„Берое“ победи като гости „Черноморец“ в Бургас

Спортни новини: „Берое“ постигна пълен обрат над тима на „Черноморец“ при гостуването си в Бургас, побеждавайки с 1:3, в предпоследен двубой на последния 26-и кръг на „А“ професионална футболна група. Домакините откриха резултата чрез Годфред Бекое малко преди края на първото полувреме, а в добавеното време към 45-те Георги Костадинов го изравни.

Шест минути след началото на втората част Атанас Зехиров направи 1:2, а в продължението на срещата Елиаш да Силва донесе победата на „старозагорци“.

В 4-ата минута Атанас Зехиров центрира от ъглов удар вляво от вратата на Младен Живкович в наказателното поле, където Борислав Стойчев засече с глава. Топката срещна ръката на Александър Дамчевски, но Цветан Кръстев подмина ситуацията.

Шест по-късно Лъчезар Балтанов пробва центриране отляво, но Иван Караджов бе заел правилното място и улови.

Секунди след това отново той изведе в коридор Симеон Райков на голова позиция, но той не успя да се възползва от ситуацията, неотправяйки удар към вратата.

След многоходова атака в 13-ата минута, преминала през Георги Андонов, Георги Костадинов и Елио Мартинс, последният стреля от дъгата на наказателното поле, но Младен Живкович изби в ъглов удар.

chernomorets-beroe_09032014_10

В 20-ата минута Лъчезар Балтанов нанесе плътен удар по посока на вратата на Иван Караджов, но кълбото премина встрани от целта.

Две минути по-късно след фалцово центриране на Крум Стоянов, при което топката „облиза“ горната греда, в наказателното поле нямаше играч в синьо, който да играе с кълбото.

chernomorets-beroe_09032014_5

Минута след това Фрасиско Гомес засече кълбото с глава след центриране от ъглов удар, но не намери очертанията на вратата.

chernomorets-beroe_09032014_4

В 25-ата минута Симеон Райков стреля директно от пряк свободен удар, заложен на ъгъла на наказателното поле, но топката премина сантиметри над напречната греда.

Две минути по-късно Георги Андонов бе изведен в наказателното поле от Георги Костадинов, седмицата на „Берое“ премина между двама противникови футболисти и в последствие бе фаулиран, но Цветан Кръстев остави играта да продължи.

chernomorets-beroe_09032014_6

В 35-ата минута Атанас Зехиров центрира остро към Елио Мартинс, който успя да засече кълбото с глава, но встрани от целта.

Две минути след това резултатът бе открит в полза на домакините от „Черноморец“. След центриране на Симеон Райков отдясно на вратата на Иван Караджов Елио Мартинс се размина с кълбото и то попадна директно в намиращия се на границата на малкия пеналт Годфред Бекое, който с прострелен удар направи 1:0.

chernomorets-beroe_09032014_11

В 39-ата минута при идентична ситуация отново Симеон Райков центрира в наказателното поле, където Траян Траянов продължи с глава към намиращия се на другия фланг Славчо Шоколаров, който стреля без подготовка, но топката не намери рамката на вратата.

В добавеното време на първата част гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар, заложен на 25 метра диагонално от целта на Младен Живкович. Зад топката застана Николай Чипев, който центрира кълбото в наказателното поле, а след кратко разбъркване то бе продължено към намиращия се на ъгъла на малкия пеналт Георги Костадинов, който с удар в далечния ъгъл остави стража на домакините безпомощен, изравнявайки резултата – 1:1.

chernomorets-beroe_09032014_3

„Берое“ започна гръмко второто полувреме и за шест минути успя да обърне резултата в своя полза. Точно в 51-ата минута Атанас Зехиров се възползва от грешка на Крум Стоянов в полето на домакините, напредна между двама противникови състезатели и с плътен удар от границата на наказателното поле простреля Младен Живкович – 1:2.

Четири минути след това домакините от Бургас имаха възможност да изравнят резултата, но невероятната проява на Иван Караджов предотвари това след засичане с глава на Годфред Бекое от непосредствена близост.

chernomorets-beroe_09032014_9

В 58-ата минута Атанас Зехиров се възползва от грешка на Траян Траянов при ситуация, идентична на головата, но този път ударът му от дъгата на наказателното поле премина встрани от целта.

Осем след това топката бе центрирана към току-що влезлия Салим Керкар, който потърси с пас, успореден на голлинията, Георги Андонов, но защитата на домакините изчисти.

chernomorets-beroe_09032014_7

В 72-ата минута Веселин Пенев изведе капитана Георги Андонов с 30-метров пас зад защитата на домакините. Седмицата на „Берое“ овладя кълбото на гърди и стреля от дъгата на накзателното поле, но право в тялото на Живкович.

Седем минути по-късно голмайсторът на „Черноморец“ Годфред Бекое се озова на голова позиция, но и този път Иван Караджов прояви хладнокръвие и улови.

В продължението на двубоя Елиаш да Силва сложи край на спора. Салим Керкар потърси бразилския футболист от дълбочина, който напредна с прехвърлящ удар оформи крайното 1:3.

chernomorets-beroe_09032014_2

След тази победа възпитаниците на Петър Хубчев събраха актив от 39 точки, завършвайки на осмо място в подреждането. Според програмата на провеждане на втората част на шампионата „заралии“ ще почиват в следващия кръг. Следващият официален двубой на „зелено-белите“ ще е около 22-и март срещу столичния „Славия“.

„Черноморец“ (Бургас) – „Берое“ (Стара Загора) 1:3
голмайстори: 1:0 Годфред Бекое 37′, 1:1 Георги Костадинов 45′, 1:2 Атанас Зехиров 51′, 1:3 Елиаш да Силва 90′
„Черноморец“ (Бургас): 1. Младен Живкович – 23. Франциско Гомес – Чико, 13. Траян Траянов, 21. Александър Дамчевски (63′ – 14. Жереми Манзоро), 25. Крум Стоянов – 45. Славчо Шоколаров, 11. Симеон Райков – 30. Лъчезар Балтанов, 10. Годфред Бекое, 17. Ванчо Траянов (к) – 87. Карлос Фонсека; неизползвани резерви: 32. Стефано Кунчев, 4. Милен Василев, 7. Милчо Ангелов, 8. Милен Гамаков, 3. Мартин Димов, 44. Венелин Филипов; старши треньор: Димитър Димитров
„Берое“ (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 2. Илия Мунин, 6. Иво Иванов (от 86′ – к), 5. Борислав Стойчев, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 70. Георги Костадинов – 18. Атанас Зехиров, 13. Николай Чипев (61′ – 17. Салим Керкар), 7. Георги Андонов (до 86 – к) (86′ – 21. Елиаш) – 29. Елио Мартинс (64′ – 9. Станислав Костов); неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 3. Владимир Зафиров, 92. Стефан Спировски, 8. Самир Аясс; старши треньор: Петър Хубчев
жълти картони: Славчо Шоколаров (68′ – груб фаул), Лъчезар Балтанов (75′ – груб фаул), Траян Траянов (87′ – нарушение) [„Черноморец“] Иво Иванов (82′ – обаждане) [„Берое“]
главен съдия: Цветан Кръстев (Варна)
асистент-съдии: Димитър Димитров (Варна), Милен Станев (Варна)
допълнителни асистент-съдии: Атанас Димитров (Сливен), Радослав Станев (Варна)
четвърти съдия: Димо Вълчев (Варна)
дежурен делегат: Иван Димитров (Добрич)
съдийски наблюдател: Неделчо Чакъров (Пловдив)