Берое победи с 3:1 Нефтохимик като гост

Спортни новини: „Берое“ победи с 3:1 „Нефтохимик“ като гост на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен. Венцислав Христов откри за „зелените“ от Стара Загора в 37-ата минута. Петър Димитров изравни три минути по-късно. През втората част „Берое“ обаче диктуваше изцяло случващото се на терена и с два гола на Георги Андонов в 70-ата и 74-ата минута си осигури трите точки в мача и се доближи на 2 точки до „Черно море“ и мястото в първата седмица.

В първите пет минути „Нефтохимик“ започна по-активно, но след това „Берое“ постепенно овладя играта и започна да я организира.

Във втората минута Диан Христов изведе Петър Димитров, който стреля от границата на пеналта, но в аут.

В 12-ата минута след центриране от корнер, Диан Христов засече с глава, но топката мина покрай вратата в аут.

Седем минути по-късно Здравко Илиев проби от дясно и топката бе избита в корнер. Пламен Крумов центрира, кълбото летеше към Венцислав Христов, но защитата на „Нефтохимик“ се справи и изби.

В 20-ата минута Емануил Манев проби от ляво и пробва удар към вратата, но топката попадна право в ръцете на Караджов.

Три минути по-късно Пламен Крумов центрира от корнер към Георги Андонов на границата на малкото наказателно поле. Офанзивният полузащитник засече с глава, но топката излезе в аут.

neftohimik-beroe_fans

В 25-ата минута Веселин Пенев центрира от ляво, Георги Андонов засече с глава, но топката летеше към аута. Крумов опита да отправи удар почти от аут линията, но домакините избиха в корнер. След изпълнението му Зафиров продължи с глава към Андонов, който стреля от воле, но защитата блокира удара.

Минута по-късно Лефтеров проби от дясно и стреля по земя, но Зафиров изби.

В 31-ата мнута Пламен Крумов центрира от дясно, топката прехвърли всички и попадна във Веселин Пенев, който центрира на втората греда, където Крумов засече, но топката мина на сантиметри от вратата.

Венцислав Христов центрира по земя от дясно в 32-ата минута, Георги Андонов се размина обаче с топката и не успя да отправи удар.

„Берое“ излезе напред в резултата в 37-ата минута когато след двойно подаване между Венцислав Христов и Георги Андонов, националът нахлу в наказателното поле и с диагонален шут откри резултата пращайки топката в долния десен ъгъл на пазената от Денчев врата.

neftohimik-beroe_gol

В 40-ата минута обаче равенството бе възстановено. Стамен Ангелов проби от дясно и центрира, Петър Димитров засече топката във вратата останал очи в очи с Караджов.

Три минути по-късно Здравко Илиев хвърли „английски“ тъч в наказателното поле където Веселин Пенев засече с глава, но топката попадна право в ръцете на Петър Денчев.

След почивката, в 48-ата минута Здравко Илиев пробва нещо средно между центриране и удар от дясно. Топката обаче попадна право в ръцете на Петър Денчев.

neftohimik-beroe_elias

В 53-ата минута Веселин Пенев изведе с отлично центриране от ляво Георги Андонов на стрелкова позиция. След диагоналния удар вратарят с последни усилия изби в ъглов удар. Пламен Крумов центрира от корнера. Игнат Дишлиев засече с глава, но Стамен Ангелов изчисти от гол линията.

Три минути по-късно беройци организираха добра многоходова акция, започнала от ляво където Давид Каядо открадна топката, подаде за Венцислав Христов, който му върна във вътрешността на терена. Португалецът бе препънат от защитник, но успя да се изправи, подаде в дясно за Крумов, който центрира в наказателното поле, където Давид Каядо засече с глава, но топката мина на сантиметри от вратата.

neftohimik-beroe_caiado

В 60-ата минута Венцислав Христов проби от ляво, финтира защитник и стреля към близката греда, но топката мина покрай рамката.

Осем минути по-късно Давид Каядо напредна добре от ляво и центрира в наказателното поле, където Андонов засече с глава, защитник обаче блокира, топката попадна във Венцислав Христов, който пробва удар по земя от неудобна позиция, но вратаря улови.

В 70-ата минута „Берое“ заслужено отново излезе напред в резултата. Здравко Илиев хвърли тъч към Венцислав Христов, който пусна за Пламен Крумов, той продължи за Георги Андонов. Двамата размениха бързо двойно подаване и Георги Андонов стреля от границата на наказателното поле по земя пращайки топката в рамката за 1:2.

Само четири минути по-късно резултатът стана и 3:1 в полза на „зелените“ от Стара Загора. Веселин Пенев хвърли тъч за Давид Каядо, който върна за Пенев, той центрира и Георги Андонов с глава се разписа от наказателното поле за 1:3.

В 86-ата минута Цветомир Цонков пробва удар от разстояние, но топката попадна право в ръцете на Иван Караджов.

В 89-ата минута Венцислав Христов стреля от границата на наказателното поле, но топката мина в аут.

В триминутното добавено време на втората част двата отбора не създадоха повече положения.

Следващият мач на „Берое“ е в събота, 7 декември, от 17:15 часа срещу „Локомотив“ (София) в Стара Загора.

„Нефтохимик 1962″ (Бургас) – „Берое“ (Стара Загора) 1:3
голмайстори: 0:1 Венцислав Христов 37′, 1:1 Петър Димитров 40′, 1:2 Георги Андонов 70′, 1:3 Георги Андонов 74′
„Нефтохимик 1962″ (Бургас): 12. Петър Денчев, 4. Диан Лефтеров (74′ – 11. Живко Петков), 20. Юри Иванов, 27. Мартин Сечков, 74. Петър Патев, 22. Цветомир Цонков (89′ – 19. Михаил Орачев), 21. Коста Янев (к), 8. Стамен Ангелов, 77. Емануил Манев, 18. Диан Христов, 88. Петър Димитров; неизползвани резерви: 86. Пламен Колев, 10. Галин Димов, 32. Любомир Божинов, 99. Евтим Димитров; старши треньор: Атанас Атанасов
„Берое“ (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов (от 90′+2′ – к), 14. Игнат Дишлиев, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 21. Елиаш (от 90′+1′ – к – до 90′+1′) (90′+2′ – 18. Атанас Зехиров) – 2. Здравко Илиев, 7. Георги Андонов (к – до 90′) (90’1′ – 15. Георги Динков), 88. Давид Каядо (75′ – 92. Иван Горанов) – 10. Венцислав Христов; неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 19. Мартин Райнов, 70. Георги Костадинов, 91. Амир Саюд; старши треньор: Петър Хубчев
жълти картони: Коста Янев (84′ – груб фаул) [„Нефтохимик“]