Picture of Румен Георгиев
Румен Георгиев
Главен редактор

След като един кръг преди края на първата фаза отборите на Спартак-Кольо Ганчев и Ботев Гълъбово си осигуриха директна промоция за Висшата лига, сега и Sportinbet се присъедини към печелившата тройка!

Отбора на Sportinbet, който последен се записа за тазгодишното издание на неделната лига успя след добро представяне в първата фаза да се добере до второто  място в Championship London  даващо право на плейофен мач за влизане в по-горната дивизия.Опонента им бе втория в Championship Manchester Авангард.

Получи се много динамичен и интересен плейофен мач за малобройната публика дошла на спортен комплекс „Колодрум“. Sportinbet наложи своето темпо и стил на игра и поведе бързо с 2:0 с голове на Антонио Мацковски и Ивелин Вълчев.До края на полувремето Авангард върна един гол дело на Георги Янков.

Второто полувреме момчетата от Авангард изравниха играта и успяха да вкарат втори гол в лицето на Ангел Георгиев.Осем минути преди края Ивелин Вълчев се превърна в герой за отбора си след като направи хубав пробив по крилото и със силен и плътен удар успя да вкара гол в левия горен ъгъл на добре пазилия вратар на Авангард Радослав Димитров.Резултата стана 3:2 и оставащото време момчетата в бяло го изиграха тактически правилно и успяха да се поздравят с крайния успех а именно място при „висшистите“. Футболиста  Ивелин Вълчев от Sportinbet бе определен за играч на мача!

Така новата тройка отбори които ще играят във Premier League са Спартак-Кольо Ганчев,Ботев Гълъбово и Sportinbet.На CAGE, Internazionale и Партизан малко не им достигна да играят на баража за влизане в по горния ешелон.

Изпадащите отбори от Premier League които през втората фаза ще играят в по долните дивизии са Аугуста, Венеция и Чар Такси!Втората фаза започва идната неделя и обещава много емоции за всички участващи отбори.