• 15.12.2011
  • /
  • Новини

Картинг състезание в Mall Galleria

Национален зимен любителски шампионат по картинг / Стара Загора, Варна и Пловдив / 2011-2012.

Условия а участие в отделните състезания:

Участниците в националния зимен любителски шампионат по картинг ще бъдат разделени в две възрастови групи:
1. Първа възрастова група – до 12 години.
2. Втора възрастова група – над 12 години.
Право на участие придобиват клиентите на Картинг Писта „БИГО КАРТ“, които имат регистрация в базата данни на пистата.
За участниците до 16 години е необходима декларация за съгласие за участие, попълнена от двамата родители.
Записването за участие става на касата на Картинг Писта „БИГО КАРТ“ или на телефон 0899/907988, като крайният срок за записване е 3 дни преди датата на самото състезание.
Продължителността на шампионата: 6 кръга.
Участието в месечните кръгове е неограничено.
Дати на месечни финали: 1-ви кръг – 18.12.2011; 2-ри кръг – 15.01.2012; 3-ти кръг – 29.01.2012 ; 4-ти кръг – 12.02.2012; 5-ти кръг – 26.02.2012; 6-ти кръг – 11.03.2012.
Начален час за провеждане на Националния любителски шампионат по картинг:
– до 12 години – 10:30 часа.
– над 12 години – 11:45 часа.

Регламент:
/ до 12 години /

Преди старта участниците теглят жребий за реда на стартиране и номер на картинг, с който ще участват.

Всички участници карат по 15 обиколки.

Победителят в състезанието е участникът с най-добро общо време, постигнато за тези обиколки.

Регламент:
/ над 12 години /

Преди началото на всяка серия участниците теглят жребий за номера на картинга.

Квалификация:
Всички участници карат по пет обиколки квалификация.

Полуфинал:
Всички участници карат в полуфиналните серии, като стартовите решетки се определят на база най-добро време:

До 16 участника:

I-ва полуфинална сесия: 1-во, 3-то, 5-то, 7-мо, 9-то,11-то, 13-то, 15-то време от квалификационните серии.
II-ра полуфинална сесия: 2-ро, 4-то, 6-то, 8-мо, 10-то, 12-то, 14- то, 16-то време от квалификационните серии.

До 24 участника:

I-ва полуфинална сесия: 1-во, 4-то, 7-мо, 10-то, 13-то, 16-то, 19-то, 22-ро време от квалификационните серии.
II-ра полуфинална сесия: 2-ро, 5-то, 8-мо, 11-то, 14-то, 17-то, 20-то, 23-то време от квалификационните серии.
III-та полуфинална сесия: 3-то, 6-то, 9-то, 12-то, 15-то, 18-то, 21-во, 24-то време от квалификационните серии.

Финал за І-VI място:

За тази група се класират първите трима от всяка полуфинална серия (общо 6 човека).

За тази група се класират първите двама от всяка полуфинална серия (общо 6 човека).

Регламент:
1 опознавателна обиколка,
2 обиколки за полпозишън
1 обиколка за подреждане на стартова решетка.
10 състезателни обиколки
1 обиколка за прибиране в бокса

Финал за VІI-XII място:

За тази група се класират четвъртия и петия и шестия от всяка полуфинална серия (общо 6 човека).

За тази група се класират третият и четвъртия от всяка полуфинална серия (общо 6 човека).

Регламент:
1 опознавателна обиколка
1 обиколка за прибиране и подреждане на стартова решетка.

1 обиколка за прибиране в бокса.

Класиране:

Класирането в състезанията от „Зимният любителски шампионат по картинг” се определя чрез точкуване както следва:

Генерално класиране:

Генералното Класиране се определя на база точкова система, като победител в шампионата е участника с най-голям сбор от точки от шестте кръга на „Зимният национален любителски шампионат по картинг”.

!!! Точките от последния VI-ти кръг ще се удвояват. Най- слабия резултат се анулира ако състезателя е взел точки във всичките шест кръга.

Награди за крайните победители в „Националният зимен любителски шампионат по картинг”

1 Място: 100 лв. + 20 минути

2 Място: 50 лв. + 10 минути

3. Място: 20 лв. + 5 минути

Победителите от шампионата получават право за участие в Национални финали заедно с призьорите от другите градове.
Те ще се проведат през месеците март и април в градовете Варна, Пловдив и Стара Загора.

Такса участие: Безплатно

Шампионите в двата класа получават лиценз от БФКС и право на участие /както и картинги с който да се състезават и всички нужни консумативи/ в кръг от националния професионален шампионат- в Rotax max или в друг клас в зависимост от възрастовата граница.

Забележка: Организаторите запазват правото на промени в датите, като се задължават да уведомят всички записали се участници.

Победителят в групата над 12г. на 18.12.11 ще получи две нощувки със закуски в хотелски комплекс „Елина“, Пампорово
А традиционното шампанско е предоставено  от ресторант Щастливеца, Mall Galleria.