Берое подари победата на Левски в Стара Загора

Берое отстъпи на Левски с 1:2 в мач от 13-тия кръг на А група. Двата гола за „сините“ вкара Христо Йовов, а за беройци точен бе Владимир Златинов.

Тимът от Стара Загора започна мача агресивно и по нищо не отстъпваше на своя съперник, но след грешка в защитата на Берое, Христо Йовов откри резултата за Левски в 33-тата минута на първото полувреме. Резултатът остана непроменен до края на първото полувреме.

През второто полувреме, играчите на Левски взеха инициативата в свои ръце и след друга грешка на Берое в защита, отново Христо Йовов се разписа за 0:2 за „сините“. Второто попадение падна в 61-вата минута на мача.

В края на мача, отборът на Берое се амбицира и започна да притиска своя съперник. Имаха няколко чисти голови атаки, но не успяха да ги реализират. Едва в 89-тата минута заралии реализираха попадение във вратата на Левски. След центриране от ъглов удар, най-съобразителен се оказа Владимир Златинов, който намали резултата на 1:2.

Атаките на Берое не спряха, но времето не им достигна да направят нещо повече в този мач.