Отборът на „Берое“ записа седма победа в първенството на Националната баскетболна лига

Отборът на Берое записа седма победа в първенството на Националната баскетболна лига. В среща от 11-ия кръг старозагорци се наложиха у дома над Ямбол с 87:77.

„Зелено-белите“ имаха проблеми само в третата част, изгубена с 6:21. Авансът в останалите три четвърти обаче се оказа достатъчен, за да може Берое да стигне до крайния успех.

Още в средата на първата част домакините имаха аванс от 10 точки – 4:14. В тези първи минути„зелено-белите“ демонстрираха добра игра в защита, която им позволи и ефективна игра в нападение. Колебливата игра на баскетболистите на Ямбол изнерви треньорския им щаб, който дори бе предупреден неофициално от съдиите за реакциите си.

На почивката между първите две части зрителите в общинската спортна зала пък получиха шанс да се състезават за биографията на легендата Майкъл Джордан. Книгата отиде в ръцете на един от малките фенове, посетили двубоя в съботната вечер. На полувремето трима късметлии опитаха уменията си в битка за 1000 лева, но без успех.

В началото на втората част Берое намали оборотите и след серия от 15:5 в полза на Ямбол разликата бе намалена само на три точки – 37:34 в полза на домакините. В края на частта обаче старозагорци се мобилизираха и отново увеличиха аванса си на полувремето – 48:35.

След почивката Ямбол отново започна по-активно и след успех с 21:6 дори успя да излезе напред в резултата при 56:54. Преднината на гостите продължи и в началото на четвъртата част когато обаче американците Еврик Гари и Аштън Муур взеха нещата в свои ръце и върнаха аванса на домакините. До края на двубоя Ямбол остана без Стойо Чолаков напуснал за пет лични нарушения.

Успешна стрелба от зоната за три точки на Тихомир Желев след като гардът пресече и атака на Ямбол, сложи край на интригата в срещата доста преди нейния край.

В следващия кръг Берое гостува на шампиона Лукойл Академик, докато Ямбол е домакин на Балкан.