Уникална победа за Берое след трилър в Плевен

Новини от Стара Загора: Баскетболният отбор на Берое записа изключително ценна победа като гост на Спартак Плевен с 94:92 в мач от 14-ия кръг в НБЛ. Двубоят в спортната зала „Балканстрой“ се превърна в истински трилър, след като двата тима трябваше да изиграят цели две продължения, за да определят крайния победител. След изключителна драма и много емоции, заралии успяха да грабнат победа след точен изстрел на Майк Блек в самия край на двубоя.

Освен страхотната победата в щаба на Берое могат да са щастливи и от още един факт – завръщането в игра след почти двумесечно отсъствие на Тихомир Желев. Въпреки дългото време извън терена, баскетболистът изигра ключова роля за успеха, след като реализира 11 точки във второто продължение. С успеха „зелено-белите“ се върнаха на победния път и вече са с актив от 6 победи и 7 загуби. Тимът на Спартак пък продължава да няма победа от началото на сезона, като днешната загуба бе 12 поред за тях.

Двата тима се захапаха още от началото на мача като първата част завърши при резултат 18:23 в полза на Берое. До края на полувремето обаче домакините успяха да излязат напред и на почивката водеха с 8 точки при 45:37.

След паузата заралии успяха да стопят аванса на съперника, двата тима постоянно сменяха водачеството като третата част приключи – 55:53 за плевенчани.

В четвъртата четвърт двата отбора продължиха с надлъгването като този път сирената дойде при пълно равенство 67:67, с което мачът влезе в продължения. Тук драмата вече бе пълна.
Първите пет добавени минути отново не излъчиха победител, след като таблото отново показваше равенство – 79:79. Във второто продължение дойде и моментът на Тихомир Желев, който пое отговорността след излизането за по 5 фала на Диуейн Джаксън и Венци Петков. Желев, който нямаше точка до момента в мача, наниза цели 11, с което отчая съперника.

Черешката на тортата сложи Майк Блек с победен изстрел, дошъл със сирената.
За победителите Диуейн Джаксън направи дабъл-дабъл от 33 точки и 11 борби. Майк Блек също изигра страхотен мач, отчитайки се с 13 пункта, 4 асистенции и 3 борби.
За домакините Крум Дойчинов бе най-резултатен с 27 точки.

В следващия кръг Берое приема водача в класирането – Лукойл Академик. Срещата е 24 януари (събота) от 18:00 в общинската зала „Стара Загора“.