Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор
Берое - Ботев Пловдив

„Берое“ победи с 1:0 „Ботев“ в интересен и двуостър мач игран на спортна база „Ботев 1912“ в Коматево. Голът вкара Атанас Зехиров в 83-ата минута на мача. С победата „зелените“ се утвърдиха на третата позиция в класирането с четири точки преднина пред „Славия“ преди кръга, в който „Берое“ почива.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в мача като трети в класирането с актив от 44 точки. „Ботев“ се намираше на седма позиция с 30.

СЪСТАВИТЕ

Спрямо мача с „Черно море“ Елиаш започна за „Берое“ вместо наказания Том. Неманя Милисавлевич пъкк стартира вместо Костов.

НАЧАЛОТО

Във втората минута атака на „Берое“ бе спряна със засада от страничния рефер.

Тодор Неделев центрира от пряк свободен удар в 5-ата минута, а Наско Милев засече топката от наказателното поле с глава, но тя премина в страни от вратата.

Пет минути по-късно Игор Ощипко получи топката в пеналта и стреля, ударът бе блокиран, но пак попадна у него, Веско Пенев успя да избие в корнер.

В 11-ата минута „Ботев“ изпълни три последователни корнера, но защитата в зелено се справи.

Филипов стреля от дистанция в 12-ата минута, но топката мина далеч от целта.

В 13-ата минута Венцислав Василев намери с перфектен пас Спас Делев в предни позиции, но реферът върна топката за изпълнение на фаул.

При бърза контраатака за Берое в 16-ата минута Елиаш изведе Исмаил Иса напред, но в крайна сметка топката достигна до вратаря Голас.

Минута след това Николай Йорданов отсъди куриозен корнер за „Ботев“, след като топката явно бе изритана от Лазар Марин. Нищо опасно обаче не се случи след изпълнението.

В 19-ата минута Спас Делев открадна една топка пред наказателното поле и намери Джоман, но французинът се засуети и кълбото бе отбито.

Две минути след това Спас Делев центрира от фаул, а Иво Иванов засече с глава. Голас обаче улови.

ГРЕДА

В 25-ата минута Спас Делев центрира перфектно от пряк свободен удар, Веселин Пенев засече атрактивно, но топката срещна сглобката на вратата, пазена от Виктор Голас.

Три минути след това след центриране на Тодор Неделев от фаул, топката бе избита и попадна у Христов, който стреля в долния ъгъл, но Благой Макенджиев прояви страхотен рефлекс и изби.

Емин Ахмед центрира в 29-ата минута, а топката бе избита и попадна у Георги Божилов, който стреля, но ударът му бе блокиран.

Наско Милев нахлу в пеналта на Берое две минути по-късно и пусна пас към непокрития Игор Ощипко, който стреля, но Благой Макенджиев отново бе перфектен.

В 34-ата минута „Берое“ организира много бърза контраатака, при която Неманя Милисавлевич напредна през целия терен и намери Спас Делев, той центрира, но защитата на домакините се справи.

„БОТЕВ“ СПАСЯВА ОТ ГОЛ ЛИНИЯТА

Минута след това Емин Ахмед намери Исмаил Иса в наказателното поле, той пусна към Джоман, който стреля към опразнената врата, но защитник на Ботев се хвърли и спаси почти от гол линията.

В 36-ата минута Георги Божилов засече центрирана от ъглов удар топка с глава, но бе неточен.

Две минути след това Васев центрира в пеналта, където Марин засече с глава, но Благой Макенджиев спаси.

Серкан Юсеин стреля от дистанция в 44-ата минута, но бе много неточно.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 47-ата минута Спас Делев открадна топка в центъра, напредна и стигна до пеналта, върна на Исмаил Иса, който стреля, но защитник изби в ъглов удар. Нищо опасно не се случи при изпълнението.

Минута след това Филипов нахлу в наказателното поле на „Берое“ и се опита да подаде, но Джоман изби в корнер. След неговото изпънение топката достигна до Тодор Неделев, който стреля от въздуха, но бе неточен.

В 49-ата минута Спас Делев бе изведен в пеналта, но точно преди да шутира Филипов изби в ългов удар. След корнера топката достигна до Иво Иванов, който стреля, но Голас прояви рефлекс и изби в нов ъглов удар. След неговото изпълнение не се стигна до опасност.

Марин стреля технично в 53-ата минута, но топката премина над гредата.

Три минути след това пробив на Иса завърши с пас в наказателното поле на домакините, но Терзиев успя да изчисти.

В 57-ата минута Марин проби и центрира от левия фланг, Васев стреля, но бе неточен.

В 66-ата минута се получи разбъркване след корнер пред вратата на Ботев, но в крайна сметка топката стигна до Голас.

Венцислав Василев засече центрирана от корнер топка в 77-ата минута, но ударът премина над вратата.

Христов центрира от фаул в 79-ата минута в наказателното поле, но Благой Макенджиев изби в корнер.

Неманя Милисавлевич центрира от далеч в 81-ата минута, но Виктор Голас боксира.

ЗЕХИРОВ БЕЛЕЖИ

В 83-ата минута Станислав Костов получи добър пас и намери Атанас Зехиров, който откри резултата с удар от малкото наказателно поле.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В предстоящия кръг в „А“ група „Берое“ почива. На 21 май „Берое“ гостува на шампиона „Лудогорец“.