Трудна победа на ЦСКА срещу Берое

Берое игра добре в София, но загуби с 1:0 от ЦСКА. С майсторско изпълнение от пряк свободен удар Антон Карачанаков изкара единственото попадение за „червените“ в 28-ата минута на мача, като изненада освен публиката и всички на терена.

Беройци владееха повече топката, но така и не успяха да създадат реална голова опасност в срещата от която да падне и попадение в тяхна полза. Така макар и да без да надиграе гостите ЦСКА взе своето на стадион „Българска армия“.

Берое започна доста активно в мача и в първите 15-ина минути владееше доста повече топката. Гостите задържаха с доста пасове и упражняваха преса още в половината на ЦСКА. Беройци опитваха атаки по фланговете, но центриранията на крайните защитници, които подкрепяха крилата не бяха от най-стойностните. Във фаза защита ЦСКА се затваряше отлично и не позволи на беройци да отправят удари към вратата.

Първата сериозна опасност в мача дойде в 16-ата минута когато Георгиан Паун получи диагонален пас на границата на наказателното поле в ляво по атаката на ЦСКА, навлезе няколко метра навътре и пробва удар от малък ъгъл, но прати топката покрай вратата.

Две минути след това Борис Галчев центрира от пряк свободен удар в дясно по атаката на Берое по земя връщайки топката назад, но след рикошет защитата на Берое се справи.

В 20-ата минута при добра атака от дясно за Чепилов, той центрира остро, топката рикошира в бранител в червено и в последния момент Мболи я хвана преди нахлулият в наказателното поле Велев да стигне до кълбото.

В 22-ата минута при отлично извеждащо подаване в дълбочина на Галчев към Мораеш, последният се справи между Везалов и Зафиров и стреля на скорост по земя, но прати топката покрай вратата.

„Червените“ вкараха попадение в 28-ата минута когато от пряк свободен идат от 30 метра стреля Антон Карачанаков. Той прехвърли стената с фалцов удар и праща топката в долния десен ъгъл на пазената от Ивайло Иванов врата.

В 30-ата минута Мораеш стреля от далечна дистанция, но топката мина покрай вратата.

В 34-ата минута при центриране от корнер към гранциата на малкото наказателно поле Дюлгеров засече с глава, но прати топката покрай вратата.

Каядо центрира от корнер в ляво на вратата на Мболи в 38-ата минута към близката греда, но отбраната на „червените“ се справи.

След почивката Берое отново започна по-активно. В 47-ата минута Чепилов проби от дясно и центрира добре за Ангелов, който обаче же изпреварен и топката бе избита към средата на терена. Веселин Пенев направи опит за удар от далечна дистанция, но прати топката високо над вратата.

В 50-ата минута след грешка в отбрана топката попадна в Карачанаков, като той бе изпуснат от защитата очи в очи с Ивайло Иванов след извеждащо подаване на Галчев. Иванов обаче излезе добре напред и блокира удара на младока.

Три минути след това Здравко Илиев овладя една топка в близост до флагчето за корнер в дясно по атаката на Берое и центрира добре към близката греда, където добре пласиран бе Емил Ангелов и засече с глава, но кълбото мина покрай вратата.

В 67-ата минута Веселин Пенев центрира от ляво към далечната греда в наказателното поле на ЦСКА. Там Адемар увисна, а Мболи не бе добре пласиран. Топката обаче идваше доста висока за Георги Андонов, който все пак я засече с глава, но я прати покрай вратата.

В 81-ата минута Томас и Мораеш бяха изпуснати от защитата. Първият пробва центриране от малък ъгъл, но Ивайло Иванов се намеси блестящо и изби преди Мораеш да стигне до кълбото.