Берое загуби с 0:3 гостуването си на Славия от 21-вия кръг на efbet Лига

Берое загуби с 0 на 3 гостуването си на Славия от 21-вия кръг на efbet Лига

Берое загуби с 0:3 гостуването си на Славия от 21-вия кръг на efbet Лига.

Домакините поведоха в резултата в седмата минута, когато Ертан Томбак попречи на Енцо Еспиноса, а Денислав Александров  проби отдясно и центрира. На далечната греда Тони Тасев бе оставен съвсем сам и вкара гол с глава.

В 21-вата минута съдията Владимир Вълков първоначално не отсъди дузпа, но след консултация с ВАР промени решението си и отсъди 11-метров наказателен удар за „белите“. Зад топката застана Галин Иванов – Родриго Ачинели се хвърли наляво, а Галин стреля вдясно – в десния страничен стълб.

Две минути след това Франсиско Политино засече центриране от дълбочина в наказателното поле, но Светослав Вуцов спаси удара му с глава.

След половин час игра отново Политино излезе на стрелкова позиция, но опитът му не затрудни Вуцов.

В 35-ата минута Тони Тасев бе изпуснат от Темитопе Акинжонгунла. Той нахлу в наказателното поле, където бе съборен от Родриго Ачинели и съдията Вълков за втори път посочи бялата точка. Този път с изпълнението на дузпата се нагърби Тони Тасев, който в 37-ата минута не сбърка и прати топката в центъра на вратата.

Малко след изтичането на час игра топката стигна до Карлос Алгара, който стреля от воле от дъгата на наказателното поле, но Вуцов спаси.

Славия отговори с удар от дистанция на Иван Минчев, но топката рикошира в напречната греда.

В 76-ата минута Тасев стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят на Берое спаси.

В 83-ата минута Кристиян Стоянов проби през центъра с извеждащо подаване намери непокрития Владимир Николов. Той бе оставен съвсем сам, което накара Ачинели да тръгне да го посреща, но Николов го прехвърли.

В 88-ата минута Себастиан Вия опита да застраши вратата на Славия с удар от пряк свободен удар, но изпълнението му бе неточно.

Следващият мач на Берое е на 26 февруари срещу Лудогорец от 17:30 часа на стадион „Берое“.

СЛАВИЯ:  21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост (58′ – 71. Кристиян Стоянов), 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов (К) (77′ – 19. Чунг Нгуен До), 7. Денислав Александров (77′ – 8. Емил Стоев), 88. Тони Тасев, 20. Николай Христов (58′ – 10. Владимир Николов)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 10. Владимир Николов, 8. Емил Стоев, 27. Емил Мартинов, 71. Кристиян Стоянов, 22. Куентин Зеедорф, 6. Мартин Георгиев, 19. Чунг Нгуен До, 14. Роберто Райчев

Старши треньор: Златомир Загорчич

БЕРОЕ: 23. Родриго Ачинели, 3. Франко Минго (К), 5. Лучиано Скуадроне (46′ – 18. Хуан Пабло Саломони), 12. Темитопе Акинжогунла (46′ – 14. Викторио Вълков), 15. Енцо Еспиноса (71′ – 99. Федерико Санети), 17. Карлос Алгара, 24. Стефан Гаврилов (46′ – 98. Роналдо Камара), 20. Сегундо Пачаме (70′ – 11. Уерик Каетано), 22. Себастиан Вия, 10. Франсиско Политино, 91. Вини Трибуле

Резерви: 1. Димитър Алтънов, 14. Викторио Вълков, 19. Дамян Йорданов, 6. Жорди Говеа, 11. Уерик Каетано, 98. Роналдо Камара, 99. Федерико Санети, 8. Хавиер Силго, 18. Хуан Пабло Саломони

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари