„Берое“ победи „Монтана“ с 3:1 като гост

Берое - Монтана

С огромно желание за победа и себераздаване на терена „Берое“ днес спечели едно от най-трудните си гостувания в Монтана срещу едноименния отбор с категоричното 0:3 в двубой от XXVIII кръг на първенството. „Заралии“ излязоха напред в резултата в средата на първото полувреме след автогол на бившия им кадър Иван Коконов, а само в рамките на пет минути през втората част успяха да затвърдят преднината си с нови два безответни гола дело на Станислав Костов и Исмаил Иса.

Въпреки неприятните резултати от последната седмица, „беройци“, водени временно днес от кондиционния специалист Пламен Липенски, доказаха, че те не са се отразили върху психологическата им настройка, като категорично надделяха на съперника. Генерално „заралии“ диктуваха случващото се на терена, като притежанието на кълбото бе абсолютно в полза на „зелените“, а многобройни пък бяха атаките от страна на „Берое“, но за съжаление с пропуски пред вратата на „Монтана“ се отчетоха Исмаил Иса, Спас Делев, Неманя Милисавлевич и Елиаш, водили убедително нападението днес. Същевременно съотборниците им в отбрана също се отличиха с няколко изключително важни намеси, преотвратили по-нататъшен развой на опитите за пробив от страна на домакините. Въпреки тежкия за игра терен в Монтана „беройци“ категорично доказаха, че не са се предали духом, а с желанието си за себераздаване утвърдиха позицията си в челото на подреждането.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Преди изиграването на настоящия XXVIII кръг „Берое“ заемаше четвърта позиция с актив от 36 точки, а „Монтана“ бе последен със 17.

СЪСТАВЪТ

В сравнение с предходния шампионатен двубой срещу „Левски“ съставът за днешния мач претърпя две промени, като на местата на Атанас Зехиров и Том срещу „Монтана“ излязоха Георги Сърмов и Исмаил Иса.

СИЛНО „БЕРОЙСКО“ НАЧАЛО

„Беройци“ стартираха по-активно двубоя, като първата си голова възможност организираха в 4-ата минута, когато Исмаил Иса бе изведен в коридор пред наказателното поле, където обаче бе притиснат от бранител на домакините, преди нападетелят все пак да стреля към целта, но Ивайло Василев успя да улови без проблеми.

Три минути след това Игор Джоман открадна топката в половината на „Монтана“ и предостави кълбото на Спас Делев, който стреля от ъгъла на пеналта. Стражът Василев парира, но несигурно и топката попадна в Исмаил Иса, но последвалият му удар отново бе неточен.

В 14-ата минута Неманя Милисавлевич отправи удар от далечна дистанция, но Ивайло Василев сигурно улови.

Четири минути след това Елиаш пробва късмета си с удар по земя, но топката премина покрай целта.

При ответната атака Иван Коконов излезе очи в очи срещу стража Благой Макенджиев и нанесе удар от близка дистанция, но вратарят на „беройци“ бе непоколебим и изби удара.

В 23-ата минута Неманя Милисавлевич получи топката от Георги Сърмов и центрира в пеналта, но там отбраната на домакините изчиства своевременно.

„БЕРОЕ“ ИЗЛИЗА ЗАСЛУЖЕНО НАПРЕД В РЕЗУЛТАТА

В 26-ата минута зачестилите опити на Иван Коконов да се разпише в двубоя дадоха своя резултат, като при центриране на Спас Делев в наказателното поле на „Монтана“ Станислав Генчев не успя да изчисти топката, а тя попадна именно в Коконов, който с крак изпрати кълбото в собствената врата, за да даде преднина на бившия си отбор – 0:1.

Последваха минути на повече борба в центъра на терена, като липсваха директни опасности пред коя да е от двете врати.

След точно половин час игра Елиаш и Исмаил Иса разиграха кълбото в наказателното поле, без да отправят удар, а десет минути по-късно „десетката“ на „беройци“ не успя да получи удобен пас, предназначен за него от Спас Делев.

ПЪРВИ ВЪЗМОЖНОСТИ И ЗА ДОМАКИНИТЕ

Секунди по-късно голмайсторът до този момент Иван Коконов получи топката от Петър Атанасов, но впоследствие бе блокиран от двама бранители на „заралии“ и изгуби притежанието на кълбото.

В последната минута на редовното време Йордан Тодоров центрира към Петър Атанасов в наказателното поле, а нападателят успява да засече топката към рамката на вратата, опазена сигурно от Благой Макенджиев.

СИЛЕН „БЕРОЕ“ И СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 47-ата минута Спас Делев се опита на два пъти да центрира топката в наказателното поле на домакините, но отбраната на „Монтана“ успя да овладее ситуацията, изчиствайки топката.

Две минути по-късно при бързо изпълнение на фаул Георги Сърмов получи топката от Спас Делев, но развитие на атаката липсваше.

В 52-ата минута Станислав Генчев стреля от пряк свободен удар, заложен на 20 метра от целта, но топката рикошира в стената от играчи и напусна пределите на терена в ъглов удар. При последвалото центриране от корнер Оливие Боне получи кълбото пред пеналта, но ударът му секунда по-късно бе избит от бранител в зелено.

Три минути след това самостоятелен пробив на Емин Ахмед завърши с диагонален удар към целта, но кълбото премина на сантиметри покрай целта.

В 58-ата минута Исмаил Иса получи кълбото от Елиаш да Силва и центрира в наказателното поле, където Асен Георгиев играе с ръка, но главният арбитър подмина ситуцията, без да отсъди дузпа в полза на „Берое“.

Още три минути по-късно Исмаил Иса комбинира със Спас Делев, който центрира в пеналта, но там липсваше техен съотборник, който да завърши атаката на „беройци“.

В 63-ата минута Спас Делев изпълни пряк свободен удар, заложен в близост до корнера, но Ивайло Василев бе над всички в малкото наказателно поле, за да избие топката.

Секунди след това Спас Делев пробва нещо средно между удар от средна дистанция и центриране, но стражът Василев е неприкосновен и улавя.

Минута по-късно Неманя Милисавлевич предостави кълбото на Спас Делев, който напредна няколко метра и стреля от дъгата на пеналта, но ударът му премина над рамката на вратата.

В 69-ата минута Иван Стоянов центрира в наказателното поле на „Берое“, където обаче Благой Макенджиев бе едноличен господар и с вещина улови кълбото.

ПОРЕДЕН „БЕРОЙСКИ“ ЩУРМ СЕ УВЕНЧА С УСПЕХ

В 72-ата минута влезлият буквално преди минути Станислав Костов удвои преднината за „беройци“, след като получи майсторски пас от Исмаил Иса, който получи преди това топката от Елиаш, прекарал кълбото измежду цели трима защитници на домакините.

Само пет минути по-късно Неманя Милисавлевич центрира в наказателното поле на „Монтана“, където Исмаил Иса бе най-съобразителен и с глава засече кълбото, за да го изпрати неспасяемо в мрежата на домакините за 0:3.

В 86-ата минута Христофор Хубчев стреля към целта, но бе неточен.

ПОЧЕТЕН ГОЛ ЗА „МОНТАНА“

В 4-минутното добавено време на двубоя Иван Минчев получи центрирана в наказателното поле топка и се възползва от ситуацията, отбелязвайки попадение в мрежата на „беройци“ – 1:3.

СЛЕД ТОЗИ ДВУБОЙ

„Берое“ вече има актив от 39 точки, но въпреки това остава на четвърта позиция без значение от резултата на предстоящия двубой на заемащия трето място отбор на „Славия“, който в преките двубои срещу „заралии“ е с по-добри показатели.

В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

„Берое“ приема пловдивския „Локомотив“, а двубоят е насрочен за идната събота, 16-и април, от 20:00 часа на стадиона под Аязмото.

СТАТИСТИКАТА

„Монтана 1921“ (Монтана) – „Берое“ (Стара Загора) 1:3
голмайстори: 0:1 Иван Коконов (аг) 26′, 0:2 Станислав Костов 72′, 0:3 Исмаил Иса 77′, 1:3 Иван Минчев 90′ + 2′
„Монтана 1921“: 33. Ивайло Василев – 5. Асен Георгиев, 6. Христофор Хубчев, 13. Раиф Мурадов, 26. Йордан Тодоров (к) – 24. Оливие Боне (75′ – 9. Атанас Илиев), 25. Станислав Генчев – 10. Иван Стоянов, 7. Иван Коконов (62′ – 8. Иван Минчев), 22. Сергей Георгиев – 20. Петър Атанасов; неизползвани резерви: 1. Христо Иванов, 3. Иван Михов, 17. Георги Пашов, 4. Набил Еженави, 19. Цветан Варсанов; старши треньор: Емил Велев
„Берое“: 22. Благой Макенджиев – 13. Емин Ахмед, 6. Иво Иванов (к), 24. Венцислав Василев, 28. Веселин Пенев – 8. Георги Сърмов (54′ – 18. Атанас Зехиров), 27, Игор Джоман – 11. Неманя Милисавлевич, 21. Елиаш, 77. Спас Делев (69′ – 9. Станислав Костов) – 10. Исмаил Иса; неизползвани резерви: 23. Илко Пиргов, 71. Илия Миланов, 15. Георги Динков, 70. Том, 73. Стивън Петков; старши треньор: Пламен Липенски
жълти картони: Иван Минчев (63′ – груб фаул), Петър Атанасов (90′ + 4′ – симулация) [„Монтана 1921“]; Игор Джоман (51′ – груб фаул) [„Берое“]
червен картон: Игор Джоман (90′ – втори жълт картон за бавене на играта) [„Берое“]
главен съдия: Георги Кабаков (Пловдив)
асистент-съдии: Мартин Маргаритов (Пловдив), Мартин Венев (София)
допълнителни асистент-съдии: Ангел Ангелов (София), Ангел Баялцалиев (София)
четвърти съдия: Димо Вълчев (Варна)