Берое загуби като домакин от Локомотив Пловдив

Берое загуби домакинството си на Локомотив (Пловдив) въпреки, че трябваше да отбележи доста попадения още през първата част и с това усложни позицията си в класирането на „А“ група.

Георги Стефанов откри за Локомотив в 57-ата минута, Владимир Зафиров в 65-ата си вкара автогол в опита си да избие една центрирана топка. Георги Андонов бе точен за Берое е 68-ата минута от дузпа.

Берое бе по-активният тим на терена през първата част.

Още във втората минута Елиаш центрира в наказателното поле от дясно на 8-9 метра от вратата. Йордан Господинов боксира преди Салеш да играе с топката.

Минута по-късно Алберто Лоузейро изведе от дясно Здравко Илиев в коридор. Бекът на Берое достигна до топката преди тя да излезе и центрира към Салеш в наказателното поле. Кавдански изчисти, а топката попадна в Георги Динков, който стреля от въздуха от 24 метра, но кълбото излезе в аут.

В 10-ата минута с дълъг пас Валери Георгиев изведе Рангел Абушев зад защитата на Берое. Бившият футболист на „зелените“ пробва удар от границата на наказателното поле по земя, но Кирил Акалски се пласира отлично и боксира.

Три минути по-късно пряк свободен удар бе изпълнен бързо и топката попадна в Георги Стефанов, който пробва удар към Акалски от 17-18 метра, но Акалски улови.

В 15-ата минута Каядо стреля от пряк свободен удар от 29-30 метра, но прати топката на 2-3 метра над вратата.

Здравко Илиев отправя топовен хубав плътен удар от 30 метра в 19-ата минута, но топката бе избита от Йордан Господинов в последния момент в корнер.

Минута по-късно Педро Еуженио до тъч линията навлезе успоредно на наказателното поле и стреля от 25-26 метра с левия крак по земя, но топката мина покрай вратата.

Стефан Велев подаде в 22-ата минута дълъг към Педро Еуженио, който овладя на гърди и пусна по земя в дясно на дублиращия го по крилото Здравко Илиев, който центрира по земя за Салеш, но бранител на Локомотив бе заел по-добра позиция и изби.

В 25-ата минута Здравко Илиев центрира от дясно за Каядо, който оставен сам на далечната греда овладя и стреля от 6 метра, но Йордан Господинов изби отлично. Топката попадна в Педро Еуженио, който от точката за изпълнение на дузпа стреля с левия крак и прати кълбото на метър над вратата.

В 29-ата минута Еуженио центрира от фаул, бранител игра с глава, топката попадна в Лоузейро, който стреля от 24-25 метра от движение, но топката мина на метър покрай вратата.

В 33-ата минута Златински изведе Стефанов зад защитата, но пасът бе дълъг и Акалски изпревари нападателя на Локомотив.

След изпълнение на корнер за Берое в 36-ата минута Педро Еуженио центрира от ляво на Господинов. Зафиров засече с глава от 7 метра, но топката мина високо над вратата.

Агитката на Берое запали множество факли в сектора си в 38-ата минута на срещата.

При бърза контраатака за Берое в 40-ата минута Здравко Илиев изпълни тъч, Елиаш проби по дясното крило, пусна за Жоао де Салеш, който с едно подаване продължи към Динков, който пробва от движение удар от границата на наказателното поле по земя, но Господинов внимаваше в ситуацията и спаси Локомотив от попадение.

Давид Каядо подаде на Жоао Франциско де Салеш в 43-ата минута, който му върна топката с едно докозване. Португалецът опита да повтори гола, който вкара срещу Литекс като стреля от 28 метра към горния ляв ъгъл на вратата, но топката мина на педя над гредата.

В 45-ата мунута Педро Еуженио центирира от фаул, Каядо засече топката с глава от ъгъла на малкия пеналт и я насочи към далечния ъгъл на вратата, но кълбото мина на 20-30 см над вратата.

След почивката в 48-ата минута Елиаш видя, че вратаря Господинов е излязъл напред и пробва изненадващ удар от 25 метра, но топката мина на метър над вратата.

В 49-ата минута Педро Еуженио стреля от 22 метра, но топката минава на метър над вратата.

Минута по-късно Давид Каядо тръгна от ляво, финтира Костадин Марков, навлезе 2-3 метра в терена и пробва удар от 30-ина метра, но Йордан Господинов улови летящата под гредата топка.

В 57-ата минута при грешка на Здравко Илиев при изчистване на топката след рикошет в крака на футболист на Локомотив топката попадна в Георги Стефанов, който сам срещу вратаря се разписа за 0:1.

Резултатът стана 2:0 в полза на гостите в 65-ата минута когато Георги Стефанов бе изведен зад защитата от ляво, навлезе в наказателното поле и пробва пас към свой съотборник. Зафиров се опита да изчисти топката, но насочи кълбото в мрежата зад излезлият Акалски.

В 67-ата минута реферът отсъди дузпа за Берое. Костадин Марков игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа в полза на домакините. Гостите награбиха реферът и той се отказа да вдигне картон на Марков за нарушението. Зад топката застана Георги Андонов, който хладнокръвно насочи кълбото в средата на вратата, а стражът на Локомотив се хвърли в ляво, с което резултатът бе намален за 1:2.

В 72-ата минута домакините организираха многоходова атака. Георги Андонов намери Елио Мартинс, който изведе Елиаш. Бразилецът центрира към точката за изпълнение на дузпа от където Велев стреля, но прати топката над вратата.

Десет минути преди края на мача Елио Мартинс стреля от 30 метра, но топката мина на метър над рамката.

В 82-ата минута Давид Каядо напредна от дясно, центрира за Георги Андонов, който продължи към Мартинс. Йордан Господинов остава под топката, но португалецът от 2 метра не успява да се разпише в опразнената врата.

С тази загуба Берое продължава да има 14 точки и е само с 2 точки над чертата на 11-о място в класирането. На 12-а позиция е Монтана с 12, толкова има и 13-ия Ботев (Враца). На 14-о място е Локомотив с 11.

В неделя от 14 часа Берое приема Локомотив (Мездра) в Стара Загора в първа среща от осминафиналите за Купата на България по футбол. На 9 декември от 14 часа „заралии“ гостуват на Миньор в Перник в последен мач от есенния полусезон на „А“ група. Последният мач за есенния полусезон е на 15 декември, събота, от 13 часа в Мездра в реванш за Купата.

снимка: (cc-by) Ани Георгиева