„Черно море“ и „Берое“ завършиха наравно 1:1 в мача между двата тима на стадион „Тича“ във Варна

Спортни новини: „Черно море“ и „Берое“ завършиха наравно 1:1 в мача между двата тима на стадион „Тича“ във Варна. Елио Мартинс откри в 72-ата минута за „Берое“ със страхотен шут, а Иван Коконов изравни десет минути по-късно за домакините. Стенли Окоро от „Черно море“ получи директен червен картон в 69-ата минута на мача за удар без топка.

Феновете на „Берое“ за пореден път оказаха невероятна подкрепа за любимците си, като надвикаха далеч по-малобройната агитка на „Черно море“.

cheromore-beroe_nachalo

Във втората минута Михаил Венков центрира в наказателното поле. Топката попадна право в ръцете на Иван Караджов.

В 4-ата минута Каядо центрира в наказателното поле. Елио Мартинс засече към вратата, но топката попадна в ръцете на Китанов.

Георги Андонов пробва удар от 20 метра фронтално на вратата в 7-ата минута, но Китанов спаси. Три минути по-късно капитанът на „Берое“ центрира от дясно в наказателното поле, но Китанов се разпъна добре и хвана високата топка.

В 14-ата минута след центриране от корнер, топката попадна в краката на Иво Иванов в наказателното поле, а след удара му кълбото мина над напречната греда.

Единадесет минути по-късно Единилсон Бергонси стреля от около 30 метра фронтално на вратата, но топката минава покрай рамката.

cheromore-beroe_krumov

В 31-ата минута Георги Илиев стреля от пряк свободен удар за „Черно море“ на 2-3 метра пред дъгата пред наказателното поле, но прати топката право в стената, тя се върна в него и той пробва нов шут, но кълбото този път попадна в ръцете на Караджов.

Две минути преди края на редовното време на първата част Бакару стреля от границата на наказателното поле, топката обаче мина над вратата.

chernomore-beroe_dinkov

След почивката домакините се опитаха да наложат повече владение над топката, за разлика от първата част, като така дадоха възможност на „Берое“ за скоростни контраатаки.

cheromore-beroe_fans1

В 46-ата минута Бакари стреля от далечна дистанция – топката мина встрани от целта.

В 54-ата минута Симеон Райков центрира от пряк свободен удар в наказателното поле където Александър Александров засече с глава, но топката попадна сигурно в ръцете на Иван Караджов. Той веднага центрира скоростно за Елио Мартинс, който продължи към Венцислав Христов. Нападателят на „Берое“ пробва диагонален удар от ъгъла на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Китанов.

cheromore-beroe_andonov

Минута след това Бакари стреля към долния десен ъгъл на вратата, но Караджов спаси.

cheromore-beroe_andonov2

В 57-ата минута Елио Мартинс върна с глава към Венцислав Христов, който бе на ъгъла на наказателното поле вътре в него. Националът стреля без подоготовка, но Китанов показа невероятен рефлекс и успя да боксира.

Осем минути по-късно Симеон Райков центрира към малкото наказателно поле, където Бакари засече с глава, но бе неточен.

cheromore-beroe_hristov

В 69-ата минута домакините останаха с човек по-малко след като Стенли Окоро удари без топка Веселин Пенев.

Три минути по-късно „Берое“ излезе напред в резултата. „Зелените“ направиха скоростна атака. Елио Мартинс получи добре топката и стреля на скорост от дъгата пред наказателното поле в дясната част на вратата пазена от Китанов и прати топката в мрежата за 0:1!

В 82-ата минута домакините изравниха. Те организираха добра атака. Той центрира добре и с плонж Иван Коконов се измъкна сам срещу вратаря и се разписа с глава за 1:1.

В 89-ата минута при центриране към Атанас Петров в наказателното поле, той засече с глава в малкия пеналт, но топката мина над вратата.

В последната минута на редовното време Елио Мартинс центрира към Атанас Зехиров в наказателното поле. Той пробва да засече с глава, но Сашо Александров игра преди него и прати топката над вратата.

chernomore-beroe_elias

В четириминутното придължение двата отбора не успяха да създадат чисти положения за гол и се разделиха с равен резултат.

Следващият мач на „Берое“ е на 1 декември, неделя, от 16:00 часа, а под Аязмото гостува „Лудогорец“.

„Черно море“ (Варна) – „Берое“ (Стара Загора) 1:1
голмайстори: 0:1 Елио Мартинс 72′, 1:1 Иван Коконов 82′
„Черно море“ (Варна): 33. Георги Китанов, 25. Сашо Александров, 15. Александър Александров, 4. Михаил Венков, 6. Кирил Котев, 21. Георги Илиев (к), 3. Даниел Георгиев, 20. Стенли Окоро, 9. Бакари (88′ – 10. Тодор Паланков), 11. Симеон Райков (65′ – 17. Иван Коконов), 8. Единилсон Бергонси; неизползвани резерви: 1. Емил Михайлов, 91. Живко Атанасов, 23. Даниел Младенов, 7. Бекир Расим, 9. Атанас Петров; старши треньор: Георги Иванов
„Берое“ (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов (66′ – 14. Игнат Дишлиев), 28. Веселин Пенев (74′ – 2. Здравко Илиев) – 15. Георги Динков, 21. Елиаш – 29. Елио Мартинс, 7. Георги Андонов (к), 88. Давид Каядо (56′ – 18. Атанас Зехиров) – 10. Венцислав Христов; неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 70. Георги Костадинов, 19. Мартин Райнов; старши треньор: Петър Хубчев
жълти картони: Даниел Георгиев (45′ – груба игра), Бакари (67 – груба игра), Единилсон Бергонси (77′ – груб фаул) [„Черно море“]; Пламен Крумов (23′ – опасна игра), Георги Динков (30′ – груба игра), Атанас Зехиров (86′ – груба игра) [„Берое“]
червени картони: Стенли Окоро (69′ – удар без топка) [„Черно море“]
главен съдия: Ивайло Стоянов (Петрич)
асистент съдии: Николай Ангелов (Самоков), Крум Стоилов (Благоевград)
допълнителни асистент съдии: Мартин Богдев (Бургас), Стефан Павлов (Бургас)