Прекратиха футболната среща между „Берое“ и „Хасково“ заради изсипалите се порий и градушка в Стара Загора

Мачът между „Берое“ и „Хасково 2009″ бе прекратен при резултат 2:0 на полувремето след силен порой и градушка изляла се в минутите преди отборите да трябва да излязат за втората част. Венцислав Христов в 32-ата и Жуниор Мапуку в добавеното време на първата част бяха точн за „зелените“.

След като дъждът понамаля съдиите и делегата проведоха заседание с представителите на двата отбора и решиха, че мачът няма да може да се доиграе на наводнения терен и срещата ще се проведе утре. Второто полувреме на мача ще се проведе при свободен вход.

„Берое“ влезе в мача с актив от 8 точки и от позицията на четвърти в класирането с равен актив с „Ботев“ (Пловдив). Попадението на „канарчетатата“ за 1:1 в мача от първенство обаче класираше тима от Пловдив на третото място.

Хасково започна добре в първенството с победа с 1:0 над „Лудогорец, но след това натрупа три загуби и отбеляза само едно равенство като така с актив от 4 точки заемаше предпоследната позиция в класирането, а предвид победата с 3:0 на „Черно море“ няколко минути преди началото на днешния мач се бе смъкнал и до последното 12-о място в класирането.

Петър Хубчев и екипа му заложиха на по-офанзивен стил срещу новака в групата, очаквайки гостите да се затворят повече. Със схемата 3-5-2 спортния щаб внесе повече острота в действията в атака. В защита действаха Веселин Пенев, Иво Иванов и Владимир Зафиров. Като халфове по крилата бе заложено на Салим Керкар и Самир Аясс, а в централната зона Игор Джоман и Георги Костадинов стояха зад изтегления малко по-напред Елиаш. В нападение дуото за „Берое“ бе Венцислав Христов и Жуниор Мапуку.

В 4-ата минута Васил Велев центрира от ъглов удар вдясно от Благой Макенджиев, който се справи в ситуацията и боксира.

Последва бърза контраатака за „Берое“. Венцислав Христов изведе Георги Костадинов през центъра на терена. Играчът с номер 70 предпочете да комбинира с Жуниор Мапуку, но топката не достигна конгоанеца и бе изчистена.

Минута след това Жуниор Мапуку се опита да се възползва от грешка в отбраната на „Хасково 2009″, като прехвърли излезлия Боян Пейков, но стражът на гостите успя да избие с върха на пръстите си.

Венцислав Христов стреля силно в 12-ата минута от далечна дистанция, но Боян Пейков бе заел добра позиция и стопира.

Три минути след това беройци направиха хубава комбинация в атака. Тя завърши с центриране на Самир Аясс към Жуниор Мапуку. Конгоанецът засече с глава, но Боян Пейков спаси.

В 16-ата минута Веско Пенев центрира към Венцислав Христов, който пробва атрактивно изпълнение със странична ножица, но не намери целта.

В 22-ата минута Веселин Пенев центрира от ъглов удар в големия пеналт, където след кратко разбъркване главният рефер Драгомир Драганов отсъди нарушение в атака. Остана съмнение за игра с ръка на защитник на „Хасково“ в ситуацията.

Педро Еуженио стреля от над 30 метра изненадващо в 26-ата минута, но внимателен се оказа Благой Макенджиев, който се пласира добре и успя да избие насочената към долния десен ъгъл на вратата му топка.

Минута по-късно Венцислав Христов центрира параболично от ляво опитвайки да прехвърли Боян Пейков, но топката мина над напречната греда.

В 28-ата минута Веселин Пенев центрира от пряк свободен удар в големия пеналт, където Владимир Зафиров засече с глава, но ударът му бе слаб и не затрудни Боян Пейков.

Игор Джоман центрира добре в 31-ата към Георги Костадинов, който засече с глава, но бе неточен.

„Берое“ поведе в 32-ата минута когато Самир Аясс изведе от дясно перфектно Венцислав Христов на стрелкова позиция в наказателното поле. Нападателят веднага промуши топката покрай Боян Пейков вкарвайки я в долния десен ъгъл на вратата му за 1:0.

Само четири минути по-късно топката отново влетя в мрежата на „Хасково“. Елиаш центрира топката директно върху главата на Георги Костадинов, който я вкара в мрежата на гостите, но страничният арбитър вдигна флаг за засада.

В 38-ата минута след удар на Венцислав Христов от ъгъла на големия пеналт, кълбото премина над целта.

Две минути преди края на редовното време за първата част топката бе центриране от ъглов удар в големия пеналт, където след кратко разбъркване Дончо Атанасов отправи шут от 16 метра, но кълбото не намери рамката на вратата.

В първите секунди на добавеното време на първата част Венцислав Христов изведе с близо 30-метров диагонален пас Жуниор Мапуку по десния фланг и конгоанецът завърши самостоятелния си рейд по прекрасен начин – с гол след залъгване за стража на „Хасково 2009″.

На почивката над Стара Загора се изля изключително силен дъжд, придружен с градушка. След като изчакаха 30 минути дъждът понамаля, но теренът бе тотално наводнен и се наложи мачът да бъде отложен за утре, неделя, 24 август, от 20:00 часа, когато ще се доиграе второто полувреме.

„Берое“ (Стара Загора) – „Хасково 2009″ (Хасково) 2:0
голмайстори: 1:0 Венцислав Христов 32′, 2:0 Жуниор Мапуку 45′+1′
„Берое“: 22. Благой Макенджиев – 28. Веселин Пенев, 6. Иво Иванов (к), 3. Владимир Зафиров – 27. Игор Джоман, 70. Георги Костадинов, 26. Салим Керкар, 21. Елиаш, 8. Самир Аясс – 30. Жуниор Мапуку, 10. Венцислав Христов; неизползвани резерви: 73. Иван Караджов, 24. Михаел Ковачевич, 4. Аласан Н’Диайе, 92. Стефан Спировски, 11. Крис Гади, 25. Димо Бакалов, 9. Станислав Костов; старши треньор: Петър Хубчев
„Хасково 2009″: 22. Боян Пейков – 20. Педро Еуженио, 26. Костадин Ничев, 14. Иван Скерлев, 17. Кирчо Крумов – 66. Васил Велев, 19. Мартин Райнов – 4. Недялко Хубенов (к), 23. Владислав Узунов, 9. Дончо Атанасов – 8. Емил Ангелов; неизползвани резерви: 1. Николай Банков, 77. Бейсим Бейсим, 7. Вълчан Чанев, 44. Галин Димов, 88. Атанас Чепилов, 6. Джихат Кямил, 11. Деян Лозев; старши треньор: Димчо Ненов
жълти картони: [„Берое“] [„Хасково 2009“]
главен съдия: Драгомир Драганов (Варна)
асистент-съдии: Александър Атанасов (Варна), Милен Станев (Варна)
допълнителни асистент-съдии: Георги Кабаков (Пловдив), Боян Славков (Пловдив)