Съдията поряза „Берое“ с 2 несъществуващи червени картона при равенството с ЦСКА в София – 0:0

ЦСКА и „Берое“ завършиха 0:0 в мач от първия плейофен кръг на „А“ група. „Берое“ завърши мача с двама души по-малко след като в 74-ата минута Владимир Зафиров получи директен червен картон за спиране на откъсващия се срещу Макенджиев Луис Соарес.

Веселин Пенев пък бе изгонен с директен червен картон в четвъртата минута добавено време за груб фаул в средата на терена. „Берое“ имаше по-чистите положения през първата част.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в плейофите на пето място с актив от 38 точки докато ЦСКА бе на втората позиция с 44 пункта.

СЪСТАВИТЕ

Само една промяна имаше при „Берое“ спрямо предния мач с „Локомотив“ (София). Елиаш се завърна след изтърпяно наказание в стартовите 11 вместо Самир Аясс, който остана резерва в началото. Авторът на гола от преди две седмици, с който „Берое“ победи – Аласан Н’Диайе – бе в групата и започна като резерва. При домакините промените бяха много спрямо състава загубил от „Ботев“ (Пловдив). На вратата започна Максимс Уваренко вместо Якуб Дивиш. Венцислав Василев започна на десния бек както и миналата седмица, а в ляво бе Апостол Попов, който замени Тончи Кукоч. Вместо контузеният Тунчев на Денис Причиненко партнираше Кристиан Супусепа. Изцяло нова бе двойката опорни халфове – Галчев и Маркиньош започнаха вместо Стивън Съндей и Марио Бъркляча. Тони Силва и Луис Соарес отново действаха по двете крила, а зад нападателя в състава се завърна Жуан Фелипе. В нападение Орелиен Жоаким също бе предпочетен пред Стефан Николич, който започна миналата седмица.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия дългогодишен служител на БФС и обществен деятел Димо Стойчевски – бивш рефер в „А“ група и международен съдия, бивш председател на Съдийската комисия към БФС и председател на ЗС на БФС София.

РАВНОСТОЙНО НАЧАЛО

Във втората минута Савио Нсереко изведе Мапуку от дясно. Конгоанецът върна с пета към крилото. Бившият немски юношески национал центрира в наказателното поле, където обаче с малко с топката се размина Салим Керкар.

Двата отбора не създадоха други реални голови опасности в първите 10 минути като лек превес при владението на топката имаха домакините, който обаче не успяха да материализират с положения.

В 18-ата мунута от грешка на Венцислав Василев се възползва Жуниор Мапуку, който успя да открадне топката, да напредне на скорост и да навлезе в наказателното поле. Конгоанецът стреля от малък ъгъл, но топката мина над рамката.

cska-beroe_mapuku

Три минути по-късно Игор Джоман се засуети пред наказателното пиоле и топката му бе отнета от Луис Соарес, който стреля веднага без подготовка по земя, но прати кълбото край рамката.

НЯКОЛКО ПОЛОЖЕНИЯ ЗА ЦСКА, НО БЕЗ СЕРИОЗНИ ПРОБЛЕМИ ЗА МАКЕНДЖИЕВ

В 22-ата минута Орелиен Жоаким стреля от над 40 метра, топката обаче попадна право в ръцете на Благой Макенджиев, който без проблеми улови.

При центриране в наказателното поле на ЦСКА от Салим Керкар в 28-ата минута Супусепа и Причиненко показаха притеснение и първият изчисти кълбото в тялото на втория, но нямаше играч на „Берое“ около тях, който да застраши вратата.

В 30-ата минута Борис Галчев овладя от ляво, навлезе към средата на терена и стреля много опасно по земя, но Благой Макенджиев показа отново класата си и спаси.

Две минути след това Маркиньош центрира от пряк свободен удар на 25 метра от вратата, топката обаче бе насочена твърде високо и Супусепа нямаше никакъв шанс да засече преди тя да излезе в аут.

cska-beroe_savio

В 36-ата минута след бързо изпълнение на тъч към Тони Силва, той е изпуснат от Владимир Зафиров, който обаче го настига, застана между португалеца и топката и не му позволи да стреля докато кълбото попадна в ръцете на Макенджиев.

Орелиен Жоаким отправи нов изстрел по земя в 38-ата минута, но топката бе насочена слабо и Макенджиев нямаше проблеми да улови.

В 44-ата минута Денис Причиненко стреля от пряк свободен удар от 40 метра, но топката бе центрирана страшно неточно и мина над вратата.

cska-beroe_fans

СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 48-ата минута след центриране в наказателното поле на „Берое“ Жуан Фелипе някак се измъкна между Иво Иванов и Атанас Зехиров, но Благой Макенджиев излезе напред и сигурно спаси.

В 50-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле от пряк свободен удар към Апостол Попов, който обаче бе изпреварен от рожденикът днес Владимир Зафиров. Бранителят на „Берое“ изчисти с глава в корнер.

Влезлият като резерва Неманя Милисавлевич напредна от ляво в 63-ата минута и центрира много добре в наказателното поле, но Салим Керкар се бе върнал и успя да изчисти преди Тони Силва да засече от близо във вратата. Последваха нови разбърквания и ново центриране в наказателното поле където Венцислав Василев засече с глава, но прати топката далеч от целта.

Отново Неманя Милисавлевич отне в средата на терена в 67-ата минута, напредна от ляво и центрира в наказателното поле където имаше трима играчи в червени екипи срещу едва двама в бяло-зелено. Луис Соарес насочи с тяло от близо, но Макенджиев спаси чудесно.

cska-beroe_zehirov

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ЗАФИРОВ

„Берое“ остана с човек по-малко в 74-ата минута на мача когато рожденикът Владимир Зафиров се принуди да задържи с ръце Луис Соарес и да го спре, за да не се откъсне очи в очи в Макенджиев.

В 84-ата минута Атанас Зехиров центрира в наказателното поле към далечната греда където Георги Костадинов върна с пета за Иво Иванов. Със задна ножица бранителят насочи към вратата, но кълбото мина на 50 см над рамката.

В третата от четирите добавени минути Елиаш намира Зехиров с много пространство пред него по десния фланг. Десният бек на „Берое“ стреля по земя, но Уваренко спаси и улови.

Веселин Пенев получи директен червен картон в 94-ата минута на мача за груб фаул в средата на терена.

С двама души по-малко обаче беройци спечелиха точката на „Армията“.

cska-beroe_team

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

Следващата седмица, на 5 април, неделя от 20 часа, „Берое“ приема „Локомотив“ (София). Мачът е на стадиона под Аязмото.

СТАТИСТИКАТА

ЦСКА (София) – „Берое“ (Стара Загора) 0:0
ЦСКА (София): 92. Максимс Уваренко – 19. Апостол Попов, 34. Денис Причиненко, 31. Кристиан Супусепа, 21. Венцислав Василев (к) – 8. Борис Галчев, 28. Маркиньош (58′ – 11. Неманя Милисавлевич) – 7. Тони Силва (78′ – 9. Стефан Николич), 70. Жуан Фелипе, 20. Луис Соарес – 13. Орелиен Жоаким; неизползвани резерви: 33. Якуб Дивиш, 6. Пламен Крачунов, 77. Тончи Кукоч, 5. Марио Бъркляча, 4. Стивън Съндей; старши треньор: Анатоли Нанков
„Берое“ (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев – 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов (к), 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 70. Георги Костадинов, 27. Игор Джоман – 77. Савио Нсереко (72′ – 9. Станислав Костов), 21. Елиаш, 26. Салим Керкар (81′ – 5. Танко Дяков) – 30. Жуниор Мапуку (60′ – 10. Георги Андонов); неизползвани резерви: 23. Илко Пиргов, 2. Валдемар Боровски, 4. Аласан Н’Диайе, 8. Самир Аясс; старши треньор: Петър Хубчев
жълти картони: Борис Галчев (34′ – груб фаул), Венцислав Василев (83′ – груб фаул) [ЦСКА]; Жуниор Мапуку (34′ – груб фаул), Игор Джоман (54′ – груб фаул), Танко Дяков (85′ – груб фаул) [„Берое“]
червени картони: Владимир Зафиров (74′ – спиране на откъсващ се сам срещу вратаря футболист), Веселин Пенев (90’+4′ – груб фаул) [„Берое“]
главен съдия: Цветан Кръстев (Варна)
асистент съдии: Диян Вълков (Варна), Крум Стоилов (Благоевград)
допълнителни асистент съдии: Георги Димитров (София), Драган Стойков (Благоевград)
четвърти съдия: Димитър Димитров (Варна)
дежурен делегат: Васил Василев (София)
съдийски наблюдател: Илонка Джалева (София)
стадион: „Българска армия“, София