Берое завърши наравно 0:0 при гостуването си на Ботев Пловдив

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор

Спортни новини: Отборите на „Ботев“ и „Берое“ завършиха наравно 0:0 в двубой от 22-и кръг на „А“ професионална футболна група, игран в Пловдив от 14 часа днес. Днешната среща бе под номер 150 за централният бранител на „старозагорци“ Иво Иванов в „А“ група. Група от 60 фенове от Стара Загора подкрепяше отбора през всичките 90 минути.

В 4-ата минута Веселин Пенев пробва дълъг пас към намиращия се на границата на наказателното поле Венцислав Христов, но таранът на „заралии“ не успя да достигне топката.

Две по-късно Елио Мартинс стреля от далечна дистанция, но късметът не бе на негова страна и кълбото напусна терена в аут.

botev-beroe_12122013-4

В 10-ата минута Давид Каядо и Пламен Крумов, съответно отляво и отдясно, пробваха центрирания по земя в наказателното поле, но и в двата случая липсваше играч в зелено, който да засече кълбото.

Три минути след това Здравко Илиев предостави топката на Венцислав Христов, който стреля от 12 метра по земя, но кълбото не намери целта.

В 25-ата минута Ромарио Кортзорг центрира от пряк свободен удар, заложен на 20 метра вдясно от вратата на Иван Караджов, но след кратко разбъркване в наказателното поле кълбото бе изчистено.

botev-beroe_12122013-3

Пет по-късно Георги Сърмов центрира отляво в наказателното поле, но необезпокояваният Иван Караджов улови кълбото без проблем.

В 38-ата минута Вандер Виейра центрира от пряк свободен удар от 25 метра, но кълбото бе изчистено далеч от мрежата на Иван Караджов.

Две минути след това „заралии“ получиха право да изпълнят пряк свободен удар, заложен на 25 метра от целта. Зад топката застана Веселин Пенев, който изсипа топката в наказателното поле на домакините. След кратко разбъркване тя попадна в намиращия се на границата на наказателното поле Давид Каядо, но изстрелът на португалеца бе блокиран от бранител в жълт спортен екип.

botev-beroe_12122013-8

В последната минута от редовните 45 на първото полувреме Елио Мартинс стреля от 25 метра, но кълбото и този път не намери целта.

Минута след подновяването на играта Венцислав Христов стреля от дъгата на наказателното, но топката не намери рамката на вратата, напускайки терена в аут.

botev-beroe_12122013-9

В 48-ата минута Йордан Христов напредна отдясно, но притиснат от бранител в зелено бе принуден да се освободи от кълбото, центрирайки го в наказателното поле към Мариян Огнянов. Той засече с глава, но топката не намери рамката на вратата.

При ответната атака Венцислав Христов потърси хитро Елио Мартинс, прокарвайки топката между двама състезатели в жълто, но последвалият удар на португалеца бе неточен.

След точно час игра Георги Андонов отправи удар по посока на вратата, но Адам Стаховяк улови кълбото.

botev-beroe_12122013-2

В 67-ата минута Йордан Христов проби отдясно и пусна успореден на голлинията пас по земя към Ромарио Котзорг, но последният не успя да нанесе директен удар към вратата, което позволи на Иван Караджов да улови кълбото без проблем.

Две минути по-късно влезлият преди малко Луис Педро стреля от далечна дистанция, но топката премина високо над напречната греда.

botev-beroe_12122013-7

В 70-ата минута завърналият се след дълго лекувана контузия Тодор Неделев от домакините стреля от пряк свободен удар, заложен на 25 метра от вратата, пазена от Иван Караджов, но защитата на „заралии“ се справи безупречно в ситуацията и изчисти кълбото далеч от целта.

След двойно подаване между Мариян Огнянов и Тодор Неделев в 77-ата минута топката попадна в първия, но ударът на останалия очи в очи със стража на гостите Огнянов бе изчистен от Иван Караджов, който за пореден път успя да запази вратата си суха.

Последваха минути с опасни положения пред вратата на „Берое“. Първо в 81-ата минута Луис Педро центрира в наказателното поле, но Иван Караджов улови кълбото преди то да бъде достигнато от Луис Педро. Две минути след това отново стражът на „зелено-белите“ бе безпогрешен и хвана топката при високо центриране.

До края на двубоя липсваха положения пред вратите на двата отбора, които си поделиха по точка. В следващия кръг на „А“ професионална футболна група „Берое“ приема „Пирин“ (Гоце Делчев) в неделя от 14 часа.

„Ботев“ (Пловдив) – „Берое“ (Стара Загора) 0:0
„Ботев“ (Пловдив): 1. Адам Стаховяк – 11. Йордан Христов, 5. Бобан Грънчаров, 83. Сивард Спрокел, 14. Веселин Минев – 7. Мариян Огнянов, 88. Георги Сърмов – 22. Ромарио Корзорг (87′ – 16. Томас Иршак), 10. Вандер Виейра (46′ – 8. Тодор Неделев (к – от 65′)), 17. Абел Анисе – 19. Иван Цветков (к – до 65′ (65′ – 9. Луис Педро)); неизползвани резерви: 33. Росен Андонов, 26. Ертур Енрике, 3. Елведин Джинич, 71. Борис Галчев; старши треньор: Станимир Стоилов
„Берое“ (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов (к – от 90′), 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 2. Здравко Илиев, – 29. Елио Мартинс, 7. Георги Андонов (к – до 90′ (90′ – 15. Георги Динков)), 88. Давид Каядо (90′ – 70. Георги Костадинов) – 10. Венцислав Христов (78′ – 19. Мартин Райнов); неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 3. Владимир Зафиров, 14. Игнат Дишлиев, 15. Георги Динков, 18. Атанас Зехиров, 70. Георги Костадинов; старши треньор: Петър Хубчев
жълти картони: Сивард Спрокел (38′ – нарушение), Абел Анисе (58′ – нарушение) [„Ботев“]; Иван Караджов (75′ – забавяне на играта), Борислав Стойчев (76′ – забавяне на играта), Иво Иванов (78′ – нарушение) [„Берое“]
главен съдия: Станислав Тодоров (Шумен)
асистент-съдии: Мартин Димитров (Шумен), Милен Станев (Варна)
допълнителни асистент-съдии: Калин Людмилов (София), Мартин Стоименов (София)
четвърти съдия: Николай Ангелов (Самоков)
дежурен делегат: Александър Радовски (София)
съдийски наблюдател: Никола Джугански (София)