„Берое“ победи „Пирин“ в Благоевград за успех на старта – 1:2

"Берое" победи "Пирин" в Благоевград за успех на старта – 1:2

„Берое“ победи „Пирин“ с 2:1 в откриващия мач за новия сезон. Домакините започнаха по-добре срещата и откриха резултата в 22. минута с попадение на Даниил Кондраков. „Берое“ изравни в добавеното време на първата част с гол на Вини Трибуле, който се разписа с глава след центриране на Мечев от корнер – 1:1. Отново Трибуле реализира четири минути след подновяване на играта и обърна развоя – 1:2 за „Берое“. Старозагорци контролираха събитията до края, запазиха преднината си и спечелиха първия си мач за сезона.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Новият наставник на „зелените“ Густаво Араголаса заложи на    от новите попълниения на тима.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Домакините получиха пряк свободен удар още преди да е изминала и минута, а топката бе центрирана в пеналта на „Берое“, но защитата се справи.

Две минути след това Бучков пробва удар по диагонала, но топката мина на метър от гредата.

Минута след това последва и удар на Попадиин от дистанция, но над вратата.

„Берое“ отвърна с многоходова атака в 6. минута, при която Трибуле финтира двама бранители и центрира на втора греда, но там защитник на домакините изби.

Следващите десетина минути играта бе предимно в центъра на терена и нямаше сериозни опасности пред някоя от вратите.

Мечев центрира след корнер в 20. минута, а Говеа отправи удар от въздуха. Топката обаче мина покрай вратата.

Резултатът бе открит в 22. минута, когато след изпълнение на пряк свободен удар Даниил Кондраков получи късо от Семенив и прати топката в мрежата с удар по земя – 1:0

Пет минути след това дойде най-добрата възможност за „Берое“ до момента, когато Говеа получи в наказателното поле и стреля, но Ковальов успя да избие.

Пет минути след това Василев бе намерен на фланга, навлезе към пеналта и стреля в далечния ъгъл, но топката мина над вратата.

В 31. минута топката бе центрирана от корнер в наказателното поле на „Берое“, а там Попадиин успя да отправи удар с глава, но Ачинели улови.

Вини Трибуле изпревари Дюлгеров в 38. минута и остана сам срещу Ковальов, но вратарят се хвърли в краката на нападателя и блокира удара.

Четири минути преди края на полувремето се стигна до сериозно меле в пеналта на „Берое“, при което Вълков на два пъти блокира удари на съперника. В крайна сметка се стигна до корнер, който не доведе до опасност.

Медвед бе изведен на стрелкова позиция в 43. минута, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Минута след това отново Медвед навлезе в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Ачинели изби в корнер.

Две минути след изтичане на редовното време за първата част „Берое“ изравни. Мечев центрира от корнер, а Вини Трибуле прати топката в мрежата след удар с глава – 1:1.

Това бе всичко за полувремето и двата тима се оттеглиха на почивка при равенство.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

„Берое“ направи пълен обрат четири минути след подновяване на играта. Сейхас изведе Севайос, който напредна и предостави за Трибуле. Нападателят не сбърка от непосредствена близост и реализира за втори път в срещата – 1:2.

Домакините отвърнаха с два далечни удара в следващите минути, но Ачинели спаси.

Последваха минути с игра предимно в центъра на терена и преимущество на „Берое“. Двамата старши треньори направиха и промени в съставите.

Тютюков отправи опасен удар в 63. минута, но Ачинели се справи.

Вини Трибуле прати топката в мрежата, след като получи дълъг пас, но реферът маркира засада.

В 72. минута се стигна до разбъркване в пеналта на „Берое“ след корнер и удар на Пепси, но топката излезе в нов ъглов удар след рикошет.

„Берое“ имаше отличен шанс да покачи резултата в 82. минута, когато Тонислав Йорданов отправи силен и опасен удар от наказателното поле, а Ковальов изби. Трибуле добави, но твърде неточно.

Мечев пробва да прехвърли вратаря след грешка в отбраната в 87. минута, но топката мина на метър от гредата.

В ответната атака Тютюков пробва удар по земя от границата на наказателното поле, но Ачинели спаси без проблем.

Последва нова добра намеса на вратаря минута по-късно след удар на Кондраков от наказателното поле.

В последната минута Батас навлезе в пеналта и стреля, но стражът на „Берое“ отново улови.

Това бе всичко в срещата и „Берое“ започна новия сезон с победа като гост в Благоевград.