Берое победи Славия с 1:0 в Стара Загора

Стара Загора:  „Берое“ се наложи с минималното 1:0 над „Славия“ в двубой от втори кръг на втория етап на „А“ професионална футболна група. Единственото попадение в срещата бе дело на Елиаш да Силва в началото на втората част. По този начин възпитаниците на Петър Хубчев постигнаха трета победа над столичния тим в рамките на един сезон и остават на осмо място в подреждането.

В началото на двубоя феновете на „Берое“ издигнаха транспаранти, чрез които изразиха своята подкрепа на юношата Геро Писков, на когото бе открит порок на сърцето и му предстои операция.

В 4-ата минута Радослав Василев преодоля Борислав Стойчев и стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му бе слаб и не затрудни Иван Карджов.

Три минути след това Салим Керкар центрира от пряк свободен удар, заложен на 30 метра от вратата на Георги Петков, но след кратко разбъркване в наказателното поле кълбото бе изчистено. То попадна отново в алжиреца, който стреля директно към целта зад границата на наказателното поле, но топката напусна терена в аут.

В 13-ата минута новото попълнение на „старозагорци“ Виктор Шишков бе намерен пред наказателното поле и потърси откъсващия се по левия фланг на атаката Салим Керкар, който нахлу в наказателното поле и стреля по диагонал от непосредствена близост, но кълбото премина метър встрани от левия страничен стълб.

Салим Керкар проби до левия фланг на атаката, но притиснат от бранител в бяло, се освободи от кълбото, центрирайки го в наказателното поле, но там нямаше съотборник в зелен спортен екип и Георги Петков улови необезпокояван.

Последваха минута на задържане на топката в центъра на терена, далеч от двете врати.

В 33-ата минута Елиаш да Силва намери по отличен начин Салим Керкар, който бързо напредна през центъра на терена, но останал очи в очи с Георги Петков, не успя да насочи кълбото по най-добрия начин и то премина покрай левия страничен стълб.

Четири минути след това Чавдар Янков направи опит за центриране вдясно от вратата на Иван Караджов, но топката бе изчистена с глава от Веселин Пенев преди тя да достигне пределите на наказателното поле.

В 48-ата минута резултатът бе открит от Елиаш да Силва. Бразилецът получи топката от центриране в наказателното поле, овладя я с гърди и със страхотен удар от въздуха матира стража на гостите Георги Петков за 1:0.

Две минути след това топката отново се озова в мрежата на Георги Петков след удар на Иво Иванов, но страничният арбитър вдигна флаг за засада, тъй като Георги Андонов е бил в положение за засада преди подаването му към централния защитник на „Берое“.

В 56-ата минута Веселин Пенев цетрира в наказателното поле, където Виктор Шишков засече с глава, но кълбото премина над целта.

Секунди след това Виктор Шишков организира атака през центъра на терена и комбинира с Игор Джоман, който след кратък самостоятелен рейд центрира към Георги Андонов, но ударът с глава на капитана бе неточен.

В 64-ата минута Георги Андонов получи кълбото в наказателното поле и стреля по посока вратата на Георги Петков, но ударът му бе блокиран от бранител на гостите.

Две минути по-късно Елиаш получи кълбото от Георги Андонов, и центрира към току-що влезлия Жуниор Мапуку, но Георги Петков се намеси убедително в ситуацията и улови преди с топката да играе новото попълнение на „старозагорци“

В 73-ата минута Чавдар Янков изпълни пряк свободен удар, заложен на 24 метра от вратата на Георги Петков, но изпрати кълбото над целта.

Минута по-късно Атанас Зехиров стреля в движение от ъгъла на наказателното поле, но топката премина встрани от рамката на вратата.

В 82-ата минута Салим Керкар изпълни пряк свободен удар, заложен на дъгата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Георги Петков.

Секунди след това Георги Андонов намери по отличен начин намиращия се на левия фланг Жуниор Мапуку, който технично преодоля бранител на гостите и нанесе плътен удар по посока на вратата на Георги Петков, но кълбото напусна терена в аут.

В 84-ата минута след кратко разбъркване в наказателното поле кълбото попадна директно в краката на Игор Джоман, който без подготовка стреля от дистанция, но топката не намери целта.

До края на двубоя липсваха опасни положения пред двете врати и „Берое“ успя да удържи минималната си преднина и се наградиха с успеха. В следващия кръг на „А“ професионална футболна група „заралии“ гостуват на „Локомотив“ (София) в столицата на 26 март от 15:30 часа.

„Берое“ (Стара Загора) – „Славия“ (София) 1:0
голмайстори: 1:0 Елиаш да Силва 48′
„Берое“: 12. Иван Караджов – 18. Атанас Зехиров, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев – 70. Георги Костадинов (72′ – 92. Стефан Спировски), 27. Игор Джоман – 88. Виктор Шишков (65′ – 30. Жуниор Мпиа Мапуку), 21. Елиаш (83′ – 13. Николай Чипев), 17. Салим Керкар – 7. Георги Андонов (к); неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков, 14. Игнат Дишлиев; старши треньор: Петър Хубчев
„Славия“: 1. Георги Петков (к) – 20. Радослав Димитров, 6. Димитър Пиргов (33′ – 3. Величко Величков), 4. Кире Ристевски, 18. Тадей Апатич – 25. Цветомир Панов (75′ – 7. Рангел Абушев), 8. Чавдар Янков – 33. Галин Иванов, 10. Фернандо Силва, 17. Веселин Марчев (59′ – 23. Олег Шалаев) – 11. Радослав Василев; неизползвани резерви: 12. Емил Петров, 14. Янко Сандански, 26. Александър Дюлгеров, 21. Георги Пашов; старши треньор: Милен Радуканов
жълти картони: Елиаш (26′ – нарушение), Виктор Шишков (43′ – неспортсменска игра), Броислав Стойчев (68′ – груб фаул) [„Берое“], Радослав Василев (27′ – груб фаул), Цветомир Панов (39′ – груб фаул), Чавдар Янков (47′ – нарушение) [„Славия“]
главен съдия: Цветан Кръстев (Варна)
асистент-съдии: Николай Ангелов (Самоков), Димитър Стоилов (Кюстендил)
допълнителни асистент-съдии: Иван Кирилов (Варна), Драгомир Драфанов (Варна)
четвърти съдия: Ивайло Атанасов (Велико Търново)
дежурен делегат: Мариян Колев (Велико Търново)