С два гола на Давид Каядо, Берое победи Славия в Стара Загора

Стара Загора: “Берое” победи с 2:1 “Славия” в мач от XIV кръг на “А” група. Давид Каядо вкара два гола за “зелените” в своя мач номер 50 в “А” група. Португалецът откри за 1:0 в 29-ата минута. В самия край на първото полувреме Олег Шалаев изравни. Попадението на руснака обаче бе от засада, което страничният рефер Николай Кънчев не отбеляза. През втората част Каядо вкара нов гол в 57-ата минута.

Веселин Пенев излезе в днешния мач с маска, тъй като получи удар в лицето на тренировка преди десетина дни и има счупване на носа. На трибуните пък имаше транспарант “Лоузейро чакаме те!”, насочен към футболиста Алберто Лоузейро, който се възстановява от операция на коленни връзки в Португалия.

В първите десет минути беройци натиснаха. На два пъти играчи в зелен екип можеха да застрашат Георги Петков, но Давид Каядо се оказа в засада, а центрираната за Венцислав Христов триково топка се оказа прекалено бърза и той не успя да я достигне.

В 11-ата минута Пламен Крумов центрира от пряк свободен удар, топката се отби в стената и отново попадна в него. Бекът пробва удар от дистанция по земя, но топката мина далеч от целта.

beroe-slavia_6

Две минути по-късно Каядо получи отлично топката от Венцислав Христов по десния фланг, напредна няколко метра и центрира по земя. Кълбото се отби от бранител на “белите” и попадна отново в Христов на 12-13 метра фронтално на вратата. Георги Петков обаче изби в корнер. След центрирането Борислав Стойчев засече с глава, но кълбото мина покрай рамката.

В 17-ата минута Атанас Курдов стреля от границата на наказателното поле, но слабо и право в ръцете на Иван Караджов.

В 26-ата минута Пламен Крумов центрира от пряк свободен удар близо до страничната линия. В наказателното поле Борислав Стойчев засече с глава, топката направи парабола, но мина над вратата.

beroe-slavia_12

Георги Андонов центрира от ляво в наказателното поле в 29-ата минута. Там бяха Елио Мартинс и Давид Каядо. Мартинс остана под кълбото, Георги Петков също не успя да я боксира между двамата нападатели в зелено и топката стигна до Каядо, който на празна врата вкарва за 1:0.

beroe-slavia_7

В 38-ата минута “Славия” организира скоростна контраатака от дясно. Галин Иванов се измъкна зад защитата на “Берое” по фланга, напредна и пробва центриране успоредно на гол линията, което обаче бе пресечено отлично от защитата на “Берое” и топката бе избита в корнер.

Минута по-късно след разиграване между Пламен Крумов, Венцислав Христов и Игор Джоман, последният центрира от дясно в наказателното поле за Елио Мартинс, който между двама бранители засича с глава, но топката минава над вратата.

В 42-ата минута Пламен Крумов центрира от пряк свободен удар в дясно по атаката на “Берое”. Топката бе избита от защитата, но попадна във Венцислав Христов на границата на пеналта. Нападателят стреля от там, но след като се отклонява в играч на гостите кълбото излезе в корнер. От ъгловия центрира Пламен Крумов, Иво Иванов засече с глава, но топката мина покрай гредата.

beroe-slavia_8

“Славия” стигна до изравнително попадение в 44-ата минута. Чавдар Янков центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на “Берое” където Стефан Велков засече с глава, топката попадна в краката на Олег Шалаев в малкото наказателно поле и той бе точен от там за 1:1. Шалаев обаче бе останал в засада, която страничния рефер Николай Кънчев не маркира.

В продължението на първото полувреме Галин Иванов претендираше за 11-метров наказателен удар след единоборство в наказателното поле с Пламен Крумов. Реферът Ристосков обаче бе много близо до ситуацията и не отсъди дузпа.

Юбилярят днес Каядо вкара и втория гол за “Берое” в 57-ата минута. След далечно извеждащо центриране Димо Атанасов изпуска португалеца, Георги Петков пък излиза пред наказателното поле, където Каядо го преодолява и на празна врата вкара за 2:1.

beroe-slavia_5

В 73-ата минута Елиаш пусна за Венцислав Христов в дясно. Нападателят пробва центриране успоредно на гол линията в наказателното поле за Елио Мартинс. Виктор Генев обаче пресече паса и изчисти в корнер.

beroe-slavia_11

Седем минути преди края на редовното време Георги Андонов получава добро подаване пред наказателното поле, поведе си в дясно и стреля без подготовка, но топката попадна в ръцете на Георги Петков.

Минута след това Пламен Крумов центрира от корнер. Борислав Стойчев засече от воле в наказателното поле, но Павле Попара бе заел добро място на гредата и предотврати трети гол за “Берое”.

В 88-ата минута Пламен Крумов отправи хубав удар от пряк свободен удар на 40 метра от вратата. Топката обаче мина на сантиметри над напречната греда.

В добавеното време Павле Попара получи топката на 40 метра фронтално на вратата и пробва директен удар от там, но кълбото мина над целта.

beroe-slavia_3

Следващият мач на “Берое” е на 31 октомври, четвъртък, от 18:00 часа срещу ЦСКА на стадион “Българска армия” в София.

“Берое” (Стара Загора) – “Славия” (София) 2:1
голмайстори: 1:0 Давид Каядо 29′, 1:1 Олег Шалаев 44′, 2:1 Давид Каядо 57′
“Берое” (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов (от 90′+3′ – к), 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 21. Елиаш – 29. Елио Мартинс (81′ – 13. Евандро Ронкато), 7. Георги Андонов (к – до 90′+2′) (90′+3′ – 15. Георги Динков), 88. Давид Каядо (89′ – 92. Иван Горанов) – 10. Венцислав Христов; неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 2. Здравко Илиев, 14. Игнат Дишлиев, 18. Атанас Зехиров; старши треньор: Петър Хубчев
“Славия” (София): 1. Георги Петков (к), 20. Радослав Димитров, 19. Стефан Велков, 22. Виктор Генев, 17. Димо Атанасов, 8. Чавдар Янков (66′ – 73. Плезир Бахамбула), 23. Олег Шалаев, 33. Галин Иванов, 10. Павел Попара, 91. Ферандо Силва, 9. Атанас Курдов; неизползвани резерви: 12. Емил Петров, 4. Милен Василев, 21. Георги Пашов, 14. Янко Сандански, 5. Костадин Велков, 26. Богомил Христов; старши треньор: Милен Радуканов
жълти картони: Игор Джоман (54′ – задържане) [„Берое“]; Радослав Димитров (10′ – задържане), Олег Шалаев (40′ – груб фаул), Димо Атанасов (42′ – игра с тъка ) [„Славия“]
главен съдия: Христо Ристосков (Сандански)
асистент съдии: Николай Марков (Сандански), Николай Кънчев (София)
допълнителни асистент съдии: Георги Йорданов (Габрово), Таско Тасков (София)
четвърти съдия: Илиян Капарашев (Велико Търново)
дежурен делегат: Николай Вълчев (Добрич)