„Берое“ с класическа победа при гостуването си на „Локомотив“ Пловдив

„Берое“ не срещна проблеми при гостуването си на „Локомотив“ в Пловдив и разби „железничарите“ с 3:0 след попадения на Георги Костадинов, Салим Керкар и Венцислав Христов през второто полувреме. „Заралии“ бяха по-активняит отбор през всичките игрови минути и заслужено се поздравиха с успеха.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Преди изиграването на двубоя „беройци“ заемаха трета позиция с 15 точки, а пловдивските „железничари“ бяха на десето място с едва 6 пункта.

ИЗБОРИТЕ НА ПЕТЪР ХУБЧЕВ

На вратата отново бе гласувано доверието на Благой Макенджиев. В редиците на Петър Хубчев се завърна Атанас Зехиров, който страдаше от контузия в последните седмици. Двойка централни бранители бяха капитанът Иво Иванов и Владимир Зафиров, а като ляв бек започна Веселин Пенев. Пред тях действаха дефанзивните халфове Георги Костадинов и Игор Джоман, а пред тях на позицията на плеймейкър бе Елиаш да Силва. По десния и левия фланг действаха съответно Венцислав Христов и Салим Керкар, а атаката бе водена от Жуниор Мапуку.

РАВНОСТОЙНОТО НАЧАЛО

В 4-ата минута Венцислав Христов получи кълбото пред наказателното поле, откъдето шутира необезпокояван, но топката попадна право в ръцете на Божидар Стойчев.

Четири минути след това Салим Керкар центрира по земя от ъглов удар към Жуниор Мапуку, който стреля от границата на големия пеналт, но бранител на „Локомотив“ изчисти.

В 11-ата минута Дани Кики бе намерен от Мартин Камбуров в пеналта, но ударът на първия бе прекалено слаб и с лекота уловен от Благой Макенджиев.

ПРЕВЕЗ В ЗЕЛЕНО

Две минути по-късно центрирана от Жуниор Мапуку топка в наказателното поле бе засечена от Венцислав Христов, но десетката на „беройци“ прати кълбото над целта.

В 19-ата минута Елиаш потърси по страхотен начин откъсващия се Жуниор Мапуку, но стражът Божидар Стойчев предвидливо бе излязъл напред, за да изчисти кълбото, което попадна в Игор Джоман, но опитът му да нацели опразнената врата от 25 метра бе неуспешен.

Седем минути след това Атанас Зехиров получи топката от Венцислав Христов и я центрира към намиращия се на точката за дузпа Жуниор Мапуку. Конгоанецът овладя кълбото и стреля, но го прати над напречната греда.

В 35-ата минута Салим Керкар овладя дълъг пас и предостави топката на Жуниор Мапуку, който стреля по земя, но стражът на домакините изби в ъглов удар. При изпълнението Божидар Стойчев боксира.

Шест минути по-късно Жуниор Мапуку получи топката от Венцислав Христов и шутира от границата на пеналта, но не успя да намери рамката на целта.

В последната минута на първата част Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар от дъгата на пеналта, но Благой Макенджиев сигурно спаси.

ВИХРЕНО НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

„Берое“ започна по страхотен начин втората част и още след минута игра можеше да открие резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Жуниор Мапуку. Потърпевшият в ситуацията конгоанецът застана зад топката, но я прати директно в напречната греда и запази равенството.

В 55-ата минута откриването на резултата стана факт. При бърза контраатака, започнала от Елиаш, Жуниор Мапуку предостави топката на Георги Костадинов, който се справи цялата отбрана на домакините и с хубав удар по земя матира Божидар Стойчев за 0:1.

Точно 90 секунди след това резултатът бе удвоен. Салим Керкар получи кълбото от Жуниор Мапуку и останал очи в очи със стража на „Локомотив“, безпроблемно го преодоля за 0:2.

РАВНОСТОЙНА ИГРА СЛЕД АВАНСА

В 66-ата минута слаб удар на Жуниор Мапуку от далечна дистанция бе уловен от Божидар Стойчев.

Пет минути след това Карагерен проби отдясно и стреля, но Благой Макенджиев прояви добра реакция и улови.

В 80-ата минута Мартин Камбуров стреля от пряк свободен удар, заложен на 20 метра от вратата, но стражът на „Берое“ Макенджиев бе безупречен и закова топката в ръцете си.

Шест минути по-късно удар на Станислав Маламов от далечна дистанция не намери целта.

В 89-ата минута Аласан Н’Диайе засече центрирана в пеналта топка, но стражът на домакините улови.

Минута по-късно Салим Керкар се опита да изненада стража Божидар Стойчев с удар от далечна дистанция, но вратарят на „Локомотив“ не се заблуди и хвана кълбото.

КАКВО ПРЕДСТОИ

В сряда, 24-и септември, от 16 часа „беройци“ гостуват на ПФК „Бургас“ в двубой за Купата на България, а четири дни по-късно, в неделя „заралии“ посрещат ЦСКА в двубой за шампионата от 19:30 часа.

„Локомотив 1926″ (Пловдив) – „Берое“ (Стара Загора) 0:3
голмайстори: 0:1 Георги Костадинов 55′, 0:2 Салим Керкар 57′, 0:3 Венцислав Христов 74′
„Локомотив 1926″: 1. Божидар Стойчев, 84. Здравко Илиев (20′ – 14. Станислав Маламов), 20. Диян Модованов, 5. Елиан Парино, 2. Ивайло Димитров, 22. Янко Сандански, 23. Ванчо Траянов, 17. Богомил Дяков, 10. Александър Якимов (64′ – 21. Бирсент Карагерен), 9. Дани Кики (73′ – 7. Бранимир Костадинов), 11. Мартин Камбуров (к); неизползвани резерви: 12. Йордан Господинов, 18. Христо Стамов, 16. Айкут Янъков, 19. Благой Наков; старши треньор: Неделчо Матушев
„Берое“: 22. Благой Макенджиев – 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов (к), 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 70. Георги Костадинов, 27. Игор Джоман (84′ – 92. Стефан Спировски) – 10. Венцислав Христов, 21. Елиаш (75′ – 4. Аласан Н’Диайе), 26. Салим Керкар – 30. Жуниор Мапуку (79′ – 25. Димо Бакалов); неизползвани резерви: 73. Иван Караджов, 24. Михаел Ковачевич, 8. Самир Аясс, 9. Станислав Костов; старши треньор: Петър Хубчев
жълти картони: Станислав Маламов (50′ – груб фаул), Дани Кики (51′ – груб фаул) [„Локомотив“ 1926]
главен съдия: Стефан Павлов (Бургас)
асистент-съдии: Станимир Илков (Бургас), Георги Ковачев (Бургас)
допълнителни асистент-съдии: Мартин Стоименов (София), Адриян Петров (София)
четвърти съдия: Милен Станев (Варна)
дежурен делегат: Владимир Николчев (София)
съдийски наблюдател: Светослав Славов (Варна)