Още от Спорт

Берое спечели четвърта поредна титла в баскетболния шампионат при жените

Отборът на Берое защити титлата си в женското баскетболно първенство, като победи Монтана 2003 със 67:66 в решаващия пети мач от финалния плейоф. Това е четвъртият пореден трофей за „зелените“. Двата отбора изиграха много оспорвана игра, като Берое успя да преодолее изоставането си от две игри в Монтана и да спечели шампионската серия.

Първоначално Монтана започна по-добре и поведе с 16:12 в средата на първата четвърт, но Берое подобри своята защита и изравни резултата до 18:18. През второто полувреме двата отбора продължиха да играят равностойно, като Берое имаше минимална преднина от една точка на почивката. След това срещите бяха изпълнени с обрати, като и двата отбора си размениха водачеството. Домакините разчитаха повече на далечната стрелба, докато гостите останаха стабилни под двата коша.

В последната част Монтана имаше преднина от шест точки с по-малко от четири минути до края, но Берое направи серия от пет точки без отговор, което им позволи да излязат напред с 54:51. Въпреки че Монтана си върна преднината от пет точки с по-малко от пет минути до края, Берое успя да намали разликата до една точка при 65:66 с 50 секунди до края. Тогава Цветомира Наумова отбеляза два наказателни удара, за да даде преднина на „зелено-белите“ с 67:66, което им позволи да триумфират с четвъртата си поредна национална титла.

Деана Стояновска беше най-резултатна за победителите с 19 точки, докато Николина Зубач записа дабъл-дабъл от 13 точки и 10 борби. За Монтана Тераник Батъл направи дабъл-дабъл от 20 точки и 12 борби, а Тая Робинсън добави още 20 точки.