„Берое“ победи „Атлантас“ в Литва с 2:0

„Берое“ стартира по отличен начин участието си в настоящата кампания на Лига Европа. Възпитаниците на Петър Хубчев се наложиха с 2:0 като гости на „Атлантас“ (Клайпеда, Литва) в мач от първи квалификационен кръг. Възпитаниците на Петър Хубчев бяха далеч по-убедителни през целия мач и резултатът можеше да е и по-убедителен, но късметът спаси домакините. Спас Делев в 60-ата минута и Георги Божилов в 83-ата бяха точни за „Берое“ в мача.

ИНТЕРЕСНО НАЧАЛО

Във втората минута след дълга топка за Виркшас, Иво Иванов изби в корнер преди да се стигне до опасност пред вратата на „Берое“.

„Зелените“ организираха бърза контраатака в 3-ата минута когато Атанас Зехиров напдредна от дясно и центрира в наказателното поле, където Спас Делев засече, но слабо и топката попадна в тъцете на Милаускас.

В 7-ата минута Игор Джоман подаде за Георги Божилов, топката бе центрирана, но защитата изби.

Минута по-късно след атака на домакините кълбото попадна в Панюков в наказателното поле, но Макенджиев се намеси авторитетно.

В 9-ата минута Георги Божилов центрира от ляво, но Мапуку не успя да овладее и топката му бе избита.

В 13-ата минута Максимов проби от ляво, центрира по земя в наказателното поле, но Иво Иванов попречи на нападателя да отправи удар.

В ответната атака Веселин Пенев намери с дълъг пас Жуниор Мапуку, но нападателят на „Берое“ бе в положение на засада.

В 14-ата минута при дълго извеждащо подаване за Панюков, Макенджиев го изпревари.

НАТИСК ЗА „БЕРОЕ“

Две минути след това Атанас Зехиров подаде за Георги Божилов, но топката бе избита в корнер. Неманя Милисавлевич центрира от корнера, Спас Делев овладя, но не успя да отправи удар преди топката да му бъде отнета.

В 17-ата минута Жуниор Мапуку бе изведен от Георги Божилов зад гърба на отбраната. Конгоанецът овладя в наказателното поле, финтира играч и падна след съприкосновение със съперник, но реферът от Исландия прецени, че няма основания да отсъди дузпа.

Жуниор Мапуку подаде към Спас Делев в 20-ата минута. Нисичкият халф веднага изведе Мапуку в наказателното поле. Конгоанецът обаче отправи слаб удар и защитник блокира.

В 27-ата минута Георги Божилов намери Жуниор Мапуку на дъгата пред наказателното поле. Нападателят пусна в дясно за Спас Делев, който току що навлязъл в наказателното поле стреля, но вратарят се намеси и изби в ъглов удар. Неманя Милисавлевич центрира от корнера, но защитата се справи.

ОЩЕ ПОЛОЖЕНИЯ ЗА „ЗЕЛЕНИТЕ“

В 32-ата минута продължителна многоходова атака за „Берое“ завърши с пас на Георги Божилов към Спас Делев, който стреля от границата на наказателното поле по земя, но без проблеми за вратаря.

Две минути по-късно Игор Джоман копна за Георги Божилов, който обаче бе изпреварен от защитник и топката бе изчистена в ъглов удар. Неманя Милисавлевич подаде от корнера късо за Спас Делев, който центрира към втората греда, където Елиаш върна с глава, но защитник изчисти.

В 35-ата минута Спас Делев подаде към Атанас Зехиров по дясното крило, който центрира. Мапуку засече от въздуха, но прати топката в аут.

Две минути след това след дълъг пас на Максимов последва рикошет и топката излезе в корнер. След центрирането Макенджиев бе безгрешен и улови.

ВЪЗМОЖНОСТИ ЗА ГОЛ И В КРАЯ НА ПЪРВАТА ЧАСТ

В 43-ата минута Елиаш намери Жуниор Мапуку в наказателното поле, който продължи към Неманя Милисавлевич. Сърбинът стреля, но защитата изби. Отново Милисавлевич центрира от ъгловия, но вратарят спаси.

Минута след това Георги Божилов открадна топката в центъра, подаде към Неманя Милисавлевич по земя в наказателното поле, но защитник изби. Топката попадна в Спас Делев, който центрира, но прати кълбото в аут.

В добавеното време на първата част Георги Божилов стреля от далечна дистанция, но вратарят улови.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 47-ата минута след силен удар на Георги Божилов от 22 метра, топката попадна право в ръцете на вратаря.

Малко след това Веселин Пенев намери Георги Божилов по левия фланг, той пробва да прехвърли вратаря, но топката излезе в аут.

В 50-ата минута Вежевичиус подаде за Виркшас в наказателното поле, който стреля от малък ъгъл, но Макенджиев изби в корнер. След изпълнението не се случи нищо опасно.

Неманя Милисавлевич направи добра инидивуална акция в 55-ата минута като мина през трима и навлиза в наказателното поле, но в крайна сметка защитата успява да го блокира преди да отправи удар.

В 57-ата минута Елиаш намери Атанас Зехиров, който проби от дясно и отправи диагонален удар по посока на вратата, но стражът се намеси добре и изби.

Две минути след това Георги Божилов подаде към Неманя Милисавлевич по десия фланг, той центрира но Жуниор Мапуку остана под топката.

„БЕРОЕ“ ИЗЛИЗА НАПРЕД

В 60-ата минута Атанас Зехиров изведе Спас Делев зад гърба на отбраната и пусна топката покрай вратаря, вкарвайки първия си гол за „Берое“ в официален двубой.

Минута след това Жуниор Мапуку изведе Божилов, който подаде за Спас Делев, но той бе останал в положение на засада.

Панюков проби от ляво в 62-ата минута и навлезе опасно в наказателното поле, но Иво Иванов изби в корнер.

В 63-ата минута при контраатака за „Берое“. Неманя Милисавлевич проби от дясно, мина цялата половина и намери Спас Делев в наказателното поле. Той финтира бранител, но се засуети и реши да върне за Милисавлевич, който центрира от ъгъла на наказателното поле, но Мапуку остана далеч от кълбото.

„БЕРОЕ“ ИЗЦЯЛО ВЛАДЕЕ СИТУАЦИЯТА НА ТЕРЕНА

В 66-ата минута страхотна атака организира „Берое“. Веселин Пенев подава към Елиаш, който извежда Зехиров. Националът пробива от дясно и навлиза в наказателното поле от където центрира, но защитник успява да избие.

Неманя Милисавлевич направи добър пробив от дясно в 71-ата минута. Той навлезе в наказателното поле и подаде за Георги Божилов, който пусна на точката за дузпата за Жуниор Мапуку. Конгоанецът стреля, но над вратата.

Елиаш пробва късмета си от 35 метра минута по-късно, но бе много неточен.

В 74-ата минута домакините организираха добра контраатака. Довидас Виркшас центрира, а след това и Маркас Бенета, но защитата се справи.

Две минути по-късно Георги Божилов отправи страхотен пас за Иван Коконов, който овладя в наказателното поле и стреля опасно, но вратарят успя да изчисти в корнер. След изпълнението на ъгловия удар обаче не се случи нищо опасно.

КЪСМЕТЪТ СПАСЯВА ДОМАКИНИТЕ, НО „ЗЕЛЕНИТЕ“ ВКАРВАТ И ВТОРИ ГОЛ!

В 78-ата минута Жуниор Мапуку поведе топката и пусна за Иван Коконов, който технично прехвърли вратаря от границата на наказателното поле, но топката облиза гредата.

В 83-ата минута след пряк свободен удар на ъгъла на наказателното поле след фаул срещу Георги Андонов, Атанас Зехиров центрира, а след разбъркване Георги Божилов се разписа за 0:2 с параболичен удар в горния десен ъгъл.

В добавеното време на второто полувреме след центриране на Веселин Пенев от ляво. Георги Андонов засече с глава от границата на наказателното поле, но вратарят улови.

След това след пас на Георги Божилов зад гърба на отбрната Георги Андонов остана сам срещу вратаря, но прати топката над рамката.

РЕВАНШ

Мачът-реванш е идният четвъртък, 9 юли, от 20:00 часа на стадион „Берое“ в Стара Загора. Билетите за двубоя вече са в продажба в системата на eventim.