„Берое“ завършва годината с равен 1:1 срещу „Локомотив“ Пловдив

Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор

„Берое“ завърши наравно 1:1 с „Локомотив“ (Пловдив) като гост в последния си мач за 2015 година. Георги Динков отбеляза гол-шедьовър, с който донесе преднина за „зелените“ в 55-ата минута на срещата. Дани Кики изравни в 89-ата минута. Мачът бе интересен с положения и пред двете врати.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в мача на трета позиция с актив от 33 точки, с 5 по-малко от водача „Лудогорец“ и с 2 по-малко от „Левски“, които обаче очакват решение за присъждане на служебен резултат след вчерашния мач срещу „Литекс“. „Локомотив“ бе на седмата позиция с 21 точки.

СЪСТАВИТЕ

След тежкия четвъртфинал за Купата от състава на „Берое“ принудително отпаднаха Илко Пиргов и Владимир Зафиров заради контузии. Наказан пък бе Спас Делев. Петър Хубчев ги замени с Благой Макенджиев, Емин Ахмед и Георги Андонов.

За „Локомотив“ заради наказание отсъстваше капитанът Мартин Камбуров, както и възстановяващите се от контузия Кирил Котев, Емил Гъргоров, Игнат Дишлиев и Димо Бакалов.

НАЧАЛОТО

В първите минути домакините създадоха две положения. В първата минута Велковски получи извеждащ пас, но Благой Макенджиев се намеси и улови. Две минути след това Велковски центрира, а Дани Кики намери топката от въздуха. Макенджиев обаче прояви рефлекс и изби в ъглов удар. Нищо опасно не се случи след неговото изпълнение.

Последваха минути с повече владение и положения за „Берое“.

В 5-ата минута след разбъркване пред вратата на гостите след ъглов удар не се получи нищо опасно. Минута след това след страхотен пробив на Милисавлевич по лявото крило последва центриране към Иса, но Тунчев успя да се намеси.

ИЗРАВНЕНА ИГРА

Последваха две добри атаки за „Берое“, при които играч в зелено навлезе в пеналта на домакините, но не се стигна до сериозна опасност.

В 18-ата минута Стефан Велев центрира в наказателното поле, но Димитър Велковски извърши фаул в атака срещу Емин Ахмед.

Две минути след това Неманя Милисавлевич центрира в пеналта на домакините, където се получи разбъркване. Джоман продължи атаката с центриране, но до удар така и не се стигна.

Ванчо Траянов стреля от дистанция в 23-ата минута, но прати топката над вратата.

В 25-ата минута Димитър Велковски центрира от фаула, а Александър Тунчев засече с глава, но неточно.

Пламен Крумов центрира опасно в наказателното поле на „Берое“ в 30-ата минута, но никой не успя да засече топката.

В 37-ата минута Игор Джоман намери Неманя Милисвлевич на левия фланг, който центрира, но бранителите на домакините се справиха.

Минута след това Милисавлевич центрира от фаул, а Динков засече, но топката премина над вратата.

В 40-ата минута Исмаил Иса намери Неманя Милисавлевич на границата на пеналта, а крилото пробва двойно подаване и не намери нападателя.

Емин Ахмед бе намерен по десния фланг в 42-ата минута, застигна топката на аут линията и центрира, но Крумов изби.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

Малко след подновяването на играта при дълга топка за Георги Андонов от Веселин Пенев, нападателят не успя да я овладее и нанесе удар от наказателното поле.

В 50-ата минута след центриране на Йорданов, топката бе избита от защитата в зелено.

Минута след това след ново центриране от дясно Веселин Пенев пресече в ъглов удар. Иванов изчисти след неговото изпълнение.

Макенджиев се намеси страхотно в 51-ата минута, когато Бирсент Карагерен центрира в малкото наказателно поле, където непокрития Александър Тунчев засече с глава от непосредствена близост, но стражът на „Берое“ прояви фантастичен рефлекс и спаси.

В 54-ата минута реферът не отсъди явно нарушение срещу Динков, а Траянов стреля от дистанция. Макенджиев обаче сигурно спаси.

СТРАХОТЕН ГОЛ НА ДИНКОВ

„Берое“ излезе напред в резултата в 55-ата минута с уникален гол на Георги Динков! Неманя Милисавлевич центрира топката след атака по лявото крило. Игор Джоман свали за Георги Динков, който реализира със страхотен шут от 22 метра, пращайки топката под гредата – 0:1.

В 57-ата минута Илиян Йорданов центрира след атака по лявото крило, но Иванов се намеси и изби.

Две минути по-късно Зоран Балдовалиев прати топката в стената от пряк свободен удар.

В 63-ата минута Георги Андонов стреля от пряк свободен удар, но топката премина над вратата.

В 69-ата минута вратарят на домакините се намеси отлично след опасно центриране на Георги Андонов.

Илиян Йорданов проби и навлезе в пеналта на „Берое“ и падна в 70-ата минута, но дупза нямаше и не бе отсъдена от рефера.

ИНТЕРЕСНИ ПОСЛЕДНИ 15 МИНУТИ

Шест минути по-късно при опасна контраатака за „Берое“ Исмаил Иса бе изведен с дълъг пас по лявото крило. Той пусна пас към Елиаш, който пробва да намери останалия сам Андонов, но защитник успя да пресече паса.

В 78-ата минута Пламен Крумов центрира от фаул в пеналта на гостите. Получи се разбъркване, но Иво Иванов успя да изчисти.

Станислав Костов центрира добре в 80-ата минута, но Витанов улови.

След изпълнение на ъглов удар в 81-ата минута топката бе изчистена, в последствие Карагерен центрира на втора греда, но там нямаше кой да засече.

В 85-ата минута Исмаил Иса проби страхотно по левия фланг завърши с центриране в наказателното поле, където Божилов засече с глава опасно, но топката премина над вратата.

ГОЛ ЗА „ЛОКОМОТИВ“

Минута преди края на редовното време домакините изравниха. Дълъг пас намери Дани Кики на границата на пеналта и той прати топката в мрежата за 1:1. Голмайсторът получи и жълт картон за събличане на фланелката.

В добавените три минути игрово време двата отбора не успяха да създадат повече положения.

КРАЙ НА ГОДИНАТА

Това бе последният мач на „Берое“ за календарната 2015 година. С равенството „зелените“ събраха 34 точки и са на трета позиция на четири точки от водача „Лудогорец“.