Берое загуби с 2:1 от Локомотив Пловдив

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор

„Берое“ загуби с 2:1 от „Локомотив“ (Пловдив) в контрола играна на ст. „Пловдив“ днес. Диего Фераресо бе точен в 19-ата минута, Рангел Абушев покачи на 2:0 в 24-ата. „Берое“ стоя по-добре през второто полувреме, но вкара само един гол, а негов автор беше Георги Андонов от дузпа.

В 11-ата минута беройци организираха отлична контраатака. Алберто Лоузейро намери Здравко Илиев по десния фланг, който напредвн бързо и стреля към вратата, но Йордан Господинов спаси, а след това защитата се справи преди Венцислав Христов да стреля.

В 16-ата минута топката бе центрира от корнер в дясно на Господинов. Топката е насочена добре, но Зафиров играе с ръка, съдията го вижда и отменя голът, който след това отбелязва Борислав Стойчев.

При първата си опасност по посока вратата на „Берое“ домакините стигнаха за гол. Топката бе пусната извеждащо за Диего Фераресо. Здравко Илиев и Кирил Акалски подцениха ситуацията и Фераресо прехвърли вратаря за 1:0.

В 21-ата минута Иван Горанов центрира от ляво към наказателното поле, където Венцислав Христов бе изпреварен от защитник. Топката попадна в Алберто Лоузейро, който стреля добре, но над вратата.

Резултатът стана 2:0 в 24-ата минута когато Борислав Стойчев греши и позволи на Станислав Маламов да му отнеме топката. Маламов върна към Рангел Абушев, който с удар от границата на наказателното поле се разписа за 2:0.

В 29-ата минута Иван Горанов центрира от корнер. Топката попадна във Венцислав Христов, който в първия момент не можа да стреля, а при втория опит прати топката встрани от вратата.

В 37-ата минута Здравко Илиев пое много добре топката по десния фланг, намери Борислав Стойчев, който се опита да центрира, но топката се отби в защитник на Локомотив и попадна във Венцислав Христов. Той без подготовка пробва удар, но топката мина на сантиметри покрай вратата.

След почивката „Берое“ остана със същия състав.

В 51-ата минута добър пробив направи Здравко Илиев от дясно и центрира към малкия пеналт, от където Венцислав Христов пробва удар притиснат от защитник на Локомотиа, но топката мина над вратата.

В следващата атака Андонов се пребори за една топка, напредна няколко метра и пусна за Алберто Лоузейро, който пробва удар от 20 метра, но топката мина над вратата.

В 57-ата минута Георги Андонов центрира за Венцислав Христов. Топката му дойде обаче малко висока и нападатекят пробва да я продължи за Лоузейро, но Йордан Господинов се справи със ситуацията.

Георги Андонов стреля от пряк свободен удар на 22-23 метра от вратата в 61-ата минута, но прати топката високо над целта.

Елиаш пробва удар по земя от дъгата пред наказателното поле в 63-ата минута, но Минко Жилков улови.

В 74-ата минута Георги Андонов намери Венцислав Христов в наказаелното поле, където Мартин Кавдански го фаулира и съдията отсъди дузпа. Георги Андонов се разписа от бялата точка.