Берое загуби с 0:2 от Лудогорец в двубой от 22-рия кръг на efbet Лига

Берое загуби с 0 на 2 от Лудогорец в двубой от 22-рия кръг на efbet Лига

Берое загуби с 0:2 от Лудогорец в двубой от 22-рия кръг на efbet Лига.

Първата по-интересна ситуация в двубоя бе в шестата минута, когато Тодор Неделев центрира от корнер и намери Руан Секо, който с глава отправи неточен удар.

В 19-ата минута Франко Минго блокира изстрел на Тодор Неделев.

В 24-ата минута Клод Гонзалвеш центрира към наказателното поле, където Рик Джонатан овладя и пусна пас към Сон, който със силен удар по диагонала се разписа за 0:1.

В 34-ата минута Себастиан Вия опита да шутира директно от свободен удар, но Аслак Фон Витри изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар гостите съумяха да отнемат топката и Бърнард Текпетей пусна бързо подаване към Джонатан. Бразилецът напредна с топка в крака и изведе Руан Секо сам срещу вратаря Ачинели. Секо преодоля стража и вкара топката зад него, но след справка с ВАР попадението бе отменено.

В 41-ата минута jриходова комбинация между Енцо Еспиноса, Вини Трибуле и Уерик Каетано изведе последния на стрелкова позиция във вратарското поле. Бразилецът шутира от малък ъгъл, но Серджио Падт се намеси и изби с крак в корнер.

В началото на втората част Берое остана с човек по-малко на терена, след като Родриго Ачинели получи червен картон за игра с ръка извън наказателното поле. При последвалия пряк свободен удар Тодор Неделев стреля над вратата на влезлия от пейката Артур Мота.

В 63-ата минута „орлите“ удвоиха аванса си. Тодор Неделев центрира в наказателното поле, където Говеа изби с глава, но директно на крака на Руан Секо, който стреля мощно от границата на наказателното поле за 0:2.

В 74-ата минута Аслак Фон Витри опита да застраши вратата на Берое с изстрел от далечна дистанция, но много високо над напречната греда.

В 86-ата минута Себастиан Вия стреля от пряк свободен удар, но Серджио Падт лесно улови.

Старозагорци осъществиха нова атака в 87-ата минута, когато Вия изведе Хавиер Силго зад защитата на Лудогорец. Появилият се като резерва футболист стреля по диагонала, като Падт предпочете да боксира встрани.

В следващия кръг Берое гостува на ЦСКА-София на 3 март от 14:30ч. на Националния стадион „Васил Левски“.

БЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели, 15. Енцо Еспиноса, 14. Викторио Вълков, 4. Франко Рамос (К), 6. Жорди Говеа (67 – 7. Федерико Санети), 19. Карлос Алгара (79 – 8. Хавиер Силго), 20. Сегундо Пачаме, 10. Франсиско Политино (67 – 18. Хуан Пабло Саломони), 11. Уерик Каетано (49 – 1. Артур Мота), 22. Себастиан Вия, 91. Вини Трибуле (79 – 21. Дамян Йорданов)

Старши треньор: Алехандро Сагерас

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри (80 – 5. Георги Терзиев), 26. Ноа Сонко Сундберг, 24. Оливие Вердон, 17. Сон, 8. Клод Гонзалвеш (66 – 18. Ивайло Чочев), 6. Якуб Пьотровски (К), 37. Бърнард Текпетей (75 – 90. Спас Делев),  88. Тодор Неделев, 7. Рик Джонатан (66 – 77. Кайо Видал), 99. Руан Секо (66 – 9. Квадво Дуа)

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Главен съдия: Георги Гинчев