Берое прегази Локомотив Пловдив с 3:0 в Стара Загора

Стара Загора: „Берое“ победи с категоричното 3:0 „Локомотив“ (Пловдив) в мач от XVI кръг на „А“ група. Георги Андонов откри в 17-ата, седем минути по-късно Давид Каядо вкара седмия си гол за беройци през този сезон. Венцислав Христов бе точен за 3:0 в 54-ата минута на мача.

Беройци изпуснаха още поне дузина положения да победят и с още по-голяма разлика в мач, в който футбола под Аязмото отново носеше удоволствие на публиката и играчите.

В 6-ата минута Игор Джоман чукма за Елиаш, който подаде за Каядо в дясно по атаката на „Берое“, той напредна и центрира за Венцислав Христов, но Георгиев успя да избие. След това топката попадна в Крумов, но неговото центриране бе неточно.

Две минути след това Игор Джоман центрира за Венцислав Христов на дъгата пред наказателното поле. Той играе с глава от там, но топката минава встрани от целта.

В 10-ата минута след центриране от пряк свободен удар за „Локомотив“ топката попада на главата на Камбуров, но ударът му е слаб и не представлява проблем за Караджов да улови.

Минута след това при добра атака за „Берое“ от дясно Каядо с пета чукна за Крумов зад него, той центрира, но защитата на „Локомотив“ изпревари Венцислав Христов.

В 12-ата минута Дани Кики центрира от корнер в наказателното поле на „Берое“, но бранителите със зелени фланелки надскочиха Н’Диайе и успяха да изчистят.

Минута след това Пламен Крумов подаде към Давид Каядо, той пусна за Мартинс, който даде бързо извеждащо подаване за Каядо по дясното крило. Португалецът напредна отлично и центрира успоредно на гол линията за Венцислав Христов на чиста позиция. Нападателят стреля по земя, но топката мина на сантиметри покрай дясната греда на пазената от Господинов врата.

В 16-ата минута Давид Каядо подаде за Елио Мартинс, който продължи за Венцислав Христов, който от своя страна стреля първо в защитник, топката се върна в него и той стреля по земя, но кълбото мина покрай гредата.

beroe-lokopd_4

Резултатът бе открит в 17-ата минута. След многоходова акция на „Берое“ Георги Андонов стреля от 22-23 метра фронтално на вратата по земя и се разписа за 1:0.

beroe-lokopd_5

В 20-ата минута Иво Иванов направи далечно центриране към Пламен Крумов, който бе пристиснат от Дани Кики, но в крайна сметка си спечели корнер. След изпълнението на корнера двама играчи в зелено се сблъскаха, а след това Аласан Н’Диайе игра с ръка в наказателното поле след удар на Иво Иванов, но реферът прецени, че ударът бе от прекалено близко и играча на гостите не можеше да дръпне ръката си.

beroe-lokopd_7

Надъханата игра на беройци доведе и до втори гол в 24-ата минута когато Пламен Крумов изпълни триково пряк свободен удар. Вместо центриране, той пусна назад по земя, от където дебнеше Давид Каядо и фронтално на вратата от точката за изпълнение на дузпа португалецът прати топката втв вратата за 2:0.

beroe-lokopd_8

beroe-lokopd_10

В 26-ата минута след центриране от дясно към Дани Кики в наказателното поле, той засече с глава, но топката мина далеч покрай вратата.

След три последнователни корнера за „Локомотив“, след последния защитата на „Берое“ се справи и изби.

В 37-ата минута Давид Каядо напредна отлично от дясно и си спечели корнер. Крумов изпълни късо към Давид Каядо, който центрира много добре за Венцислав Христов, но нападателят се размина в малкото наказателно поле на сантиметри с топката.

beroe-lokopd_11

В 42-ата минута Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар за „Локомотив“ на 20 метра фронтално на вратата. След удара му обаче топката попадна право в ръцете на Иван Караджов.

Минута след това Венцислав Христов напредна от ляво и подаде към Елиаш на границата на наказателното поле, но удара му мина високо над вратата.

След почивката гостите започнаха по-активно като успяха да задържат по-дълго топката в половината на „Берое“, но без завършващ удар, който да застраши вратата на Караджов.

beroe-lokopd_13

И точно когато трябваше „Берое“ стигна до третия си гол. Пламен Крумов центрира от корнер. Топката попадна в наказателното поле, където след няколко удара на Мартинс и карамболи със защитата кълбото попадна във Венцислав Христов, който от точката за изпълнение на дузпа направи резултата 3:0.

beroe-lokopd_9

В 58-ата минута Пламен Крумов центрира от фаул от около 40 метра в наказателното поле на „Локомотив“ от където Иво Иванов засече с глава, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.

Две минути след това последва бърза атака за „Берое“. Елио Мартинс пусна извеждащ пас за Венцислав Христов, който на скорост от ъгъла на наказателното поле леко в ляво по атаката на „зелените“ стреля към далечния ъгъл на вратата, но Господинов се намеси добре и успя да изчисти в корнер. След изпълнението Господинов се сблъска с Мартинс и се наложи да му се окаже медицинска помощ.

В 62-ата минута при извеждащо центриране за Венцислав Христов в наказателното поле Йордан Господинов внимаваше, излезе напред и пресрещна топката преди нападателят на „Берое“ да може да играе с нея.

Две минути след това при добро центриране за Мартин Камбуров в наказателното поле, той не успя да си спре добре топката, тя му се изплъзна и попадна в ръцете на Караджов.

В 67-ата минута извеждащо подаване бе отправено за Венцислав Христов. Йордан Господинов излезе на дъгата пред наказателното си поле и изби от краката на нападателя, при което остана да лежи на земята и за втори път му се оказа медицинска помощ.

Три минути след това Йордан Тодоров центрира в наказателното поле на „Берое“. Иван Караджов обаче улови.

В 75-ата минута Елиаш извееа от дясно Венцислав Христов в наказателното поле. Христов преодоля излезлият напред Господинов и пробва удар от малък ъгъл, но Асен Георгиев се намеси добре и изби.

В 77-ата минута Каядо получи извеждащо центриране в наказателното поле и засече от малка дистанция до вратата, но покрай рамката.

При ответната атака Йордан Тодоров центрира в наказателното поле където Н’Диайе пробва задна ножица, но далеч от целта.

В триминутното продължение Мартин Камбуров стреля от пряк свободен удар на 22-23 метра фронтално на враата, но топката срещна напречната греда.

Следващият мач на „Берое“ е на 9 ноември, събота, от 15:15 часа в Стара Загора срещу „Левски“ (София).

„Берое“ (Стара Загора) – „Локомотив 1926″ (Пловдив) 3:0
голмайстори: 1:0 Георги Андонов 17′, 2:0 Давид Каядо 24′, 3:0 Венцислав Христов 52′
„Берое“ (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 21. Елиаш (86′ – 19. Мартин Райнов) – 29. Елио Мартинс (76′ – 18. Атанас Зехиров), 7. Георги Андонов (к), 88. Давид Каядо (78′ – 92. Иван Горанов) – 10. Венцислав Христов; неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 2. Здравко Илиев, 15. Георги Динков, 13. Евандро Ронкато; старши треньор: Петър Хубчев
„Локомотив 1926″ (Пловдив): 12. Йордан Господинов, 7. Йордан Тодоров, 28. Стелиос Илиадис, 18. Асен Георгиев, 75. Аймен Белаид, 22. Аласан Н’Диайе, 87. Диего Фераресо, 91. Крис Гади (79′ – 27. Александър Якимов), 89. Станислав Маламов (56′ – 88. Георги Стефанов), 9. Дани Кики (65′ – 25. Руслан Куанг), 11. Мартин Камбуров (к); неизползвани резерви: 1. Кирил Акалски, 10. Тодор Тимонов, 21. Станко Йовчев, 17. Костадин Марков; старши треньор: Александър Станков
жълти картони: Елио Мартинс (26′ – задържане), Елиаш (54′ – груб фаул), Веселин Пенев (65′ – груб фаул) [„Берое“]; Стелиос Илиадис (19′ – задържане на противник), Диего Фераресо (23′ – груб фаул), Мартин Камбуров (29′ – оспорване на съдийско решение), Аймен Белаид (40′ – груб фаул), Александър Якимов (90′+2′ – груб фаул) [„Локомотив“]