шанс да накаже Лудогорец – този път Голубович се превърна в герой.

В 104-ата минута дори пазилият като лъв Иво Иванов не успя да спаси тима си. Дълъг пас на Шоко от десния фланг намери Миро Иванов зад защитата на „зелено-белите“, нисичкият халф спря по чудесен начин топката на гърди и с премерен удар матира съфамилника си на вратата на Берое – 0:1.

До края на продължението носителят на трофея от 2010-а година направи всичко възможно да изравни. В 117-ата минута Петър Димитров получи добър пас отляво на вратата, стреля моментално, но Голубович се изяви в най-добрата си светлина и не позволи да се стигне до дузпи.

Берое отпадна, а Лудогорец чака жребия за осминафиналите в петък. В понеделник лидера в класирането гостува на ЦСКА на „Българска армия“ в голямото дерби на есенния дял на „Виктория футболно първенство“.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО МИНУТА ПО МИНУТА:

3′ – Първа опасна атака на гостите, пасът на Шоко от дясното крило не намери негов съотборник в наказателното поле
8′ – По-добра игра на Лудогорец в първите минути
12′ – Неточен удар с глава на Жеков след центриране от свободен удар
19′ – Нова добра атака на „зелено-белите“ и поредна блестяща изява на защитниците на хита от Разград
21′ – Шут на Чипилов е отразен от Голубович
28′ – Хубав рейд на Александров, но шутът му е блокиран от бранител на домакините
34′ – Реферът Богомил Маринов спестява втори жълт картон на капитана на Берое Жеков.
38′ – Чипилов проби по дясното крило и центрира опасно, но Жеков не успя да засече топката
45′ – Край на първото полувреме – без голове под Аязмото

46′ – Диан Генчев заменя на почивката капитана Слави Жеков, който едва не получи червен картон преди почивката
50′ – Гъргоров бе изведен сам отляво, прехвърли вратаря, но и вратата.
51′ – Добра изява на Мишо Александров, който центрира опасно успоредно на вратата, домакините чистят в последния миг
60′ – Гъста мъгла се стеле над терена, след като феновете запалиха факли и димки – играта е спряна за момент
62′ – Влади Златинов замени Милен Танев
63′ – Първа смяна за Лудогорец – Марселиньо замени Кабаселе
66′ – Отличен шанс пред Александров, който финтира защитник и стреля сам срещу вратаря – Иванов спаси Берое
67′ – Изключителен егоизъм от страна на Златинов. Юношата на ЦСКА предпочете да финтира защитник, вместо да изведе Абушев сам срещу вратаря
68′ – Страхотна изява на вратаря на Берое Иванов, който изби със сетни сили удар с глава на Александров под гредата
74′ – Петър Димитров замени Милен Божанов – последна смяна за Берое
78′ – Емил Гъргоров опита да прехвърли от центъра Иванов – вратарят му ръкопляска иронично
80′ – Александров пропусна 100-процентово положение. Иво Иванов спаси опасен удар на Миро Иванов, топката отиде на десния крак на Александров, който от около 10 метра стреля над вратата.
82′ – Меле пред вратата на Лудогорец, не се стига до удар към Голубович
83′ – Марселиньо излиза сам срещу Иванов, вратарят за пореден път спасява домакините
87′ – Иван Стоянов замени Михаил Александров
88′ – Шоко можеше да отбележи, но не можа да уцели вратата от няколко метра
90′ – Добър шанс пред домакините, Диан Генчев стреля в аут след удар от границата на наказателното поле
90+4′ – Край на редовното време. Берое и Лудогорец не си вкараха гол, следват продължения

Продължения:

98′ – Иван Стоянов пропусна сам срещу Иванов, вратарят прави мача на живота си
99′ – Абушев пропусна от чиста позиция, този път Голубович е герой

104′ – ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ – 0:1! Миро Иванов дава заслужена преднина на гостите. Той получи пас от Шоко зад защитата, овладя топката на гърди и с премерен удар не даде шанс на Иванов – 0:1

108′ – Тодор Колев замени Емил Гъргоров
117′ – Отличен шанс пред Петър Димитров, който стреля с левия крак, но Голубович спасява тима си
120′ – КРАЙ НА МАЧА – ЛУДОГОРЕЦ СПЕЧЕЛИ С 1:0 ПОД АЯЗМОТО И СЕ КЛАСИРА НА ОСМИНАФИНАЛ!

Берое – Лудогорец 0:1
0-1 Миро Иванов 104′

Берое: Иванов, Ямуков, Зафиров, Пенев, Енчев, Велев, Жеков, Танев, Чипилов, Божанов, Абушев.
Треньор: Илиан Илиев

Лудогорец: Голубович, Шоко, Барт, Гулдан, Минев, Генчев, Дяков, Александров, Иванов, Кабаселе, Гъргоров.
Треньор: Ивайло Петев

Съдия: Богомил Маринов
Стадион: „Берое“