Берое загуби гостуването си на Локомотив София с 1:0

Стара Загора: “Берое” отстъпи с 1:0 на “Локомотив” при гостуването си в столичния квартал Надежда. Маркиньош бе точен за “железничарите” в 77-ата минута. Беройци могат само да съжаляват, че не материализираха териториалното си и игрово превъзходство, особено през първото полувреме.

Около 150 фенове подкрепиха беройци от сектора на гости на стадиона в квартал Надежда.

През първата част мачът не блестеше с опасности и пред двете врати. Беройци бяха по-активни, но рядко стигаха до завършващ удар.

В 15-ата минута Веселин Пенев пробва нещо средно между центриране и удар от около 25 метра фронтално на вратата от пряк свободен удар. Топката обаче попадна право в ръцете на Валентин Галев.

Игор Джоман отне от Том в 19-ата минута в средата на терена и пусна пас за Георги Андонов, който напредна и даде на скорост за Венцислав Христов. Националът на България стреля от ъгъла на наказателното поле, но право в ръцете на Галев.

В 21-ата минута Здравко Илиев напредна от дясно и върна за Пламен Крумов, който центрира по земя за Игор Джоман. Той продължи за Венцислав Христов на метър зад точката за изпълнение на дузпа фронтална на вратата. Ударът на Христов обаче бе блокиран.

lokosf-beroe_5

В 29-ата минута Том стреля от пряк свободен удар на 30 метра от вратата, но прати топката високо над рамката при първия удар към вратата за домакините в мача.

В ответната атака за “Берое” от дясно Георги Андонов пробва центриране по земя към Давид Каядо, но Валентин Галев излезе и пресече паса.

В 33-ата минута Гаел се измъкна добре между защитата на “Берое” и навлезе в наказателното поле леко в ляво по атаката на домакините. Таранът стреля по земя, а Макенджиев успя да блокира удара, а след това и да улови кълбото.

lokosf-beroe_6

Три минути по-късно Пламен Крумов центрира от пряк свободен удар в дясно от наказателното поле, но нямаше играч на “Берое”, който да засече.

В 38-ата минута Азрак Махамат напредна от дясно и стреля по посока на вратата. Макенджиев не успя да улови, но защитата успя да изчисти топката.

lokosf-beroe_3

След почивката първите опасности бяха пред вратата на “Берое”. Най-опасно бе в 54-ата минута когато при директен шут от пряк свободен удар от около 25 метра фронтално на вратата на Маркиньош, Макенджиев внимаваше и успя да боксира в корнер летящата към долния десен ъгъл на вратата му топка.

В 62-ата минута Здравко Илиев напредна от дясно и чуква в дясно за Пламен Крумов, който стреля опасно към вратата по диагонал, но топката мина на сантиметри над рамката.

lokosf-beroe_4

В 66-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле от където Маркиньош засече с глава, но прати кълбото над рамката.

В 75-ата минута Георги Андонов стреля от пряк свободен удар на 30-40 сантиметра пред линията на наказателното поле леко в дясно по атаката на “Берое”. Топката обаче срещна стената и излезе в корнер.

lokosf-beroe_7

“Локомотив” излезе напред в резултата в 77-ата минута. Топката бе центрирана от корнер в ляво от Макенджиев. Той не успя да я избие при центриране и след разбъркване Маркиньош я засече с глава и насочи в мрежата.

В 79-ата минута Давид Каядо напредна от ляво и пробва нещо средно между центрирсне и удар към вратата, но Галев улови.

lokosf-beroe_2

Седем минути преди края на редовното време Георги Андонов стреля от пряк свободен удар на около 20 метра от вратата. Топката срещна стената, а след това Галев изпревари Горанов преди той да може да играе с кълбото.

В 86-ата минута Пламен Крумов центрира от пряк свободен удар близо до тъч линията в ляво по атаката на “Берое”. Галев успя да избие, топката попадна във Венцислав Христов на границата на наказателното поле, но ударът на нападателя бе блокиран от защитата.

Две минути преди края на мача Венцислав Христов получи топката в наказателното поле с гръб към вратата, завъртя се добре и отправи техничен удар по земя към долния десен ъгъл на рамката пазена от Галев, но стражът се разпъна добре и изби в корнер.

В триминутното продължение Игор Джоман стреля от наказателното поле, Галев изби. Топката попадна в Мартин Райнов, който обаче не успя да я насочи точно във вратата.

Следващият мач на “Берое” е на 22 септември, неделя, от 21:00 часа в Стара Загора срещу “Ботев” (Пловдив), които преди днешния мач “Левски” – “Лудогорец” са водачи в класирането.

“Локомотив” (София) – “Берое” (Стара Загора) 1:0
голмайстори: 1:0 Маркиньош 77′
“Локомотив” (София): 84. Валентин Галев, 24. Илиян Гаров, 3. Люк-Кридтофър Матуту, 71. Милан Йованович (72′ – 7. Искрен Писаров), 6. Александър Бранеков, 8. Румен Трифонов (60′ – 11. Антонио Цанков), 94. Азрак Махамат, 33. Том, 28. Марикьош (к), 92. Гаел Н’Дулу, 14. Димитър Илиев (60′ – 76. Крум Бибишков); неизползвани резерви: 1. Божидар Митрев, 5. Марко Ранджелович, 20. Елтон, 21. Даниел Гаджев; старши треньор: Стефан Генов
“Берое” (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев – 17. Пламен Крумов, 6. Иво Иванов, 5. Борислав Стойчев, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 70. Георги Костадинов (62′ – 19. Мартин Райнов) – 2. Здравко Илиев (63′ – 92. Иван Горанов), 7. Георги Андонов, 88. Давид Каядо – 10. Венцислав Христов; неизползвани резерви: 12. Теодор Койчев, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков, 18. Атанас Зехиров, 13. Евандро Ронкато; старши треньор: Петър Хубчев
жълти картони: Милан Йованович (35′ – груб фаул), Люк-Кридтофър Матуту (74′ – груб фаул), Том (90′ – груб фаул), Искрен Писаров (90′+3′ – груб фаул) [„Локомотив“]; Мартин Райнов (73′ – груб фаул) [„Берое“]
главен съдия: Николай Йорданов (София)
асистент съдии: Николай Георгиев (София), Георги Георгиев (Самоков)
допълнителни асистент съдии: Стоян Денев (Велико Търново), Румен Христов (Плевен)
четвърти съдия: Димитър Стоилов (Кюстендил)
дежурен делегат: Юри Стоименов (Кюстендил)