Берое победи Черно море в Стара Загора

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор

Берое победи с 2:0 Черно море в мач от XXVII кръг на „А“ група. Антонио Ливраменто откри резултата за беройци в 18-ата минута, а в 38-ата от дузпа Емил Ангелов го направи 2:0.

И през второто полувреме Берое бе пълен господар на терена, като само малшансът пред гола не донесе разгром за Черно море. Публиката изпрати Илиан Илиев с овации при прибирането му в тунела след последния му мач като старши-треньор на Берое. От следващата седмица Ивко Ганчев поема горещия стол при „зелено-белите“.

Преди срещата Дончо Атанасов, който вкара за Берое победния гол в мача с Черноморец (Поморие) точно на тази дата преди 2 години в 91-ата минута на мача бе изпратен с бурни аплодисменти от публиката на Берое при прибирането в тунела след загрявката. Атанасов благодари за уважението слагайки ръката си на сърцето.

През целия мач Берое бе по-добрият отбор на терена.

В 3-ата минута при добро центриране на Здравко Илиев от дясно по атаката на Берое защитниците на Черно море се принудиха да изчистят в корнер. Той бе изпълнен от Каядо, но Денчев боксира.

В 4-ата минута вратарят на Черно море Петър Денчев излезе на границата на наказателното си поле, където се сблъска с Емил Ангелов и сякаш получи разтежение, което не му позволи да продължи в мача. Две минути след това се наложи принудителна смяна като Денчев бе заменен от бившия вратар на Берое и продукт на старозагорската школа Пламен Колев.

В 11-ата минута Димитър Везалов стреля от 21 метра, топката обаче мина на метър в дясно от вратата.

Минута след това Искрен Писаров проби от дясно, центрира в наказателното поле, където Ливраменто игра с глава, но топката му дойде малко висока и той стреля над вратата.

В 14-ата минута пък феновете на Берое издигнаха транспарант „Зелено-бяла е любовта“ с емблемата на клуба.

Първото попадение за Берое дойде в 18-ата минута когато Владимир Зафиров изведе от ляво Веселин Пенев, който центрира отлично в наказателното поле и Ливраменто от близко разстояние прати топката от въздуха в долния ляв ъгъл на вратата.

В 20-ата минута след грешка на Здравко Илиев Дончо Атанасов стреля от малък ъгъл, Акалски обаче с крак изби.

Последваха минути на равностойна игра с лек превес за заралии.

В 32-ата минута при грешка на Зафиров Илиан Капитанов му отне топката, но после защитникът на Берое се поправи и изби в корнер.

Пет минути след това при отлично центриране на Здравко Илиев, вратарят увисна. Емил Ангелов от 3 метра встрани от вратата засече с глава към опразнената врата. Топката попадна в Ливраменто, който стреля от малък ъгъл, но играч на Черно море игра с ръка и Ахмед Ахмед посочи бялата точка. Зад топката застана Емил Ангелов, който бе точен насочвайки кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на Пламен Колев. Стражът нацели ъгъла, но шута бе прекалено силен, за да може да реагира.

След почивката Берое владееше изцяло инициативата.

В 54-ата минута Емил Ангелов центрира от ляво, топката рикошира в крак на защитник и излезе в корнер. Каядо центрира от ъгловия удар, Везалов се размина и не успя да засече с глава. Все пак Емил Ангелов стигна до топката на далечната греда и от аут линията върна кълбото на границата на малкия пеналт, но бранител в синьо изчисти.

В 58-ата минута Давид Каядо стреля от 27 метра от пряк свободен удар, но прати топката на метър над вратата.

В 61-ата минута Емил Ангелов пробва диагонален удар от 21 метра, топката обаче рикошира в крак на бранител и излезе в аут.

Минута след това Искрен Писаров подаде от дясно към Емил Ангелов в наказателното поле. Нападателят овладя добре, но не уся да се измъкне между двама и кълбото излезе в аут.

В 65-ата минута Искрен Писаров центрира по земя от дясно. Георги Божанов се хвърли към топката, но тя му дойде твърде дълга. Емил Ангелов овладя, но според реферите бе останал в засада.

Минута след това последва поредна добра атака за Берое – Искрен Писаров центрира от дясно, Каядо с глава зад всики не успя да насочи кълбото по най-добрия начин, но топката попадна в Ливраменто, който обаче бе останал в положение на засада според съдията.

В 68-ата минута след двойно подаване между Давид Каядо и Стефан Велев португалецът пусна надясно към Искрен Писаров, който се опита технично да прехвърли вратаря, но за малко не успя.

Малко след това публиката започна да скандира името на треньора на Берое Илиан Илиев, който днес за последно води Берое като старши-треньор.В 71-ата минута имаше спречкване в сектора на агитката. След като група привърженици започнаха да обиждат Илиан Илиев други им скочиха и зададоха скандиране на името му, което бе подкрепено от по-гоямата част от публиката на стадиона. След това страстите се поуспокоиха.

В 72-ата минута Здравко Илиев се пребори и центрира почти от аутлинията към Емил Ангелов, който не успя да играе с глава след като бранител му попречи.

Две минути след това Илиан Капитанов напредна от дясно и намери Божилов между двама в наказателното поле, но той не успя да овладее добре топката и тя излезе в аут.

В 80-ата минута след грешка на Християн Попов Давид Каядо остана сам срещу вратаря, на гърба му веднага се лепна защитник. Въпреки това Каядо успя да стреля, но право в Пламен Колев.

В 85-ата минута Емил Ангелов направи задна ножица от ъгъла на наказателното поле, но топката излезе в аут.

В 86-ата минута Тодор Христов центрира от дясно, Георги Божанов засече с глава от 10 метра, но топката мина на сантиметри над вратата.

Две минути преди края на редовното реме Стефан Велев реши да не комбинира със своите съотборници, а да пробва изненадващ удар от границата на наказателното поле. Топката обаче мина на сантиметри покрай лявата греда на пазената от Пламен Колев врата.

Минута преди края на редовното време грешка в отбраната на Берое за малко да доведе автогол. Веселин Пенев се хвърли на шпагат, за да изпревари играч на Черно море, но Акалски се справи и изби с крак преди топката да влезе във вратата му.

В 90-ата минута Емил Ангелов изведе Тодор Христов зад защитата, който пусна топката покрай Пламен Колев, но кълбото срещна левия страничен стълб.

В четири минутното продължение Георги Илиев стреля от фаул встрани от вратата, а Стефан Велев изчисти с глава. Топката попадна в Румен Николов, който стреля слабо от границата на наказателното поле право в ръцете на Акалски. При ответната атака Тодор Христов преодоля двама и стреля от границата на наказателното поле, право в ръцете на Пламен Колев.

След мача футболистът от школата на Берое Стелиян Евтимов подари букет на Илиан Илиев, който за последно води Берое като старши-треньор днес под бурните овации на публиката. Илиев сложи ръката на сърцето си и влезе в тунела.

В следващия кръг Берое гостува на Левски в София.

снимки: (cc-by) Ани Георгиева