Берое прегази Калиакра с 3:1 под Аязмото

Берое победи с 3:1 Калиакра в пореден мач от „А“ група игран в Стара Загора днес. Давид Каядо се оказа героя за заралии след като вкара две попадения през първото полувреме на срещата. Португалецът, който е роден в Люксембург се разписа в 13-ата и 30-ата минута на срещата.

Третото попадение за Берое отбеляза Искрен Писаров в последната минута на редовното време. Преди това, в 85-ата минута след центриране на Георги Кичуков от пряк свободен Елиаш Алвеш да Силва отклони топката в собствената врата.

Берое бе пълен господар на терена през първото полувреме. Беройци овладяха центъра и не даваха на Калиакра кой знае какви възможности за атака.

Още в третата минута Иван Горанов, който днес играеше зад Емил Ангелов в средата на халфовата линия получи далечен пас и на скорост навлезе в наказателното поле. Там обаче му се препречи защитник в синьо и Горанов пробва да потърси свой съотборник в ляво, но това не се получи.

Само три минути по-късно Иван Горанов получи добро центриране на границата на наказателното поле и стреля, но Цветан Димитров се намеси добре и улови.

В крайна сметка логичното се случи в 13-ата минута. Елиаш пусна прекрасен извеждащ прехвърлящ пас към Давид Каядо, който се откри на добра позиция в наказателното поле откри резултата в полза на Берое.

Десет минути по-късно Берое организира отлична контраатака от ляво. Каядо намери Тодор Христов, който изключително бързо напредна и центрира в наказателното поле, където Емил Ангелов се озова на отлична позиция на точката на дузпата и на скорост пробва шут от воле. Топката обаче срещна напречната греда.

В 25-ата минута Тодор Христов получи отлично извеждащо подаване в наказателното поле където бе останал очи в очи с вратаря. Крилото обаче си поведе прекалено силно топката и позволи на Цветан Димитров да излезе и да го изпревари преди Христов да успее да отправи удар.

Първата опасност за гостите дойде в 27-ата минута когато Иван Цачев пробва диагонален удар от ъгъла на наказателното поле в ляво по атаката на Калиакра. Топката обаче попадна право в ръцете на Ивайло Иванов.

Вторият гол на Давид Каядо дойде в 30-ата минута. Той стреля от около 30-35 метра фронтално на вратата, по земя, топката рикошира в бранител на Калиакра, забави малко темпото си, но въпреки това влезе в долния десен ъгъл на вратата на Калиакра.

В 37-ата минута Гераси Заков стреля от воле от около 25-30 метра. Ивайло Иванов обаче внимаваше и улови. В самия край на първото полувреме пък Джунейт Яшар пробва удар, но топката мина на метър над вратата.

След почивката първата опасност бе за Калиакра. Герасим Заков се възполза от оголената зона в дясно в защитата на Берое, където Здравко Илиев се беше включил в нападение, напредна добре и подаде за свой съотборник в центъра на наказателното поле. Ивайло Иванов обаче се намеси блестящо след удара и предотврати сигурен гол.

В 55-ата минута Здравко Илиев стреля от пряк свободен удар на окол 40 метра на вратата, но топката мина високо над вратата.

В 66-ата минута Тодор Христов центрира от пряк свободен удар от дясно на атака на Берое. Цветан Димитров се размина и дава възможност за Владимир Зафиров да засече от близка дистанция, но в последния момент Павел Ковачев се намеси и изчисти в корнер.

Натискът на беройци се увеличи след 70-ата минута. Първо беройци разиграха с множество пасове и центрирания, но не успяха да отправят уъдар в 70-ата минута, а след това в 73-ата Милен Танев опита добър извеждащ пас в коридор ъм Искрен Писаров, но Цветан Димитров внимаваше и излезе да улови.

Повторен официален дебют с фланелката на Берое направи Георги Андонов, който се появи като резерва в 75-ата минута на мача заменяйки Емил Ангелов. Публиката го посрещна със скандиране на името му.

Най-сериозната опасност за Калиакра дойде в 79-ата минута когато Ивелин Костов много съобразително намери Герасим Заков на добра позиция, а защитата изпусна нападателя на Калиакра. Той се озова очи в очи с Ивайло Иванов, който внимаваше, излезе да го пресрещне и успя леко да отклони топката при удара, за да позволи на Здравко Илиев да я избие от гол линията.

В 85-ата минута при пряк свободен удар на Георги Кичуков от ъгъла на наказателното поле в ляво по атаката на Калиакра той стреля добре по земя покрай стената от двама души и там при неразбория Елиаш Алвеш да Силва опита да избие кълбото, но от близка дистанция го прати топката в мрежата за 2:1.

Минута след това Георги Андонов можеше да вкара, но Георги Андонов стреля от разстояние, но Цветан Димитров внимаваше и улови.

В последната минута на редовното време при дълго центриране към Александър Събев той стреля от воле, но прати топката покрай вратата.

В крайна сметка резултата стана 3:1 в края на мача когато Тодор Христов се измъква отлично от ляво, напредва зад защитата и подаде успоредно на гол линията към Искрен Писаров, който се разписа на опразнената врата.

снимкa: (cc-by) Ани Георгиева